MotoPożyczka

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB

Oferta MotoPożyczki jest ofertą skierowaną głównie do tych osób, które mają problem z uzyskaniem kredytu w banku. W efekcie czego szukają pożyczki pozabankowej, której wysokość byłaby by większa niż pożyczki udzielane choćby w Providencie. Czyli powyżej 10 tyś zł…

Oferta pożyczek pozabankowych Motopożyczki jest dosyć bogata, ponieważ kwoty pożyczek mogą sięgać nawet do 100 000 zł. Jak może wskazywać sama nazwa firma specjalizuje się ona w udzielaniu pożyczek samochodowych. Najczęściej na zakup pojazdu jak również pożyczek pozabankowych udzielanych pod zastaw samochodu.

Pożyczki bez sprawdzania BIK – Co również będzie ważne dla wielu osób – firma nie weryfikuje naszych danych pod kątem zadłużeń czy opóźnień w spłacie kredytów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Pożyczki pod zastaw samochodu – ta opcja może zainteresować osoby poszukujące dodatkowej gotówki. A przy tym posiadające samochód, który może stanowić zabezpieczenie pożyczki. W ramach oferty dostępna jest maksymalna kwota pożyczki wynosząca do 100 000 zł. Jednak nie może ona być wyższa niż 60% wartości samochodu który posiadamy.

Pożyczki pod zastaw samochodu

Korzystanie z pojazdu stanowiącego zabezpieczenie pożyczki. Pomimo tego że zaciągamy kredyt pod zastaw pojazdu, możemy korzystać z niego bez większych przeszkód czy utrudnień, tak samo jak korzystaliśmy z niego do tej pory. Auto więc nie zostanie przywłaszczone przez Motopożyczkę. A jedynie będzie stanowiło zabezpieczenie pożyczki. Mogłoby natomiast zostać przejęte przez firmę w sytuacji, kiedy przestalibyśmy spłacać raty pożyczki zapisane w umowie.

Okres spłaty pożyczki może wynosić od 3 do nawet 6 lat. Jednak należy wziąć pod uwagę że pożyczki zaciągane na dłuższy okres spłaty będą dla nas znacząco nie korzystne. Ponieważ w przypadku oferty Motopożyczki płacimy prowizję za każdy miesiąc umowy.

Jak to wygląda w praktyce niech przedstawi przykład obliczeń które dokonaliśmy za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie MotoPożyczki.

Kwota pożyczki: 10 000 zł

  • w przypadku okresu spłaty 6 miesięcy: rata pożyczki 2266.67 zł, łącznie do spłaty: 13606,02 zł
  • w przypadku okresu spłaty 12 miesięcy: rata pożyczki 1433.33 zł, łącznie do spłaty: 17199,02 zł
  • oraz w przypadku okresu spłaty 24 miesięcy: rata pożyczki 1016.67 zł, łącznie do spłaty: 24400,08 zł

Jak więc pokazuje powyższy przykład koszty pożyczki z okresem spłaty powyżej 12 miesięcy robią się już dosyć wysokie i dla nas mało opłacalne. W skrócie: im dłuższy okres spłaty tym drożej!

Pożyczki na zakup samochodu

Pożyczki udzielane na kupno pojazdu działają na przybliżonych zasadach jak te udzielane pod zastaw pojazdu. O czym warto wiedzieć, poza wspomnianymi kosztami to konieczność posiadania własnego wkładu, w wysokości przynajmniej 40% wartości samochodu który zamierzamy zakupić. Do uzyskania pożyczki na zakup samochodu firma będzie od nas wymagać jedynie dowodu osobistego. Oraz dodatkowy dokument tożsamości oraz dowód rejestracyjny pojazdu wraz z polisą AC/OC. Okres spłaty pożyczki również może wynosić w tym wypadku od 3 do 72 miesięcy.

Czytaj również

2 Comments
  1. Ja jednak nie jestem przekonany do Motopożyczki. Nic dziwnego, że opinie na temat tego kredytu pod zastaw są sprzeczne, skoro tak dużo ściągają ze swoich klientów.

  2. Znacznie korzystniej moim zdaniem wychodzi oferta firmy Rapida Money, która zamiast poręczenia w postaci samochodu, wymaga osoby którą będzie poręczycielem pożyczki a więc żyranta czy gwaranta. Raty pożyczki znacznie niższe i wszystko można załatwić przez internet.