Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

20 udostępnij na FB

Negatywna historia kredytowa uniemożliwia uzyskanie dodatkowego kredytu czy pożyczki za pośrednictwem banków, a niekiedy nawet firm pożyczkowych. Czy posiadając negatywną historię w BIK a przy tym również zadłużenia widoczne w bazach dłużników, mamy szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki? Takiej, która umożliwi nam spłatę zadłużenia?

Niestety ale banki od razu odrzucają wnioski o kredyt, pochodzące od osób zadłużonych. Wystarczy że posiadamy jakieś opóźnienia w spłacie kredytów, o których informacja trafiła do bazy BIK aby bank odmówił udzielenia nam kredytu. To właśnie w bazach Biura Informacji Kredytowej (BIK) znajdują się wszystkie możliwe informacje dotyczące naszej historii kredytowej. A więc jeśli wcześniej mieliśmy okazję spłacać już jakiś kredyt. A ponadto opóźnienia w spłacie rat kredytu były dość znaczące, to bardzo prawdopodobne że nasza ocena punktowa w bazie BIK jest bardzo niska. Może to mieć znaczący wpływ na udzielenie nam kredytu przez bank. Praktycznie każdy jeden bank, w którym będziemy starać się o kredyt odrzuci nasz wniosek.

Czy istnieją pożyczki dla zadłużonych ze złą historią?

Alternatywą dla osób posiadających zadłużenie i trudną historię kredytową mogą być pożyczki pozabankowe. Musimy jednak wiedzieć o tym, że co raz więcej firm pożyczkowych weryfikuje również bazy BIK, z których do tej pory korzystały głównie banki. Jeśli więc posiadamy jakieś opóźnienia w spłacie kredytów na swoim koncie, to nie każda firma pożyczkowa będzie chciała nam udzielić kredytu. Dużo większe szanse na jego otrzymanie będziemy mieli w firmach które nie sprawdzają BIK przy udzielaniu pożyczki. Bądź też takie firmy, w którym historia kredytowa w BIK nie stanowi znaczącego wyznacznika przy udzielaniu pożyczek.

Jestem w bazie dłużników – co dalej?

W dużo gorszej sytuacji mogą być osoby które posiadają większe zadłużenia na swoim koncie. Mowa tutaj o takich zadłużeniach, które są widoczne zarówno w bazie BIK, jak również w rejestrach dłużników. Tymi najbardziej popularnymi bazami sprawdzanymi przez firmy pożyczkowe są: KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF (Erif Biuro Informacji Gospodarczej S.A.) oraz BIG (Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S. A.). Do takich baz nasze dane mogą trafić w sytuacji gdy nie opłacaliśmy terminowo rachunków telefonicznych. Również faktur za energię elektryczną czy internet, jak również wszelkich innych zobowiązań pochodzących od firm i instytucji. W przypadku opóźnienia w spłacie które przekracza 60 dni, firma której zalegamy z płatnością, ma prawo zamieścić nasze dane na liście dłużników w jednej z wymienionych baz.

Konsekwencje tego, mogą być niestety spore. Jeśli nasze dane trafią do takiej bazy dłużników możemy mieć szereg różnych problemów które utrudnią nam nieco życie. Począwszy od nawiązania nowej umowy z operatorem komórkowym, uzyskanie rat na zakup sprzętu rtv czy agd. Również uzyskanie pożyczki, nie tylko w banku ale również w firmach pożyczkowych. Otóż właśnie większość firm udzielających chwilówki czy pozabankowe pożyczki ratalne, korzysta przy udzielaniu pożyczek z weryfikacji pożyczkobiorców za pośrednictwem takich baz dłużników.

Gdzie po pomoc dla zadłużonych?

Jak już wcześniej wspomniałem, banki nie kwapią się do udzielenia pomocy osobom zadłużonym. Alternatywą w takiej sytuacji mogą być pożyczki pozabankowe, ale tutaj również możemy mieć problem z jej uzyskaniem. Tym bardziej jeśli nasze zadłużenie widoczne jest zarówno w BIK, jak również w bazach dłużników. Jedną z opcji którą możemy rozważyć mogą być specjalne kredyty dla osób zadłużonych jakie udziela firma Rapida Money.

Firma zapewnia wsparcie dla osób zadłużonych w wysokości nawet do 25 000 zł. Nie jest koniecznie posiadanie pozytywnej historii kredytowej. Tak więc szanse na uzyskanie takiej pożyczki będą miały zarówno osoby posiadające wspomniane już wyżej zadłużenia i opóźnienia w spłatach zobowiązań. Ponadto z rozwiązania tego będą mogły również skorzystać osoby posiadające zadłużenia komornicze. Aby jednak uzyskać pożyczkę za pośrednictwem takiej firmy jak Rapida Money konieczne jest posiadanie gwaranta. To taka osoba która będzie również odpowiadała za spłatę pożyczki, ale w sytuacji jeśli główny pożyczkobiorca nie będzie wywiązywał się z jej spłaty. Gwarantem takiej pożyczki może zostać osoba która nie posiada zadłużeń oraz posiada odpowiednią zdolność kredytową.

Koszty pożyczek dla osób zadłużonych

W tym artykule celowo przytoczyłem przykład oferty firmy Rapida Money, z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze, firma jest jedną z nielicznych firm w Polsce, udzielająca pożyczki dla zadłużonych ze złą historią. Po drugie, koszty takiej pożyczki przy szybkiej spłacie nie są aż tak drastycznie wysokie. Oczywiście jeśli porównać ją do innych firm, które udzielają długoterminowe pożyczki pozabankowe. Tym bardziej jeśli zdecydujemy się na spłatę pożyczki w okresie szybszym niż ten maksymalny a więc np. w ciągu 12 lub 24 miesięcy.

Poniżej prezentuje przykładowe wyliczenia kosztów pożyczki w Rapida Money, które miałem okazję weryfikować w dniu pisania tego artykułu (05.10.2017).

Koszty pożyczki dla zadłużonych ze złą historią

Czytaj również

20 Comments
 1. Sprawdzałem koszty pożyczek tej Rapidy i faktycznie nie wychodzą tak tragicznie jak na pożyczki pozabankowe. Bynajmniej jeśli się porówna koszty takich pożyczek z innymi firmami, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek długoterminowych. U nich bynajmniej nie trzeba spłacać drugie tyle co się pożyczyło więc na takie warunki pożyczki można jeszcze przystać. Gorszy problem może być ze znalezieniem poręczyciela, który zdecyduje się nam pomóc w załatwieniu formalności i wzięcia na siebie odpowiedzialności spłaty pożyczki w sytuacji jeśli nie będziemy jej spłacać rzetelnie.

 2. Na pewno w lepszej sytuacji będą te osoby które mają aktualnie dobre dochody i tylko przeszkodę stanowi zła historia kredytowa. Wtedy będziemy mieli możliwość uzyskania pożyczki w niektórych firmach, takich właśnie jak Rapida. Poza nimi są jeszcze inne firmy pożyczkowe, ale udzielające pożyczek po znacznie wyższych kosztach więc takie raczej omijałabym z daleka.

 3. Zgodze sie z Pania Malgorzata. Wazne zeby miec stale zrodlo dochodow. Najgorzej wpasc w spirale zadluzenia na chwilowkach. Oprocentowanie jest ogromne jak nie splaca sie w terminie.

 4. Ta Rapida ogólnie ma dobre opinie jeśli chodzi o pożyczki dla osób zadłużonych. No i jak patrzę na warunki udzielenia pożyczki, to całkiem tak drogo to wychodzi jak na pożyczki pozabankowe. No tyle że potrzebny jest ten poręczyciel, bez któego tej pożyczki nie dostaniemy. No ale wydaje mi się że już lepiej właśnie poszukać kogoś takiego niż płacić wysokie raty pożyczki przez najbliższe kilka lat.

 5. Jest teraz tyle tych baz, że ciężko nie trafić do którejś z nich, za jaką nie terminową płatność. A podobno teraz będzie można jeszcze łatwiej trafić do baz dłużników. Okres o którym dłużnik może zostać wpisany do takiej bazy może zostać skrócony z 60 na 30 dni. Może być więc co raz ciężej dostać pożyczkę nie tylko w bankach, ale również w firmach pożyczkowych.

 6. @Joanna – zgadza się, dotyczy to wpisów w BIG Infomonitor, czyli chyba najbardziej popularnej bazy którą sprawdza chyba każda jedna firma pożyczkowa czy udzielająca chwilówek. Już nie 60 dni a 30 dni wystarczy aby zostać wpisanym do tej bazy za opóźnienie związane z płatnością faktury czy rachunku. Nowy przepisy ograniczy również możliwość wpisywania do rejestrów długów starszych niż 10 lat. Ten przepis już obowiązuje bo wszedł w życie z dniem 13 listopada tego roku 2017.

 7. Kiedyś miałem z tym problem i zastanawiałem się czemu żaden bank nie chce mi udzielić kredytu. Problem stanowiło zadłużenie w bazach BIK a konkretnie informacje o opóźnieniach w spłacie rat kredytu. Spłacając nie zawsze terminowo raty kredytu bankowego, nie wiedziałem o tym że można sobie narobić takiego bałaganu w tych bazach, czego głównymi konsekwencjami jest później problem z otrzymaniem kredytu drogą bankową.

 8. Zadłużenie w BIK nie będzie stanowiło aż tak dużego problemu jak zadłużenie w rejestrach dłużników. W przypadku tego ostatniego praktycznie nigdzie nie dostaniemy pożyczki bo ani w banku ani w firmach pożyczkowych. Na negatywną historię w BIK jeszcze da się coś poradzić i nie wszystkie firmy odrzucą nam przez to wniosek o pożyczkę.

 9. Trzeba uważać z takimi pożyczkami, żeby nie władować się w jeszcze większe problemy niż jesteśmy bo może nam to mocno pogorszyć sytuację życiową. Co innego jak trzeba ratować się jakąś nie dużą kwotą pożyczki, a co innego jak ratujemy się 1000 czy 2000 zł, które jesteśmy w stanie szybko spłacić i dzięki temu poradzić sobie z zadłużeniem.

 10. Jak ktoś dobrze pogłówkuje to z problemów się wydostanie, tym bardziej przy obecnej liczbie ofert. Ja jeśli miałbym problemy skorzystał bym z darmowych chwilówek, bo nie trzeba za nie dodatkowo płacić. Poza tym oczywiście poszukałbym jakiegoś dodatkowego dochodu. Teraz w internecie pracy jest tyle że nie wiadomo w co ręce włożyć.

 11. @Radosław, nie wydaje mi się to dobrym pomysłem, bo branie bez końca darmowych chwilówek to tylko zataczanie co raz większego kręgu, z którego ciężko później będzie się nam uwolnić. Taka pożyczka dla zadłużonych powinna być zaciągnięta z głową a jaj koszty najniższe jakie tylko da się osiągnąć.

 12. Jeszcze dobrze że dzisiaj są takie oferty pożyczki dla zadłużonych, bo kiedyś do dyspozycji takiej osoby były takie oferty, poprzez które można było sobie narobić jeszcze większych problemów i jeszcze większe długi. Na szczęście rynek się nieco unormował i Ci najwięksi naciągacze i lichwiarze zniknęły z rynku, więc można by rzec że jest bardziej bezpiecznie.

 13. Faktycznie, z tą firmą nie ma najmniejszego problemu. Nawet jak mamy zadłużenia czy negatywną historię kredytową w BIK to dostaniem u nich pożyczkę. Najważniejsze by załatwić sobie rzetelnego gwaranta, który nie ma na koncie żadnych kłopotliwszych obciążeń czy zadłużeń.

 14. Osoba zadłużona ogólnie nie ma dużego wyboru jeśli chodzi o pozyskanie pożyczki. Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią są praktycznie nie możliwe do uzyskania, chyba że.. jest się właścicielem nieruchomości i wtedy można wziąć pożyczkę hipoteczną, ale raczej pozabankową, bo w banku jej się nie dostanie z powodu negatywnego scoringu BIK. Druga opcja poręczyciel lub gwarant, tylko znalezienie takiej osoby zapewne nie będzie proste.

 15. Z dobrym doradcą finansową mamy szanse otrzymać pożyczkę dla zadłużonych nawet w banku. Tutaj jednak musi zadziałaś sprawdzony doradca który specjalizuje się w oddłużeniach. Warto poszukać w swojej okolicy, nawet jeśli mielibyśmy przejechać kilkadziesiąt kilometrów.

 16. Dzięki takiej firmie jak Rapida faktycznie można uzyskać pożyczki dla zadłużonych, ale to niestety jedna z nielicznych firm, które takich pożyczek udzielają. Więc jeśli u nich będzie odmowna decyzja, to już praktycznie nie ma gdzie szukać takiej pomocy dla zadłużonych.

 17. Po pomoc w takiej sytuacji najlepiej skierować się w stronę banków i szukać dobrej pożyczki konsolidacyjnej. To taka pożyczka dla zadłużonych ze złą historią która pozwala spłacić zarówno bieżące zobowiązania bankowe jak również pozabankowe jak np. spłata chwilówek.

  (4/5)
 18. Raczej wątpię by jakakolwiek instytucja udzielała takie pożyczki dla zadłużonych ze złą historią dla osób zadłużonych. Nawet jeśli będziemy chcieli wziąć pożyczkę pod hipotekę, to będzie weryfikowana historia kredytowa.

  (4/5)
 19. Zła historia kredytowa jest nie tylko problemem na drodze do uzyskania pożyczki gotówkowej. Jeszcze większy problem mają osoby które kiedyś coś nie terminowo spłacili a po latach chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania i nie dostają przez to kredytu. No niestety – informacja o opóźnieniach w płatnościach w BIK jest przechowywana nawet 5 lat.

  (4/5)
 20. Polecam nie brać pożyczek na spłatę pożyczek. Ja popełniłem ten błąd i bardzo żałowałem. Przez to o mało nie musiałem ogłaszać upadłości konsumenckiej. Dopiero jak narosło tego to zacząłem nerwowo szukać pomocy i jakiegoś wyjścia z tej sytuacji. Firma mi pomagała -oddłużeniowa. Spłacam Swoje Długi – przyszli i zdjęli ze mnie sporą część długów

  (5/5)

Oceń: