Limit w koncie firmowym mBank

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

9 udostępnij na FB
Limit kredytowy w rachunku firmowym mBank konto na Start

Dzisiaj przedstawimy jedną z ciekawszych ofert skierowanych do osób prowadzących działalność gospodarczą a potrzebujących dodatkowego zastrzyku gotówki. Limit w koncie firmowym to propozycja dla osób które zdecydują się otwarcie konta firmowego w mBanku.

Limit w koncie firmowym mBank

już od 1 dnia działalności

Limit kredytowy uruchamiany jest w ramach konta firmowego które możemy zarówno otworzyć i prowadzić bezpłatnie bowiem konto pozbawione jest miesięcznych opłat za prowadzenie. Limit możemy uzyskać od pierwszego dnia aktywności konta a maksymalna kwota która może zostać nam przyznana to 10 000 zł. Warunkiem uzyskanie limitu jest pozytywna ocena zdolności kredytowej a ponadto dostępny jest tylko dla osób prowadzących działalność nie dłużej niż 12 miesięcy. Uzyskany limit w koncie firmowym powinniśmy spłacić w ciągu 12 miesięcy a co miesiąc spłacać będziemy przynajmniej minimalną kwotę wyznaczoną przez bank.

Poza bezpłatnym prowadzeniem konta mamy również do dyspozycji 5 bezpłatnych przelewów internetowych, pod warunkiem opłacania składek ZUS z rachunku. Bezpłatnie możemy uzyskać kartę debetową do konta, pod warunkiem że będziemy dokonywać transakcji bezgotówkowych za min. 200 zł miesięcznie.

Wypłatę gotówki możemy wykonywać z dowolnych bankomatów, jednak by nie ponosić prowizji za wypłatę z bankomatów tylko w bankomatach Planet cash4 you, BZW BK, eCard oraz euronet.

Ogólnie oferta limitu w koncie firmowym mBanku to dobra propozycja dla tych osób które dopiero co startują z prowadzeniem działalności gospodarczej albo jeszcze lepiej – właśnie otwierają własną działalność a przy tym uzyskują dostęp do bardzo nowoczesnego konta, które jest wymagane do prowadzenia działalności gospodarczej.

Czytaj również

9 Opinie
  1. Nie mam co prawda konta w mBanku ale jako również osoba prowadząca swoją działalność mam limit w koncie i mogą tylko polecić takie rozwiązanie. To najlepsza, nie tylko dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności, ale również wszystkich tych osób, które swoje firmy prowadzą od dłuższego czasu. Mając przyznany limit w koncie firmowym czy nawet osobistym, mamy stały dostęp do gotówki. Jest to bardzo pomocne w różnych skomplikowanych sytuacjach. Gdy kontrahent spóźnia nam się ze spłatą faktury, gdy w jednym miesiącu mamy więcej wydatków czy jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy na prywatne wydatki. Mamy stały dostęp do dodatkowej gotówki, którą możemy spłacić praktycznie w dowolnym dla siebie momencie. No i koszt tego nie duży, tym bardziej jeśli nie będziemy wykorzystali zbyt dużo środków z limitu.

  2. Ja akurat miałem konto firmowe w mBanku i muszę je polecić ponieważ to jedno z najtańszych w utrzymaniu kont firmowych jakie są na rynku. Ponadto ma bardzo zaawansowany dostęp do systemu elektronicznego, przy czym łatwo z niego korzystać i każdy sobie z nim poradzi. No a dodatkowy plus to oczywiście dodatkowy debet w koncie dla firm.

  3. Bardzo dobra sprawa z tymi limitami dla firm. Ja akurat mam w innym banku ale ogólnie wszędzie działa to bardzo podobnie. Mamy zaplecze w postaci dodatkowej gotówki, po którą możemy sięgnąć w dogodnej dla siebie i chwili to jest bardzo korzystne rozwiązanie. Kredyty gotówkowe dla firm są zbyt dużym obciążeniem pod kątem oprocentowania.

  4. od kiedy miałem swoją działalność często korzystałem z kredytów, ale od kiedy odkryłem limit w koncie firmowy,m korzystam wyłącznie z takiego rozwiązania. To bardzo pomocna opcja jeśli ktoś prowadzi swoją 1-osobową firmę i musi liczyć wyłącznie na siebie. Jeśli mamy stałe wpływy to bank będzie nam co roku odnawiał taki limit w koncie. Myślę że podobnie jest również w mBanku.

  5. Warto mieć pod ręką taki limit jak się prowadzi firmą, bo różne rzeczy się przydarzają. Nie zawsze klienci płacą na czas, a bardziej by pasowało napisać że mało kto płaci na czas. Gorzej że podatki i zusy płacić na czas trzeba, więc dobrze mieć takie zaplecze finansowe dla własnej firmy.

  6. Jak ktoś szuka taniego konta firmowego a przy tym z możliwością uruchomienia limitu w koncie do 10 000 zł, to mBank mogę mu polecić. Szczególnie jak ktoś otwiera działalność i nie chce ponosić dużych kosztów, to konto firmowe w mBanku na start będzie idealną propozycją.

  7. A czy ktoś może mi potwierdzić, że faktycznie ten limit w koncie mBiznes dostępny jest od 1 dnia działalności, a nie po jakimś dłuższym okresie prowadzenia własnej firmy?

  8. Teraz to mają nawet ofertę limitu do 500 000 zł, który również można sobie uruchomić w ramach konta mBiznes. Aby uzyskać tak wysoki kredyt odnawialny w koncie dla firmy, trzeba oczywiście generować odpowiednie zyski. Wysokość limitu w głównej mierze uzależniona jest od zdolności kredytowej.

  9. Miałem to konto założone od momentu kiedy miałem założone działalność, chyba od kilkunastu lat. W końcu jednak zamknąłem bo zawsze traktowałem je jako to drugie konto. Ale co ciekawe, nigdy nie ponosiłem żadnych opłat które byłyby związane z prowadzenie tego konta firmowego.

Oceń:*