Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Pożyczki bez sprawdzania BIK

Dlaczego ludzie często szukają pożyczek bez BIK? Często dlatego że z powodu nie najlepszej historii kredytowej i opóźnień w spłatach mają problem z uzyskaniem tradycyjnej pożyczki gotówkowej w banku.

Swego czasu w zasadzie wszystkie pożyczki pozabankowe były dostępne bez sprawdzania w bazach BIK. Firmy udzielające pożyczek pozabankowych nie weryfikowały danych pożyczkobiorców w tych bazach z prostego względu – bazy BIK czyli Biura Informacji Kredytowej były dostępne wyłącznie dla instytucji bankowych a nie dla parabanków czy firm pozabankowych.

Od kilku lat ta sytuacja jednak ulega zmianie i co raz więcej firm nawiązuje współprace z BIK w zakresie weryfikacji danych pożyczkobiorców. Dzięki temu firma oferująca pożyczki może sprawdzić czy wcześniej braliśmy już jakieś kredyty i czy nie mieliśmy opóźnień w ich spłacie. W chwili obecnej wiem że wśród firm współpracujących z BIK są takie firmy jak Hapi Pożyczka (internetowy odłam Providenta), Takto Finase, Aasa Kredyt, Zaplo, Vivus czy Wonga. Bardzo możliwe że takich firm będzie przybywać i co raz więcej z nich będzie sprawdzać nas pod kątem historii kredytowej.

Wrócę jednak do głównego tematu dzisiejszego artykułu i napiszę dzisiaj o firmach pożyczkowych które póki co danych w BIK nie weryfikują a opierają się głównie na rejestrach dłużników. Są to oczywiście tylko wybrane firmy, spośród których skupiłem się głównie na tych udzielających pożyczek długoterminowych (choć nie tylko), ponieważ w przypadku chwilówek lista ta byłaby zbyt długa.

INCREDIT

Firma powiązana z Netcredit a więc znaną firma udzielającą chwilówek. W ofercie Incredit znajdziemy pożyczki długoterminowe z możliwością spłaty pożyczki w ciągu miesiąca lub nawet do 24 miesięcy. Oferowana kwota to 1500 zł przy pierwszej pożyczce oraz do 5000 zł w przypadku kolejnych pożyczek. Aby uzyskać pożyczkę w Incredit należy mieć ukończone 20 lat a wszystkie formalności możemy załatwić internetowo.

FUNDUSZ KORONA

Firma która udziela nieco większych kwot pożyczek aniżeli poprzednik ponieważ możemy tu uzyskać nawet do 10 000 zł, jednak aby dopiąć wszystkie formalności będzie konieczne spotkanie z pracownikiem firmy. Pożyczki są dostępne dla osób które ukończyły 18 lat i posiadają stały miesięczny dochód. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 12 do nawet 60 miesięcy.

ZAIMO

Zaimo to podobnie jak w przypadku Incredit pożyczki w pełni dostępne internetowo a więc możemy je uzyskać całkowicie bez wychodzenia z domu. W chwili obecnej maksymalny limit pożyczek wynosi nawet do 15 000 zł z okresem spłaty od 3 do nawet 36 miesięcy. Pożyczki dostępne są dla osób już od 18 roku życia które posiadają dowód osobisty oraz konto bankowe.

PROFI CREDIT

Chyba jedna z najbardziej znanych firm pozabankowych która reklamuje się w gronie tych nie weryfikujących danych w BIK. W przypadku pożyczek gotówkowych na oświadczenie maksymalna kwota pożyczek wynosi do 4000 zł, w przypadku pożyczek na zaświadczenie do 9000 zł a najwięcej bo aż do 25 000 zł możemy uzyskać w ramach pożyczki Premium dostępnej dla osób w wieku od 30 lat. Pożyczki są oferowane również osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą lub działalność rolniczą.

FERRATUM

Ferratum to firma która znana jest znana choćby z popularnej oferty chwilówek pod nazwą Ekspres Kasa. W ramach Ferratum udziela jednak zarówno pożyczek na krótko jak i na długo. W ramach tych ostatnich dostępne są pożyczki do 3000 zł z okresem spłaty od 3 do 12 miesięcy. O pożyczkę mogą starać się osoby w wieku od 21 lat, których historia nie będzie sprawdzana w BIK ale będzie weryfikowana w Krajowym Rejestrze Długów.

2 Comments

  1. Ja słyszałam o szybkich pożyczkach na różne kwoty ze strony ofertybezbik.pl. Na swojej stronie mają przedstawione oferty zwłaszcza dla tych, którzy mają problemy z BIK, BIG i KRD.

  2. Bez KRD to chyba trudno gdziekolwiek uzyskać pożyczkę? O tym że są firmy które udzielają pożyczek bez weryfikacji w bazach BIK to słyszałem, ale bez KRD to już mało realne, no chyba że pożycza udzielana jest na innych zasadach gdzie historia kredytowa nie jest taka ważna. Może to mieć miejsce dla przykładu przy pożyczkach udzielanych z żyrantem czy pod zabezpieczenie np. hipoteki czy samochodu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*