Najtańsza pożyczka ratalna

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

10 udostępnij na FB
Najtańsza pożyczka ratalna Pożyczka po którą sięgniemy za pośrednictwem firmy pożyczkowej powinna być łatwo i szybko dostępna oraz tania w spłacie. Dzisiaj przyglądam się firmom, które mogą nam zaoferować najtańszą pożyczkę ratalną, a do tego bez wychodzenia z domu.

Szukając pożyczki ratalnej, mamy do wyboru te dostępne drogą bankową, jak również te oferty, które są oferowane przez firmy pożyczkowe. Choć te bankowe mogą cechować się niższymi ratami, to z drugiej strony patrząc, te pozabankowe będą łatwiej dostępne. Moim dzisiejszym zadaniem jest więc znalezienie firm pożyczkowych, w ofercie których dostępna jest najtańsza pożyczka ratalna z formalnościami załatwianymi 100% online.

Swego czasu, a było to już kilka dobrych lat temu miałem okazję publikować podobny artykuł dotyczący tanich pożyczek pozabankowych. Czy od momentu jego publikacji dużo się zmieniło? Które firmy aktualnie są w stanie zaoferować nam najkorzystniejsze warunki pożyczenia dodatkowej gotówki? To właśnie postanowiłem dla Was dzisiaj sprawdzić.

Oczywiście żeby odnalezienie takich najtańszej pożyczek ratalnych było możliwe, konieczne jest ustalenie określonych kryteriów którymi będziemy się kierować przy naszych poszukiwaniach. Postanowiłem więc że tym głównym wyznacznikiem będzie kwota pożyczki w wysokości 5000 zł z 12-miesięcznym okresem spłaty. To będzie nasz główny wyznacznik w poszukiwaniu taniej pożyczki z ratami miesięcznymi. Sprawdzimy która firma jest w stanie zaproponować nam najniższą ratę pożyczki ratalnej.

Najtańsza pożyczka ratalna – 5 firm z najniższą ratą

W przypadku pierwszej z firm nie będzie specjalnej niespodzianki. Wonga jest firmą, która nie od dziś ma do zaoferowania najniższe koszty pożyczek ratalnych. Nie dość że innym firmom daleko jest do zrównania się pod względem kosztów do oferty Wongi, to można również powiedzieć że firma depcze ostatnio po piętach również bankom. Jeśli sprawdzicie realne koszty kredytów internetowych w kilku popularnych bankach a następnie porównacie je z ofertą Wongi, to z pewnością okaże się, że wysokość rat pożyczek jest bardzo zbliżona. Co więcej, firma w ostatnim czasie wzmocniła swoją ofertę, o czym zresztą miałem okazję informować kilka tygodni temu. Obecnie firma może nam zaproponować pożyczki gotówkowe w wysokości nawet do 20 000 zł z okresem spłaty aż do 60 miesięcy. Nadal w ofercie firmy dostępna jest promocyjna oferta dla nowych klientów, w ramach której pierwszą pożyczkę na okres 60 dni dostaniemy za jedyne 10 zł.

Wymagania względem uzyskania pożyczki nie są specjalnie duże. Trzeba mieć ukończone 18 lat, aktualne zatrudnienie lub inny dochód (działalność, emerytura, renta) oraz nie posiadać na koncie żadnych zadłużeń czy opóźnień w spłatach.

Równie taniej pożyczki ratalnej co w Wonga, nie znalazłem niestety w żadnej innej firmie. Jeśli jednak nadal interesuje Was najtańsza pożyczka ratalna to drugą firmą którą powinniście sprawdzić jest Monedo. Firma również działa już od dosyć długiego czasu na internetowym rynku pożyczek. Wysokość raty pożyczki w porównaniu do propozycji Wongi różni się znacząco, ale z drugiej strony patrząc, poza Wongą nie znalazłem równie taniej oferty pożyczki. Firma Monedo jest w stanie pożyczyć nam do 10 000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy. Wymagania są bardzo zbliżone do propozycji poprzednika. Konieczne jest ukończone 18 lat oraz posiadanie wpływów umożliwiających spłatę raty pożyczki. Nie można przy tym posiadać zadłużeń które byłyby widoczne w takich bazach jak BIK czy bazy dłużników. Warto dodać że w przypadku pożyczek Monedo, nie jest wymagane przelewanie opłaty weryfikacyjnej z rachunku bankowego.

