Lokata Facto z oprocentowaniem do 4%

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Zakładanie lokat terminowych w ostatnich latach nie wiąże się ze zbyt wysokim zyskiem. Czasy kiedy można było wypracować na takiej lokacie 5 czy nawet 6 procent w skali roku, wydawać by się mogło, że odeszły już bezpowrotnie. Dlatego też ciekawym zaskoczeniem na tym polu, może być oferta Lokaty Facto, włoskiego banku Banca Farmafactoring S.p.A.

Dlaczego lokaty Facto mogą być ciekawym sposobem na pomnażanie naszych oszczędności? Przede wszystkim posiadają one stosunkowo wysokie oprocentowanie w skali roku. Szczególnie jeśli spojrzymy na lokaty zakładane na okres 60 miesięcy, gdzie wysokość oprocentowania wynosi aż 4%. To jednak nie jedyny atut. Osoby które chciałyby ulokować większe środki, ucieszy nam pewno fakt, że lokaty Facto nie posiadają górnego limitu dla pojedynczej lokaty. Oznacza to, że możemy na taką lokatę wpłacić nawet większą kwotę oszczędności.

Oprocentowanie roczne 4%

Wysokość oprocentowania dla lokat Facto, uzależniona jest od okresu na jaki zamierzamy założyć lokatę. Dla lokat krótkoterminowych zakładanych na okres 3 miesięcy, wysokość oprocentowania wynosi 2% w skali roku. Dla lokat 6 i 9-miesięcznych – 2,50%, dla lokat zakładanych na 12/18/24 miesięcy oprocentowanie wynosi 2,85%. Na wypracowanie najwyższego zysku możemy liczyć w przypadku lokat 36 i 48 miesięcznych (3%) i dla lokaty z okresem trwania 60 miesięcy (4% w skali roku). Minimalna wysokość zainwestowanych środków na lokacie Facto, dla osób indywidualnych to 5000 zł.

Firmy zainteresowane założeniem lokaty Facto mogą skorzystać z opcji od 3 do 36 miesięcy. Wysokość oprocentowania w przypadku firm negocjowana jest indywidualnie. Minimalna kwota środków w przypadku lokat dla firm to 50 000 zł.

Lokata 4% oprocentowanie roczne

Czy lokaty Facto są bezpieczne?

Jak już wspomnieliśmy na początku naszego artykułu, lokaty Facto prowadzone są przez włoski bank Banca Farmafactoring S.p.A., posiadający swój oddział również w Polsce (ul. Jana Kilińskiego 66, 90-118 Łódź).

W Polsce wszystkie lokaty terminowe objęte są gwarancją BFG czy Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Instytucja chroni wszystkie depozyty bankowe do równowartości 100 000 euro w złotych. A jak to wygląda w przypadku lokat Facto, czy one również chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Lokaty Facto są chronione przez włoski odpowiednik naszego BFG – Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi (F.I.T.D.). Oznacza to, że nawet w sytuacji gdyby bank ogłosił upadłość, klienci mogą odzyskać swoje oszczędności. Podobnie jak w przypadku BFG, zwrot oszczędności jest ograniczony i obejmuje środki do 100 000 euro. Zwroty depozytu z funduszu gwarancyjnego wypłacane są w terminie do 10 dni roboczych.

Jak założyć lokatę Facto?

Lokaty Facto można założyć całkowicie przez internet. W pierwszej kolejności powinniśmy zadeklarować jaką kwotę chcielibyśmy przelać na lokatę i na jak długi okres chcemy ją założyć. Umowa o otwarcie lokaty zawierana jest na odległość, bez konieczności składania dodatkowych podpisów. W celu weryfikacji danych klienta, konieczna jest weryfikacja przelewem bankowym.

Czytaj również