Optima przez internet

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
Trójmiejska firma Optima dołączyła do firm pożyczkowych udzielających pożyczek drogą internetową.

Optima to jedna ze ze starszych firm pożyczkowych w Polsce, która pojawiła się na polskim gruncie jeszcze przed tym jaki pojawił się na nim Provident. Firma ma swoje korzenie w Gdańsku a do tej pory głównie udzielała pożyczek za pośrednictwem stacjonarnych placówek czy udzielając pożyczek w domu klienta. Teraz w Optimie pojawiły się zmiany ponieważ firma zdecydowała się udzielać również pożyczek przez internet. Dołączyła tym samym do szerokiej oferty firm udzielających pożyczek pozabankowych online.

Internetowa oferta Optimy może zainteresować te osoby które szukają pożyczki pozabankowej z długim okresem spłaty a konkretnie nawet do 24 miesięcy. W przeciwności do wielu firm pożyczkowych nie znajdziemy tu suwaka za pomocą którego ustalimy okres spłaty pożyczki. Z tego względu że jedyny możliwy okres spłaty który ma nam do zaproponowania Optima to 12 miesięcy. Tak jest bynajmniej w przypadku pożyczek internetowych których wysokość może sięgać od 700 zł do 6000 zł.

Jak wyglądają koszty pożyczek Optima przez internet na tle konkurencji? Za przykład wziąłem sobie kwotę 3000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy i przyznam że koszt pożyczek do tanich niestety nie należy. Wiem że pożyczki pozabankowe zaciągane na dłuższy okres w ogóle nie należą do tanich, no ale nie oszukujmy się. Znajdziemy przynajmniej kilka ofert wśród firm pozabankowych które będą tańsze w spłacie od propozycji Optimy. Rata wymienionej wyżej pożyczki w Optimie to 487,50 lub 537,00 zł w zależności od tego czy jesteśmy nowym czy stałym klientem.

Kto w ogóle ma szansę na uzyskanie pożyczki w ramach oferty Optima przez internet? Praktycznie każda osoba która jest pełnoletnia i może przedstawić dowód osobisty. W przypadku większych kwot możemy zostać dodatkowo poproszeni również o przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego dochody i zatrudnienie.

Czy firma Optima sprawdza bazy danych? Sprawdza, ale jak podkreśla na swojej stronie figurowanie w rejestrze BIK czy posiadanie kredytów nie jest przeszkodą do złożenia wniosku o pożyczkę. Oczywiście wpływ na ostateczne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę może mieć wiele czynników. W tym nasza dotychczasowa historia kredytowa. Warto zaznaczyć że firma nie pobiera żadnych opłat przed udzieleniem pożyczki, które związane byłyby z rozpatrzeniem wniosku. Firma nie pobiera również opłat manipulacyjnych za dokonanie oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Czytaj również

Oceń:*