Limit w koncie firmowym mBank

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

13 udostępnij na FB

Dzisiaj przedstawimy jedną z ciekawszych ofert skierowanych do osób prowadzących działalność gospodarczą. A które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Limit w koncie firmowym to propozycja dla osób które zdecydują się otwarcie konta firmowego w mBanku.

Limit w koncie firmowym mBank

Kredytowy limit w rachunku firmowym mBank dostępny jest już od 1 dnia działalności. Limit kredytowy uruchamiany jest w ramach konta firmowego które możemy zarówno otworzyć i prowadzić bezpłatnie, bowiem konto pozbawione jest miesięcznych opłat za prowadzenie. Kredytowy limit możemy uzyskać od pierwszego dnia aktywności konta. A maksymalna kwota która może zostać nam przyznana to 10 000 zł. Warunkiem uzyskanie limitu jest pozytywna ocena zdolności kredytowej. A ponadto dostępny jest tylko dla osób prowadzących działalność nie dłużej niż 12 miesięcy. Uzyskany limit w koncie firmowym powinniśmy spłacić w ciągu 12 miesięcy. A co miesiąc spłacać będziemy przynajmniej minimalną kwotę wyznaczoną przez bank.

Poza bezpłatnym prowadzeniem konta, mamy również do dyspozycji 5 bezpłatnych przelewów internetowych. Pod warunkiem opłacania składek ZUS z rachunku. Bezpłatnie możemy uzyskać kartę debetową do konta. Pod warunkiem że będziemy dokonywać transakcji bezgotówkowych za min. 200 zł miesięcznie.

Wypłatę gotówki możemy wykonywać z dowolnych bankomatów. Jednak by nie ponosić prowizji za wypłatę z bankomatów, tylko w bankomatach Planet cash4 you, BZW BK, eCard oraz euronet.

Dla kogo Limit kredytowy w rachunku firmowym mBank?

Ogólnie oferta limitu w koncie firmowym mBanku to dobra propozycja dla tych osób, które dopiero startują z prowadzeniem działalności gospodarczej. Albo jeszcze lepiej – właśnie otwierają własną działalność. A przy tym uzyskują dostęp do bardzo nowoczesnego konta, które jest wymagane do prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to idealne rozwiązania które zapewni na bezpieczeństwo i utrzymanie płynności finansowej. Które jest tak ważna w przypadku osób prowadzących własne firmy. Dzięki limitowi kredytowemu mamy dostęp do dodatkowych pieniędzy, gdy tylko ich potrzebujemy. Nie musimy składać dodatkowych wniosków i przedstawiać dodatkowych zaświadczeń, gdy są nam potrzebne dodatkowe pieniądze. Po prostu możemy w każdej chwili wykorzystać limit kredytowy w rachunku. Zarówno wtedy gdy potrzebujemy pieniędzy na opłacenie składek ZUS, zapłacenie podatku czy faktur od kontrahentów.

Czytaj również

13 Comments
 1. Nie mam co prawda konta w mBanku ale jako również osoba prowadząca swoją działalność mam limit w koncie i mogą tylko polecić takie rozwiązanie. To najlepsza, nie tylko dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności, ale również wszystkich tych osób, które swoje firmy prowadzą od dłuższego czasu. Mając przyznany limit w koncie firmowym czy nawet osobistym, mamy stały dostęp do gotówki. Jest to bardzo pomocne w różnych skomplikowanych sytuacjach. Gdy kontrahent spóźnia nam się ze spłatą faktury, gdy w jednym miesiącu mamy więcej wydatków czy jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy na prywatne wydatki. Mamy stały dostęp do dodatkowej gotówki, którą możemy spłacić praktycznie w dowolnym dla siebie momencie. No i koszt tego nie duży, tym bardziej jeśli nie będziemy wykorzystali zbyt dużo środków z limitu.

 2. Ja akurat miałem konto firmowe w mBanku i muszę je polecić ponieważ to jedno z najtańszych w utrzymaniu kont firmowych jakie są na rynku. Ponadto ma bardzo zaawansowany dostęp do systemu elektronicznego, przy czym łatwo z niego korzystać i każdy sobie z nim poradzi. No a dodatkowy plus to oczywiście dodatkowy debet w koncie dla firm.

 3. Bardzo dobra sprawa z tymi limitami dla firm. Ja akurat mam w innym banku ale ogólnie wszędzie działa to bardzo podobnie. Mamy zaplecze w postaci dodatkowej gotówki, po którą możemy sięgnąć w dogodnej dla siebie i chwili to jest bardzo korzystne rozwiązanie. Kredyty gotówkowe dla firm są zbyt dużym obciążeniem pod kątem oprocentowania.

 4. od kiedy miałem swoją działalność często korzystałem z kredytów, ale od kiedy odkryłem limit w koncie firmowy,m korzystam wyłącznie z takiego rozwiązania. To bardzo pomocna opcja jeśli ktoś prowadzi swoją 1-osobową firmę i musi liczyć wyłącznie na siebie. Jeśli mamy stałe wpływy to bank będzie nam co roku odnawiał taki limit w koncie. Myślę że podobnie jest również w mBanku.

 5. Warto mieć pod ręką taki limit jak się prowadzi firmą, bo różne rzeczy się przydarzają. Nie zawsze klienci płacą na czas, a bardziej by pasowało napisać że mało kto płaci na czas. Gorzej że podatki i zusy płacić na czas trzeba, więc dobrze mieć takie zaplecze finansowe dla własnej firmy.

 6. Jak ktoś szuka taniego konta firmowego a przy tym z możliwością uruchomienia limitu w koncie do 10 000 zł, to mBank mogę mu polecić. Szczególnie jak ktoś otwiera działalność i nie chce ponosić dużych kosztów, to konto firmowe w mBanku na start będzie idealną propozycją.

 7. A czy ktoś może mi potwierdzić, że faktycznie ten limit w koncie mBiznes dostępny jest od 1 dnia działalności, a nie po jakimś dłuższym okresie prowadzenia własnej firmy?

 8. Teraz to mają nawet ofertę limitu do 500 000 zł, który również można sobie uruchomić w ramach konta mBiznes. Aby uzyskać tak wysoki kredyt odnawialny w koncie dla firmy, trzeba oczywiście generować odpowiednie zyski. Wysokość limitu w głównej mierze uzależniona jest od zdolności kredytowej.

 9. Miałem to konto założone od momentu kiedy miałem założone działalność, chyba od kilkunastu lat. W końcu jednak zamknąłem bo zawsze traktowałem je jako to drugie konto. Ale co ciekawe, nigdy nie ponosiłem żadnych opłat które byłyby związane z prowadzenie tego konta firmowego.

 10. Dobrze jest posiadać taki limit w koncie firmowym, jak ktoś ma aktywną działalność. To zawsze dotakowy zasięg do gotówki, bez konieczności wnioskowania o kredyt czy inne formy wsparcia. Korzystam z takieo odnawialnego limitu i u mnie bardzo się sprawda takie rozwiązanie.

  (5/5)
 11. Świetne rozwiązanie, z któego skorzystałem równo rok po założeniu firmy. Wiedziałem że jest mi potrzebne dodatkowe zaplecze finansowe, z którego w razie czego będę mógł skorzystać. Limit w koncie firmowym mBiznes mi to właśnie umożliwił. Teraz nie mam problemów z płynnością w firmie, gdy klient nie zapłaci mi na czas, czy chce sobie po prostu zrobić krótki urlop.

  (5/5)
 12. @Dariusz – większość banków udostępnia limit w rachunku firmowym. Ja przykładowo mam od kilku lat w Santander i co roku go odnawiam. Wystarczy że zapewnisz stałe miesięczne wpływy a taki limit sam się co roku odnowi. Dobre rozwiązanie, bo nie trzeba co miesiąc dostarczać nowych dokumentów finansowych.

  (4/5)

Oceń: