Pożyczka pozabankowa z ubezpieczeniem

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

2 udostępnij na FB
Pakiet Medyczny i Ochronny to dodatkowe opcje w ofercie firmy Provident które umożliwiają ubezpieczenie pożyczki pozabankowej.

Zaciągając kredyt gotówkowy, bardzo często bierzemy go w pakiecie z ubezpieczeniem. Dzięki takiemu ubezpieczeniu, mamy poczucie bezpieczeństwa w sytuacji choroby czy utraty pracy. Niestety w przypadku pożyczek pozabankowych, taka ochrona nie była do tej pory dostępna. I pewnie byłoby tak do tej pory, gdyby nie nowa oferta którą od jakiegoś czasu posiada firma Provident.

Ubezpieczenia i pożyczki pozabankowe nie szły do tej pory ze sobą w parze. Na rynku brakowało firmy która byłaby w stanie zaoferować ubezpieczenie takiej pożyczki. Wiadomo że ludzie zmagają się z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi a gdy pożyczka nie jest ubezpieczona, trzeba ją niestety spłacać bez żadnych opóźnień. Szczególnie w przypadku pożyczek pozabankowych trzeba być bardzo czujnym, ponieważ najmniejsze opóźnienie w spłacie takiej pożyczki, może wiązać się z naliczeniem nie małych odsetek.

Pożyczka pozabankowa z ubezpieczeniem w Providencie

Czy istnieje pożyczka pozabankowa z ubezpieczeniem?

Przeglądając oferty firm udzielających pożyczki pozabankowe, nie znajdziemy tam dodatkowej opcji ubezpieczenia, którą często możemy spotkać w przypadku kredytów bankowych. Firmy pożyczkowe nie oferują ubezpieczenia pożyczki z prostej przyczyny. Koszt takiej pożyczki do tej pory był stosunkowo wysoki, by oferować jeszcze potencjalnemu klientowi dodatkowe ubezpieczenie. Nie da się jednak ukryć, że koszty pożyczek pozabankowych, bynajmniej tych ratalnych, zmniejszyły się w ostatnim czasie. Takie zmiany pojawiły się również w firmie Provident, która bez wątpienia należy do jednych z najstarszych firm udzielających pożyczek w Polsce. Być może właśnie te zmiany, umożliwiły wprowadzenie do oferty ubezpieczenia pożyczki pozabankowej.

Pakiet Medyczny i Ochronny

Co daje nam takie ubezpieczenie w ramach takich pakietów jak Pakiet Medyczny czy Ochronny, który znajdziemy w ofercie Providenta? Wydawać by się mogło, że działa to na bardzo zbliżonych zasadach jak ubezpieczenie kredytu, jednak nie do końca. W przypadku nie zdolności do spłaty kredytu z powodu choroby czy śmierci, to bank czy też ubezpieczyciel pokrywa koszty spłaty kredytu. Tutaj jednak nikt nie będzie spłacał rat pożyczki Providenta za nas.

Jeśli przydarzy nam się jakiś wypadek czy inna nie zdolność do wykonywania pracy, to zostanie nam wypłacona określona suma pieniędzy z ubezpieczenia. Z tych właśnie pieniędzy będziemy mogli opłacić sobie raty pożyczki. W przypadku choroby czy innego nieszczęśliwego wypadku Ochronę ubezpieczeniową w ramach umowy Pakiet Medyczny dla klientów Providenta świadczy AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. a w przypadku ochrony ubezpieczeniowej w ramach Pakietu Ochronnego świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.

pożyczka pozabankowa z pakietem ochronnym

Oba z wspomnianych wyżej pakietów różnią się pomiędzy sobą. Przykładowo Pakiet Ochronny daje nam głównie zabezpieczenie przy inwalidztwie wskutek NW czy w razie nieszczęśliwego wypadku. Jest on również zabezpieczeniem finansowym bliskich Ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Pakiet Medyczny ma znacznie szerszy zakres zastosowań a więc począwszy od choroby lub nieszczęśliwego wypadku po szeroki wybór usług medycznych. Płacąc określoną składkę ubezpieczenia możemy skorzystać z szybkiej pomocy medycznej lekarza, fizjoterapeuty czy pielęgniarki w miejscu naszego pobytu. Dodatkowo pakiet medyczny obejmuje również transport chorego, refundacje leków z recepty czy szereg innych świadczeń ubezpieczeniowych.

Czy warto skorzystać z pakietu ubezpieczeń Providenta? Myślę że jest to oferta przygotowana głównie z myślą o osobach starszych, które często zmagają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Dla takich osób może to być ciekawa propozycja, tym bardziej że poza samym ubezpieczeniem pożyczki, mogą one jednocześnie zyskać dostęp do wielu przydatnych usług medycznych. Warto jednak pamiętać że najbardziej sensownym rozwiązaniem w przypadku pożyczek firmy Provident, wydaje się pożyczka z opcją przelew. Ta charakteryzuje się nie dużymi kosztami w porównaniu do innych podobnych ofert wśród pożyczek pozabankowych.

Czytaj również

2 Opinie
  1. (4/5)

    Nie wiem jak sprawdza się ta pożyczka z ubezpieczeniem, ale ogólnie przyznam że oferta Providenta zrobiła się w ostatnim czasie jakby bardziej przyjazna. Te koszty pożyczki już nie odstraszają jak kiedyś 😉

  2. (4/5)

    To chyba jedna z nielicznych pożyczek, w ramach który dostępne jest dodatkowe ubezpieczenie. Ogólnie moim zdaniem, jeśli ktoś sięga pożyczkę właśnie w takiej opcji, to powinien otrzymać niższe koszty pożyczki.

Oceń:*