Plan naprawczy dla osób zadłużonych

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

12 udostępnij na FB

Sięgnięcie po dodatkowy kredyt czy pożyczkę w przypadku osób zadłużonych nie jest najlepszym pomysłem. Szczególnie w sytuacji jeśli posiadamy dosyć duże zadłużenie. Biorąc dodatkowy kredyt, możemy wpaść w jeszcze większą pętle zadłużenia niż ta, w której do tej pory się znajdowaliśmy. Jednym z rozwiązaniem w trudnych sytuacjach finansowych może być skorzystanie z planu naprawczego dla osób zadłużonych.

Podjęcie walki z zadłużeniem na własną rękę nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem i najczęściej powoduje odwrotne skutki od zamierzonych. Osoby zadłużone najczęściej podejmują radykalne kroki i nie mogąc uzyskać dodatkowej gotówki na spłatę zadłużenia, sięgają po duże kredyty pozabankowe z nie sprawdzonych źródeł. Poprzez nie korzystnie podpisaną umowę, często w taki sposób tracą majątek całego życia w postaci mieszkania czy nawet domów. Pożyczki pozabankowe są dobrym rozwiązaniem w wielu różnych sytuacjach w których bank nie może nam pomóc. Pod warunkiem jednak że nie musimy za nie ponosić ogromnych kosztów, spłacając nie kiedy kilku krotność pożyczonej kwoty. Biorąc na swoje barki tak duże zobowiązanie, niestety nie polepszymy swojej sytuacji a tylko ją pogorszymy.

Do tej pory na łamach bloga być może nie często poruszałem tematy dotyczące problemów osób zadłużonych. Takie podstawowe porady zamieściłem swego czasu w artykule opisującym skuteczne sposoby na problemy z zadłużeniem. Starałem się również znaleźć dopasowane oferty pożyczek dla osób które nie mogą jej uzyskać z powodu zadłużeń w bazach BIK czy KRD. W dzisiejszym artykule opiszę jeszcze jedną możliwość, z której będą mogły skorzystać osoby które na swojej drodze napotkały różnego rodzaju problemy z zadłużeniem.

Jak wdrożyć plan naprawczy dla zadłużonych?

Jak już wcześniej pisałem, nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest samodzielna walka z zadłużeniem. W niektórych sytuacjach dobrym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która pomoże nam rozwiązać problem za nas. Mam tu na myśli takie firmy, które posiadają już doświadczenie na tym polu i nie pierwszy raz spotykają się z podobnymi problemami. Do jednych z takich firm należy Progress Finance Group z siedzibą we Wrocławiu. Firma która nie należy do nowych firm na tym polu a swoje usługi osobom zadłużonym, oferuje już od przynajmniej kilku lat. Co dokładnie wchodzi w skład ich oferty?

Pierwszym krokiem współpracy na linii osoba zadłużona > Progress Finance Group jest analiza naszej sytuacji. Mowa tutaj zarówno o zbadaniu naszej historii kredytowej, aktualnej sytuacji finansowej oraz o przedstawieniu możliwościach wyjścia z trudnej sytuacji w której się znaleźliśmy. Firma pobierze i przeanalizuje raporty z takich rejestrów jak BIG Infomonitor, BIK oraz ZBP. W tym miejscu zostanie przygotowany czytelny raport z ujawnionych zaległości z dostępnych baz danych. W kolejnym kroku firma będzie mogła podjąć kroki w celu sporządzenie wniosków do wierzycieli o restrukturyzację zadłużeń. Sporządzi również wnioski do wierzycieli o usunięcie danych z bazy BIK. Ponadto z pomocą Progress Finance Group będziemy mieli większe szanse na zmniejszenie rat wszystkich zobowiązań finansowych a nawet wycofanie zajęć komorniczych, jeśli takie posiadamy.

Jeżeli jesteście zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji na temat oferty Progress Finance Group, możecie złożyć wniosek elektroniczny za pośrednictwem powyższego formularza.

Dane kontaktowe: Progress Finance Group Sp. z o.o., Pl. Św. Macieja 1A, 50-236 Wrocław

Czytaj również

12 Comments
 1. Poza tym artykułem i ich stroną internetową nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na temat tej firmy. Jeśli jest jakaś osoba która korzystała z ich usług i której firma zaproponowała coś więcej jak skorzystanie z oferty jakiejś pożyczki to chętnie się zapoznam z taką informacją. Póki co z mojej strony mogę polecić osobom zadłużonym ofertę Rapida Money – https://www.banki24.com.pl/rapida-money-pozyczka-dla-zadluzonych/ bo oni faktycznie mogą pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą liczyc na pomoc ze strony banków a do tego udzielają realnych pożyczek.

 2. Ciężki temat, bo ciężko znaleźć zaufaną firmę czy osobę która po cienkiej nitce poprowadzi nas przez to wszystko, jednocześnie nie pogrążając jeszcze bardziej. Można poszukać na forach internetowych poświęconych tematyce kredytowej, tam najczęściej ludzie dzielą się między sobą informacjami na temat takich osób, które specjalizują się w udzielaniu pomocy osobom zadłużonym.

  • Na pewno nie mało, więc szkoda pieniędzy. Lepiej znaleźć osobę, która faktycznie może pomóc w takiej sytuacji. Nic tak nie pomoże jak dobrze przygotowana konsolidacja zobowiązań, zarówno w przypadku kilku kredytów czy kilkunastu chwilówek.

 3. Lepiej poszukać sobie sprawdzonego doradcę kredytowego, takiego który potrafi ogarnąć kredyt bankowy np. konsolidacyjny czy pożyczkę hipoteczną, nawet w przypadku zadłużenia. Wiem że są istnieją tacy magicy, wystarczy tylko dobrze poszukać.

  • @Alicja – dobry doradca kredytowy sam się do Ciebie nie zgłosi. Na takich forach jak choćby forum kredytowe są doradcy zarejestrowani oficjalnie jako użytkownicy. Tam wystarczy przedstawić swoją sytuację i zapytać o możliwości na plan naprawczy dla zadłużonych. Oczywiście warto sobie również przeanalizować kto odpisał na naszą ofertę oraz ile razy pomógł (każdy z nich ma taką informację podaną w profilu).

   (4/5)
   • Potwierdzam, znam to forum i mogę z czystym sercem polecić, ponieważ sama, jako osoba zadłużona znalazłam tam właśnie pomoc.

    (4/5)
 4. Nie można tak ogólnikowo komuś pomóc, nie znając jego konkretnej sytuacji finansowej, zadłużeniowej. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i na tej podstawie dobiera się odpowiedni plan naprawczy dla osoby zadłużonej.

  (2/5)
  • Dokładnie, analiza sytuacji jest tutaj niezbędna. Tylko w takiej sytuacji można dobrać odpowiedni plan naprawy. Poza spłatą zadłużenia, warto również zadbać o to by nasz dochód był większy w postaci jakiejś dodatkowej pracy czy nadgodzin.

   (4/5)
 5. Jakby ktoś dla mnie ułożył taki plan naprawczy to byłabym szczęśliwa, bo już nie wiem jak sobie poradzić z tymi wszystkimi zobowiązaniami. Nie dość że spłacam na raz kilka kredytów i pożyczek, to jeszcze teraz doszły opóźnienia w spłacie rachunków.

  (2/5)

Oceń: