Kryptowaluty – jak zacząć i skąd czerpać wiedzę?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB

Nie wszystkie osoby wiedzą, jak zacząć swoją przygodę z kryptowalutami, a zainteresowanie nimi jest coraz większe. Rozpocząć należy od zgromadzenia najistotniejszych informacji na temat walut cyfrowych, inwestycji oraz wszelkich giełd i kantorów. Wymaga to odrobinę czasu oraz zaangażowania, ale z pewnością przełoży się to na trafne i bezpieczne inwestycje.

Kryptowaluty – najważniejsze informacje dla przyszłych inwestorów

Kryptowaluty umieszczane są na łańcuchu bloków – tak zwanym blockchainie. Nie występują w formie fizycznej, można nimi swobodnie handlować, wymieniać je oraz przechowywać w specjalnie stworzonych do tego portfelach. Pierwszą kryptowalutą, która pojawiła się na rynku był Bitcoin (BTC). Początek przypada na rok 2009. Waluty cyfrowe są niezależne od konkretnego kraju, a do tego:

  • zdecentralizowane,
  • łatwo kontrolować ich podaż,
  • ich kursy ulegają dynamicznym zmianom i zazwyczaj nie są stabilne.

Kryptowaluty wykorzystywane są zwykle jako skuteczny środek wymiany wartości. Spodobają się przede wszystkim tym osobom, które chcą pozostać anonimowe i pomnożyć dotychczasowe środki finansowe. Służą do realizowania ekspresowych oraz międzynarodowych transakcji.

Kryptowaluty – w jaki sposób zacząć inwestowanie?

Sposób inwestowania w kryptowaluty jest zależny od upodobań konkretnych inwestorów. Zainteresowani mają do wyboru trzy podstawowe propozycje:

  • tradowanie – kupowanie w momencie, gdy kurs jest dość niski oraz sprzedawanie w sytuacji, gdy podrośnie,
  • holdowanie – długoterminowe przetrzymywanie walut cyfrowych w portfelu,
  • wydobywanie – kopanie kryptowalut przy pomocy specjalnych koparek.

Każdą inwestycję warto kilka razy przemyśleć, ponieważ związana jest z dość sporym ryzykiem. Im bardziej rozważne podejście, tym większe szanse na to, że transakcja zakończy się wielkim sukcesem. Inwestować należy jedynie taki kapitał, jaki można w danym momencie poświęcić. Dzięki temu nie straci się całych oszczędności i nie popadnie się w długi. Cyfrowe waluty można kupować np. w częściach, nie trzeba kupować od razu całości. Lepiej inwestować spokojniej i rozsądniej, ale mieć z tego zysk.

Kryptowaluty – skąd powinno się czerpać wiedzę?

Na rynku kryptowalut bardzo istotne jest to, aby stale poszerzać swoją wiedzę. Nie jest to trudne, ponieważ istnieje sporo miejsc, dzięki którym można dowiedzieć się wszystkiego co najważniejsze o inwestowaniu oraz konkretnych giełdach. Jednym z nich jest portal https://kryptowaluty.expert/. To miejsce, w którym zainteresowani znajdą ponad 1000 publikacji. Ponadto w dowolnym momencie można sięgnąć po porady i rzeczowe analizy. Początkujący oraz zaawansowani inwestorzy w krótkim czasie zaznajamiają się z kursami poszczególnych kryptowalut. Serwis działa od 2017 roku i stale się rozwija. To zbiór najciekawszych newsów oraz artykułów na temat kryptowalut, dzięki któremu inwestycje będą obarczone zdecydowanie mniejszym ryzykiem. Nie będzie problemów z tym, aby obejrzeć notowania walut cyfrowych czy też dowiedzieć się nieco więcej na temat ich kopania.

Czytaj również

2 Comments
  1. Właśnie korzystam z materiałów jakie publikują na Kryptowaluty Expert i jestem bardzo zadowolony ! Trzymają wysoki i merytoryczny poziom publikacji.

  2. Przydałby się artykuł na temat tego, w jakie krypto warto inwestować poza BTC. Co powiecie na LSK, ostatnio urósł trochę i ciekawe czy pójdzie wyżej?