Oni udzielają pożyczki zadłużonym

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

15 udostępnij na FB

Starając się o uzyskanie pożyczki, musimy spełniać określone warunki jakie stawia nam firma pożyczkowa. Najczęściej takimi warunkami jest określony wiek, posiadanie konta bankowego oraz pozytywna historia kredytowa. Dane osób które miały wcześniej problem z dotrzymaniem terminowej spłaty, mogły znaleźć się na liście dłużników. Obecność na takiej liście nie pomoże im na pewno w uzyskaniu potrzebnej pożyczki.

Jeżeli nasze dane trafiły na listę dłużników, to możemy szybko z niej zniknąć poprzez spłatę posiadanego zadłużenia. Po uregulowaniu zobowiązania, firma która nas na takiej liście umieściła, ma obowiązek aby w terminie do 14 dni, usunąć nasze dane z rejestru dłużników. Najbardziej popularne bazy to Krajowy Rejestr Długów (KRD) lub Erif. Do których najczęściej trafia się za znaczne opóźnienia w spłacie rachunków telefonicznych. Za energię elektryczną jak również za inne podobne opóźnienia. W nieco gorszej sytuacji mogą się znaleźć osoby które posiadają negatywną historię kredytową w bazie BIK.

Tutaj taka informacja może poleżeć nawet do 5 lat, licząc od momentu spłaty zadłużenia. Negatywna historia kredytowa powstaje na skutek nie terminowego regulowania rat kredytów zaciągniętych a banku. Mowa tu o wszystkich możliwych zobowiązaniach od debetu w koncie, przez kredyt gotówkowy, samochodowy po kredyty hipoteczne. Posiadając złą historię kredytową w bazie BIK, trudno będzie nam uzyskać nie tylko kredyt w banku, ale również pożyczkę w firmach pozabankowych.

Te firmy udzielają pożyczki zadłużonym

Jeśli z jakiegoś powodu posiadamy zadłużenie. A nasze dane trafiły do jednej z wspomnianych baz to nie jesteśmy jednak w sytuacji bez wyjścia. Rynek pożyczek pozabankowych do tego stopnia rozwinął się w naszym kraju, że doczekaliśmy się firm, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek osobom zadłużonym. Jeśli nasze dane są w BIK czy znajdują się w bazach dłużników, nie przekreśla to naszych szans na otrzymanie pożyczki w takich firmach. Ale tylko pod warunkiem, że spełnimy inny określony warunek. Takie firmy najczęściej będą od nas wymagać posiadania dodatkowego poręczyciela lub zabezpieczenia hipotecznego, w przypadku ubiegania się o większe kwoty pożyczek.

Pożyczka z zadłużeniem do 25 000 zł

Warunek uzyskania pożyczki: gwarant (dodatkowy poręczyciel pożyczki)

udzielają pożyczki zadłużonym

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu nie dużej kwoty, której wysokość nie będzie przekraczała kwoty 25 000 zł to powinna zainteresować nas propozycja Rapida Money. To firma która może od nie dawna działa na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce. Ale cieszy się całkiem sporym zainteresowanie. Zwłaszcza u osób, które posiadają problemy z różnego rodzaju zadłużeniami. Mogę one uzyskać tutaj pożyczkę, zarówno w sytuacji jeśli ich dane trafiły do baz dłużników. Bądź też jeśli miały wcześniej jakieś opóźnienia w spłacie kredytów. Okres na jaki są udzielane pożyczki Rapidy to od 12 do 48 miesięcy.

Warunkiem który trzeba spełnić aby uzyskać pożyczkę za pośrednictwem tej firmy to posiadanie gwaranta. Osoba taka spełnia bardzo zbliżoną funkcję jak poręczyciel w przypadku kredytów bankowych. Taka osoba będzie odpowiedzialna za spłatę rat pożyczki. W sytuacji jeśli główny pożyczkobiorca nie będzie regulował na czas swoich zobowiązań. A więc w sytuacji jeśli nie będzie nas czas spłacał rat pożyczki. Gwarantem pożyczki może zostać każda osoba, która posiada nie naganną historię kredytową. A więc brak jakichkolwiek zadłużeń oraz posiada dobrą zdolność kredytową do uzyskania pożyczki.

Większe pożyczki długoterminowe pod zabezpieczenie majątku

Warunek uzyskania pożyczki: nieruchomość, pojazd lub inny majątek

To propozycja dla osób które posiadają bardzo duże zobowiązania finansowe i przez które np. grozi im zajęcie komornicze. Kwoty takich pożyczek pozabankowych pod zastaw mogą wynosić od 30 000 zł do nawet kilku milionów złotych. Mogę one zostać udzielone osobom posiadającym zadłużenie w różnego rodzaju bazach, a które straciły płynność finansową. Podstawowym warunkiem uzyskania takiej pożyczki jest konieczność posiadania zabezpieczenia majątkowego. To właśnie od wartości takiego majątku uzależniona jest wysokość przyznanej pożyczki. Najczęstszym zabezpieczeniem takich pożyczek stanowi posiadana nieruchomość. A więc działka, dom czy mieszkanie. Musimy więc zdawać sobie sprawę z tego, że decydując się na taką pożyczkę, w sytuacji nie spłacania jej na czas, możemy stracić majątek życia.

Jedną z firm które udzielają pożyczki zadłużonym pod zastaw jest firma Speed Cash Polska. Tutaj możemy uzyskać pożyczki zarówno pod zastaw działki, mieszkania , domu, jak również pod zastaw pojazdu czy firmy. Z oferty mogą więc skorzystać zarówno osoby prywatne, jak również przedsiębiorcy którzy np. posiadają zatory płatnicze. Maksymalna wysokość pożyczek oferowanych w Speed Cash Polska może wynosić do 10 milionów złotych. Może ona stanowić 60% zabezpieczenia pożyczki. Maksymalny okres spłaty pożyczki w tej firmie to 48 miesięcy.

Czytaj również

15 Comments
 1. Ostatnio robiłem rozeznanie i trzeba przyznać że co raz więcej jest firm, które udzielają pożyczki dla zadłużonych. Musimy jednak posiadać dodatkowe zabezpieczenie takiej pożyczki np. mieszkanie, dom czy jakiś droższy pojazd żeby uzyskać większe pożyczki z zadłużeniem. Czasami takie rozwiązanie może nam pomóc, a czasami wręcz przeciwnie, więc trzeba uważać na takie oferty.

 2. Jeśli chodzi o firmy udzielające pożyczki zadłużonym to trzeb uważać na takie oferty. Istnieją faktycznie firmy które chcą pomóc, udzielając pożyczki z gwarantem, ale są również takie które udzielają pożyczki pod hipotekę, podstawiając bardzo nie korzystną umowę do podpisania.

 3. To prawda niektórym firmom zależy tylko na tym by się wzbogacić na takich zadłużonych osobach, a nie na tym by im pomóc w sytuacji w której się znaleźli. Jeśli chodzi o firmy pożyczkowe to przyznam że to ciężki temat bo jednak większość posiada duże koszty pożyczek i wysokie raty. Lepiej poszukać zaufanej osoby, która weźmie dla nas kredyt w banku.

 4. W Speed Cash nie próbujcie bo pewnie ani tak Wam wniosek odrzucą, wymagania mają takie duże że do końca nie wiadomo co trzeba jeszcze im przedstawić żeby dostać u nich pożyczkę. W firmie Rapida znacznie łatwiej, ale tu pożyczki dla osób zadłużonych są nieco mniejsze i sięgają maksymalnie do 25 000 zł.

  • Nie do końca bym się zgodził. Wymagania owszem są, ale oni większość pożyczek załatwiają głównie przez banki, dlatego wymagania są takie a nie inne. Za ich pośrednictwem ani tak łatwiej uzyskać pożyczkę z zadłużeniem, bo ich doradcy mocno w tym pomagają. Ale wiadomo że w tragicznych sytuacjach i bez odpowiedniej zdolności pomóc nie będą mogli.

 5. Zadłużenie to spory problem i nie warto go bagatelizować. Firmy oddłużeniowe tu nie pomogą a jedynie naciągną nas na wyższe koszty. Lepiej przysiąść na spokojnie z kartką papieru i samemu pomyśleć nad rozwiązaniem naszego długu. Powinny tam się znaleźć dwie pozycje a mianowicie bieżąca optymalizacja kosztów oraz dodatkowy dochód, czyli dodatkowe pieniądze które pozwolą nam spłacić zadłużenie.

 6. Nie wątpię że udzielą, ale w obu przypadkach trzeba jednak posiadać to dodatkowe zabezpieczenie. Nieruchomość nie wszyscy mają, gwaranta pewnie łatwiej będzie pozyskać, ale wtedy lepiej żeby raty pożyczki spłacać w terminie.

 7. Prawda jest taka że takie bezpieczne i rzetelne pożyczki zadłużonym udziela mało która firma. Większość z tych firm posiada takie drogie opłaty, że taki kredyt czy pożyczka na pewno nie pomoże w niczym osobom zadłużonym, a wręcz przeciwnie.

 8. Czy ktoś się orientuje, kto udzieli pożyczki zadłużonym z negatywną historią kredytową w BIK i wpisem w KRD (Krajowym rejestrze Długów)? Składałem wniosek o kredyt w kilku bankach, ale niestety odrzucony. Nie poznałam konkretnego powodu, ale podejrzewam że z tego powodu.

 9. Firmy udzielają pożyczki dla osób zadłużonych najczęściej mało obchodzi sytuacji osoby która posiada takie problemy finansowe. One są nastawione na zysk, zresztą podobnie jak banki, choć w ich przypadku jeszcze można uzyskać w miarę sensowne rozwiązania. Z drugiej strony patrząc, osobom zadłużonym trudniej taki kredyt bankowy uzyskać.

 10. Dla osób zadłużonych jedyną sensowną opcją są kredyty konsolidacyjne (w przypadku kilku zaciągniętych kredytów) lub pożyczka hipoteczna (w przypadku możliwości ustanowienia zabezpieczenia). Gdy żadna z tych opcji nie wchodzi w grę, pozostaje jeszcze ostatnia opcja – upadłość konsumencka.

 11. @Daro – jest jeszcze jedna łatwiejsza opcja w przypadku osób zadłużonych, szczególnie jeśli sami nie mają co liczyć na kredyt w banku. Kredyt gotówkowy który weźmie w naszym imieniu dobry znajomy lub krewny.

 12. Nie korzystałbym z tych wszystkich firm które niby udzielają pożyczki osobom zadłużonym. Lepiej pójść do Kasy Stefczyka z zaufaną osobą, która będzie chciała nam pomóc i wziąć kredyt z żyrantem lub druga osoba może wziąć kredyt dla nas a my będzie jej spłacali.

 13. Obstawiam że Provident albo Bocian udzieli pożyczki zadłużonym, ale raczej nie wielki kwoty. Kiedyś składałam wniosek w tym pierwszy, to zamiast 4000 zł dali mi 1500 zł. Ale ani tak byłam happy że pożyczyli, bo banki miały mnie w nosie i wszędzie decyzja odmowna.

 14. Szukam od kilku tygodni i nadal bez powodzenia. Czy znacie bank który pomaga zadłużonym z wpisem do BIK? Już tracę nadzieje..