Rapida Money to kolejna propozycja najtańszej pożyczki ratalnej. Jest to jednak oferta zdecydowanie różniąca się od wszystkich prezentowanych tutaj ofert pożyczek. O ile 4 z przedstawionych dzisiaj firm udzielają tradycyjne pożyczki gotówkowe, i w ich przypadku nie są wymagani dodatkowi poręczyciele czy zabezpieczenia hipoteczne, to w przypadku Rapidy sytuacja wygląda nieco inaczej. Aby uzyskać pożyczkę w firmie konieczne jest posiadanie dodatkowej osoby, która będzie poręczycielem pożyczki a konkretnie, zostanie jej gwarantem. Wynika to z faktu, że firma specjalizuje się głównie w udzielaniu pożyczek dla osób zadłużonych. Stąd też dodatkowe wymagania względem pożyczkobiorców. Nie jest w tym przypadku konieczne posiadanie dobrej historii kredytowej czy czystego konta w bazach dłużników. Wymagana jest za to osoba, która zostanie gwarantem pożyczki a więc ktoś, kto będzie odpowiedzialny za spłatę pożyczki w momencie gdyby główny pożyczkobiorca nie regulował terminowo spłaty rat pożyczki. Aktualna oferta firmy Rapida Money to pożyczka ratalna w wysokości do 25 000 zł z okresem spłaty od 12 do 48 miesięcy.

Najniższa rata pożyczki ratalnej

Na nieco większą ratę pożyczki trzeba będzie się przygotować jeśli złożymy wniosek o pożyczkę, w jednej z dwóch kolejnych firm. Zaplo może nie jest w stanie zaoferować nam najniższej raty pożyczki, ale za to posiada inne atuty o których warto tutaj wspomnieć. Przede wszystkim dużym udogodnieniem w przypadku tej oferty jest bardzo szybka obsługa klienta. Co więcej, firma nie wymaga od nas jakichkolwiek zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Nie jest to wymagane nawet w przypadku większych kwot a aktualnie firma udziela pożyczek do 10 000 zł. Zaplo może z automatu zweryfikować posiadane przez nas dochody dzięki aplikacji która automatycznie połączy się z naszym rachunkiem bankowym. Jeszcze jednym znaczącym plusem jest duża akceptacja wniosków o pożyczki, jakie składane są w firmie. Podstawowym warunkiem uzyskania pożyczki jest posiadanie ukończonych 21 lat i brak informacji o zadłużeniach w bazach dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Bardzo zbliżone koszty do pożyczek Zaplo posiada również Pożyczka OK. Może nie jest to najtańsza pożyczka ratalna, ale na pewno jedna z najtańszych jeśli wziąć od uwagę oferty firm udzielających pożyczki pozabankowe. Firma może nam zaoferować pożyczki na raty całkowicie przez internet w wysokości do 7000 zł. Samodzielnie może wskazać okres spłaty pożyczki w zakresie od 6 do 30 rat miesięcznych. Firma ma nieco większe wymagania pod względem wieku pożyczkobiorcy ponieważ aby ubiegać się o pożyczkę w firmie powinniśmy posiadać ukończone przynajmniej 25 lat. Ponadto należy posiadać stałe źródło dochodu, stałe miejsce zamieszkania oraz nie legitymować się negatywną historią kredytową w BIG InfoMonitor, KRD, ERIF lub BIK S.A. Pożyczka OK może nam udzielić pożyczki nawet w sytuacji jeśli spłacamy aktualnie kredyt w banku. Nie będzie to stanowiło przeszkody na drodze do uzyskania przez nas pożyczki.

Czytaj również

10 Opinie
 1. Widać że jest w czym wybierać, a to tylko 5 z kilkudziesięciu firm które działają na rynku i udzielają pożyczki pozabankowe. Oczywiście nie wszystkie dają niskie raty, bo nadal jest grono firm które bierze drugie tyle co pożyczyliśmy. Mamy wszystkie informacje mamy podane na tacy i opisano czarno na białym, z którymi można zapoznać się przed wzięciem pożyczki. Sami możemy więc zdecydować która opcja będzie dla nas najodpowiedniejsza i tania w spłacie.

 2. Nie zawsze najtańsza oznacza dobrą ofertę. Przy sięganiu po ratalne pożyczki pozabankowe warto zwrócić uwagę na markę czyli firmę która tych pożyczek udziela. W internecie można znaleźć wiele różnych opinii na temat konkretnych firm, więc wystarczy tylko dobrze poszukać i poczytać w których firmach wzięcie pożyczki nie przyniesie nam dodatkowych kłopotów.

 3. Kiedyś porównywałem kredyty online dostępne w banku z kilkoma pożyczkami internatowymi od firm pozabankowych. Różnica w kosztach nie była specjalnie duża i można było na spokojnie znaleźć taką pożyczki której raty były niskie i tanie w spłacie. Pod tym kątem faktycznie nie do przebicia jest Wonga, ale niestety nie wszystkim chcą udzielać pożyczek.

 4. Wonga ma ciekawą ofertę jeśli chodzi o pożyczki ratalne, jednak wymagania też ma duże. Jak w banku nie przeszedł nam wniosek o kredyt, to tutaj raczej też szanse są nikłe. No chyba że wniosek nie przeszedł przez niską zdolność a nie przez zły bik, to wtedy uzyskanie pożyczki online na raty może się udać.

 5. Istnieją takie firmy, które faktycznie posiadają nie drogie pożyczki. Zmieniło się po tym jak przybyło takich firm na rynku pożyczkowym. Już nie tylko Provident, Profi Credit czy Bocian rozdają karty, ale firmy które mogą zaproponować najtańsze pożyczki ratalne, których wysokość jest na niemal zbliżonym poziomie co kredyt online w banku.

 6. Są takie pożyczki pozabankowe z ratami miesięcznymi, które już nie odstraszają kosztami jak dotychczas to bywało. Dobre jest to że mamy teraz i wybór i mamy w czym wybierać, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na drogie w spłacie pożyczki ratalne.

 7. Warto zwracać na to uwagę by pożyczyć jak na tanio, bo faktycznie można uzyskać nie drogie w spłacie pożyczki ratalne przez internet. Wystarczy tylko dobrze poszukać a nie zawadzi złożyć wniosek w kolejnej firmie, jeśli jedna odrzuci nam z jakichś powodów wniosek o pożyczkę.

 8. (5/5)

  Najtańsze pożyczki można na bieżąco sprawdzać przez rankingi pożyczek publikowane na bieżąco niemal miesiąc w miesiąc. Dzięki temu najbardziej korzystne oferty pożyczek pozabankowych mamy podane niemal na tacy.

 9. (4/5)

  Nic skomplikowanego sprawdzić na stronach internetowych koszt takiej pożyczki. W pierwszej kolejności, najtańsza pożyczka do zgarnięcia to na pewno chwilówka w promocji na 30 dni, tylko trzeba spłacić ją terminowo. Jeśli ma być na dłużej, to poszukałbym w bankach jakichś korzystnych promocji.

 10. (4/5)

  Tanie pożyczki ratalne znajdziemy nie tylko w bankach, ale również w wielu firmach pożyczkowych. Trzeba jednak weryfikować te dane które są podawane nam na początku (tzw. orientacyjne), z tymi które otrzymujemy po złożeniu wniosku. Pamiętajmy o tym, że jeśli nie spełniają one naszych oczekiwań nie musimy przyjąć takiej oferty.

Oceń:*