Pożyczki bez sprawdzania BIK

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

24 udostępnij na FB

Swego czasu w zasadzie wszystkie pożyczki pozabankowe były dostępne bez sprawdzania w bazach BIK. Firmy udzielające pożyczek pozabankowych nie weryfikowały danych pożyczkobiorców w tych bazach z prostego względu. Bazy BIK czyli Biura Informacji Kredytowej, były dostępne wyłącznie dla instytucji bankowych, a nie dla parabanków czy firm pozabankowych.

Od kilku lat ta sytuacja jednak ulega zmianie i co raz więcej firm nawiązuje współprace z BIK. Głównie w zakresie weryfikacji danych pożyczkobiorców. Dzięki temu, firma oferująca pożyczki może sprawdzić czy wcześniej braliśmy już jakieś kredyty i czy nie mieliśmy opóźnień w ich spłacie. W chwili obecnej, wiemy że wśród firm współpracujących z BIK są takie firmy jak Hapi Pożyczka (internetowy odłam Providenta), Takto Finase, Aasa Kredyt, Zaplo, Vivus czy Wonga. Bardzo możliwe że takich firm będzie przybywać. Z czasem co raz więcej z nich, będzie sprawdzać nas pod kątem historii kredytowej.

Firmy udzielające pożyczki bez BIK

Wrócę jednak do głównego tematu dzisiejszego artykułu i napiszę dzisiaj o firmach udzielających pożyczki bez sprawdzania BIK. Firmach opierających się głównie na rejestrach dłużników. Są to oczywiście tylko wybrane firmy, spośród których skupiłem się głównie na tych, udzielających pożyczek długoterminowych (choć nie tylko). Ponieważ w przypadku chwilówek lista ta, byłaby zbyt długa.

RAPIDA MONEY
Szukając firmy udzielającej pożyczki bez weryfikacji BIK, warto w pierwszej kolejności zacząć od oferty Rapida Money. W tej firmie macie możliwość uzyskania wsparcia, zarówno jeśli macie opóźnienia widoczne z poziomu BIK, jeśli z jakiegoś powodu znaleźliście się w bazach KRD, ERIF czy BIG Infomintor. Jak również jeśli macie problemy z komornikiem. W każdej z tych sytuacji macie możliwość uzyskania wsparcia od Rapida Money. Musicie jednak posiadać dodatkowego gwaranta pożyczki. Najlepiej takiego, który posiada odpowiednio dobrą zdolność kredytową i nie ma opóźnień w spłacie kredytów, pożyczek czy w spłacie innych zobowiązań finansowych. Rapiaa umożliwia uzyskanie pożyczek w wysokości nawet do 25 000 zł, bez dodatkowych zabezpieczeń.

INCREDIT

Firma powiązana z Netcredit a więc znaną firma udzielającą chwilówek. W ofercie Incredit znajdziemy pożyczki długoterminowe z możliwością spłaty pożyczki w ciągu miesiąca lub nawet do 4 miesięcy. Oferowana kwota to 3000 zł przy pierwszej pożyczce, oraz do 5000 zł w przypadku kolejnych pożyczek. Aby uzyskać pożyczkę w Incredit należy mieć ukończone 20 lat a wszystkie formalności możemy załatwić internetowo.

FUNDUSZ KORONA

Firma która udziela nieco większych kwot pożyczek aniżeli poprzednik, ponieważ możemy tu uzyskać nawet do 10 000 zł. Jednak aby dopiąć wszystkie formalności będzie konieczne spotkanie z pracownikiem firmy. Pożyczki są dostępne dla osób które ukończyły 18 lat i posiadają stały miesięczny dochód. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 12 do nawet 60 miesięcy.

Pożyczki ratalne bez sprawdzania BIK

ZAIMO

Zaimo, a aktualnei Monedo to podobnie jak w przypadku Incredit pożyczki w pełni dostępne internetowo a więc możemy je uzyskać całkowicie bez wychodzenia z domu. W chwili obecnej maksymalny limit pożyczek wynosi nawet do 20 000 zł z okresem spłaty od 3 do nawet 36 miesięcy. Pożyczki dostępne są dla osób już od 18 roku życia, które posiadają dowód osobisty oraz konto bankowe.

PROFI CREDIT

Chyba jedna z najbardziej znanych firm pozabankowych która reklamuje się w gronie tych nie weryfikujących danych w BIK. W przypadku pożyczek gotówkowych na oświadczenie maksymalna kwota pożyczek wynosi do 4000 zł. W przypadku pożyczek na zaświadczenie do 9000 zł. Najwięcej, bo aż do 25 000 zł możemy uzyskać w ramach pożyczki Premium dostępnej dla osób w wieku od 30 lat. Pożyczki bez sprawdzania BIK w Profi Credit są oferowane również osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą lub działalność rolniczą.

FERRATUM

Ferratum to kolejna firma udzielająca pożyczki bez sprawdzania BIK, która znana jest znana choćby z popularnej oferty chwilówek pod nazwą Ekspres Kasa. W ramach Ferratum udziela jednak zarówno pożyczek na krótko, jak i na długo. W ramach tych ostatnich dostępne są pożyczki do 15 000 zł z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy. O pożyczkę w Ferratum, mogą starać się osoby w wieku od 21 lat. Historia takich osób nie będzie co prawda sprawdzana w BIK, ale będzie weryfikowana w Krajowym Rejestrze Długów.

Czytaj również

24 Comments
 1. Ja słyszałam o szybkich pożyczkach na różne kwoty ze strony ofertybezbik.pl. Na swojej stronie mają przedstawione oferty zwłaszcza dla tych, którzy mają problemy z BIK, BIG i KRD.

  • niestety nie znalazłam żadnej oferty pożyczki bez KRD 🙁 A bez sprawdzania BIK to i owszem, takich firm póki co nie brakuje choć co raz więcej firm sprawdza klientom te bazy. Chyba już nawet Provident je sprawdza, choć kiedyś tego nie robił, nie jest już tak łatwo u nich uzyskać pożyczkę tym bardziej tą internetową.

 2. Bez KRD to chyba trudno gdziekolwiek uzyskać pożyczkę? O tym że są firmy które udzielają pożyczek bez weryfikacji w bazach BIK to słyszałem, ale bez KRD to już mało realne, no chyba że pożycza udzielana jest na innych zasadach gdzie historia kredytowa nie jest taka ważna. Może to mieć miejsce dla przykładu przy pożyczkach udzielanych z żyrantem czy pod zabezpieczenie np. hipoteki czy samochodu.

 3. W tym Fundusz Korona to chyba nie ma najmniejszych szans żeby uzyskać pożyczkę, albo trzeba spełnić Bóg wie jakie wymagania. Znacznie ciekawszą ofertą pożyczki bez sprawdzania w BIK jest Rapida. Tam jeśli będziemy mieć żyranta pożyczki, to ani będzie ważna nasza historia ani w bazach BIK, ani w dłużnikach a nawet zadłużenie komornicze, jeśli takie mamy. Tylko znaleźć taką osobą, która zechce nam pomóc to będzie już połowa sukcesu. Swego czasu też Provident też miał takie pożyczki, ale tylko te udzielane domowo i spłacane w ratach tygodniowo. Tyle że wychodziły znacznie drożej niż te w Rapidzie.

  • ja bym takiej pożyczki hipoteczne pod zastaw nie brał. Nie dość że ryzyko, że w umowie może być jakiś kruczek i możemy stracić dorobek życia, to jeszcze raty miesięczne na całe życie.

   • Słyszałem że pożyczki bez sprawdzania KRD można dostać w Super Groszu i u nich limit pożyczek wynosić może nawet do 10 000 zł. Poza tym na pewno Rapida Money czy Fundusz Korona ale u tych firm firmach uzyskanie pożyczki nie jest takie proste i przyjemne. Potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia na nieruchomości itp, odpowiedni dochód osoby będącej żyrantem pożyczki itp.

 4. Profi Credit, Bocian, Provident – byle z dala od tych firm, reszta jeszcze przejdzie. Faktycznie BIKu nie sprawdzają, no ale koszty pożyczek to jest jakaś makabra. W dobie firm które udzielają pożyczek online, te oferty już dawno nie powinny być dostępne. Przecież niektóre z nich to koszty niemal trzy razy większe od kwoty pożyczki.

  • Ja brałem pożyczkę tylko w Providencie i akurat nie mogę złego słowa powiedzieć na temat ich obsługi. Wszystko przebiegło dosyć sprawnie, pożyczka domowa faktycznie jest droga w spłacie ale teraz mają szereg innych ofert, również dostępnych przez internet. Co najważniejsze, jak ktoś szuka taniej w spłacie pożyczki może teraz wybrać okres spłaty w 3 miesięcznych ratach.

 5. Na pewno w takim Profi Credit nie będzie wymagana pozytywna historia kredytowa w BIK, ale za to ile będziemy musieli za taką pożyczkę zapłacić U nich to trzeba czytać wszystko to co napisane małym druczkiem, bo inaczej możemy wdepnąć w niezłe.. gówienko. Takie umowy często zobowiązują na długi okres czasu, więc nie można pochopnie podejmować decyzji.

 6. Musicie wiedzieć o tym że jeśli któraś z firm ma napisane że weryfikuje BIG Infomonitor, to praktycznie tak jakby weryfikowała również BIK. Infomonitor to jedyna instytucja spośród popularnych baz która ma pełny dostęp do BIKu, więc informacje na temat nie spłacanych kredytów mogą być również dostępne za pośrednictwem BIGu.

 7. Sytuacja uległa zmianie w ostatnim czasie i co raz więcej firm weryfikuje swoich klientów za pośrednictwem bazy BIK. Wystarczy spojrzeć na taką firmę Monedo. Jeszcze kilka lat temu kiedy działało pod brandem Zaimo dawała pożyczki nawet osobom posiadającym nie najlepszą historię kredytową. Teraz uzyskanie pożyczki za ich pośrednictwem nie jest już takie proste. Trzeba mieć zdolność i nie naganną historię kredytową, w tym również brak zadłużeń widocznych w bazach BIK. Szukając więc pożyczki bez sprawdzania BIK mamy co raz krótszą listę tego typu firm oraz instytucji.

 8. W przypadku pożyczek ratalnych to jeszcze można coś znaleźć bez weryfikowania BIK. A jeśli chodzi o chwilówki bez sprawdzania baz? Teraz to chyba już wszystkie takie firmy udzielające chwilówek sprawdzają już nie tylko bazy dłużników ale również bazy BIK. Tylko że nie trzeba się tym specjalnie przejmować, bo o ile dla niektórych firm to znaczący wyznacznik, to niektóre firmy przymykają na to oko. Tym bardziej jeśli z naszą zdolnością kredytową wszystko gra.

 9. Tak prawdę mówiąc to chyba w Rapidzie, bo jednak teraz to BIK weryfikuje już jakieś 90% firm. Nawet jeśli taką znajdziesz to koszt będzie ogromny przy większych kwotach. W Rapidzie nie ma tragedii, ale musisz mieć gwaranta, a więc taką osobę, która posiada albo dobrą historię kredytową albo ma nieruchomość w postaci domu czy mieszkania.

 10. Faktycznie, teraz to większość firm przeprowadza weryfikację w BIK i ciężko już znaleźć taką, która tego nie robi. A nawet jeśli taką znajdziemy to takie pożyczki wychodzą bardzo drogo i możemy przez nie popaść w jeszcze większe zadłużenie.

 11. Nie miałem okazji narobić sobie negatywnej historii w BIK, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że bez sprawdzania BIK ciężko jest teraz dostać pożyczkę. Większość firm je weryfikuje, ale na szczęście nie dla wszystkich stanowi to główny wyznacznik przyznania kredytu czy pożyczki. Ważniejsza może okazać się obecna zdolność kredytowa.

 12. Mało jest firmy które nie nie sprawdzałyby obecnie BIK. W Rapidzie nie musimy się z tym kryć jak mamy negatywny BIK czy wpisy w bazach dłużników. Wystarczy że poszukamy sobie osoby która pomoże nam w uzyskaniu pożyczki i zostanie naszym gwarantem. Wtedy pożyczkę uzyskamy nawet jeśli posiadamy negatywny BIK i inne bazy.

 13. Trudno dzisiaj chyba o tego rodzaju pożyczki. Oczywiście samą pożyczkę pozabankową uzyskamy bez większego problemu, ale jak ktoś ma jakieś zły wpisy w bazach BIK czy bazach dłużników to może być większy problem. Przeważnie takie pożyczki bez baz są jednak droższe w spłacie i nie zawsze opłaca się je brać.

 14. Są firmy, w których nie jest aż tak ważna ta historia kredytowa w BIK. Co prawda nie udzielają one pożyczek bez sprawdzania BIK, ale jednak te firmy patrzą w nieco inny sposób na potencjalnego pożyczkobiorcę. Liczy się dla nich przede wszystkim obecna kondycja finansowa klienta do spłaty pożyczki.

 15. Czasy się zmieniają i chyba nikt nie wyobraża sobie, by przy tych możliwościach które są obecnie, któraś z firm pożyczkowych udostępniała coś takiego pożyczka bez sprawdzania BIK. Weryfikują już niemal wszystkie bazy od BIK przez KRD, po ERIF czy BIG Infomonitor. Prawdą jest jednak to, że każda firma pożyczkowa korzysta z innych metod weryfikacji.

  (4/5)
 16. Firmy już raczej nie udzielają pożyczki bez weryfikacji bik, bynajmniej ciężko znaleźć taką ofertę. Niemniej, nie u każdej firmy jest to jakiś główny wyznacznik udzielenia pożyczki.

  (5/5)
 17. Większość firm pożyczkowych jednak weryfikuje BIK. Dlatego też bardzo trudno znaleźć pożyczki bez sprawdzania w biku, bo niemal każda firma przy udzielaniu pożyczki je sprawdza.

  (4/5)
 18. Gdzie bym nie szukał, to nigdzie nie znalazłam firmy udzielającej pożyczki bez sprawdzania biku i innych baz. Trudny temat, więc mam wrażenie że łatwiej uzyskać pożyczki z niską zdolnością niż z zadłużeniami w bazach.

  (4/5)

Oceń: