Kredyt Sprint – limit w rachunku firmowym

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

3 udostępnij na FB
Kredyt Sprint - limit w rachunku firmowym 30 000 zł Kredyt Sprint to oferta limitu odnawialnego w rachunku firmowym Idea banku, w wysokości nawet do 30 000 zł. Idealna propozycja dla osób prowadzących własną firmę i potrzebujących dodatkowego zaplecza finansowego.

Jeżeli prowadzimy własna firmę, to zdecydowanie przyda nam się dodatkowe zaplecze finanse. Najlepiej posiadać je we własnym zakresie, ale jeśli nie możemy sobie pozwolić na to, by trzymać zapas gotówki na koncie, to możemy skorzystać z pomocy banku. Tym dodatkowym zapleczem finansowym może być dla nas limit w rachunku.

Jedną z nowszych propozycji na szybkie finansowanie firmy jest propozycja Idea Banku – Kredyt Sprint. W ramach tej oferty możemy otrzymać nawet do 30 000 zł limitu w rachunku firmowym. Jest to więc kredyt, z którego będziemy mogli korzystać w każdej dowolnej chwili, bez odwiedzania placówki bankowej. O atutach takiego kredytu firmowego w koncie, pisaliśmy zresztą na łamach Banki24 w odrębnym artykule.

Jak uzyskać Kredyt Sprint?

O taki kredyt możemy złożyć wniosek przez internet. Do wstępnej decyzji o jego przyznaniu, będzie nam potrzebna jedynie historia wpływów z posiadanych kont lub konta firmowego. Na tej podstawie, bank oceni naszą zdolność kredytową i określi wysokość limitu w ramach kredytu Sprint. W tym celu będziemy musieli przygotować wyciągi za ostatnie 6 miesięcy z rachunków firmowych. W niektórych sytuacjach bank może nas poprosić o przedstawienie rozliczenia PIT za rok ubiegły. Do uzyskania Kredytu Sprint nie będą natomiast konieczne żadne dodatkowe zabezpieczenia. Nie będą nam również potrzebne zaświadczenia z urzędu skarbowego czy ZUS’u. Z oferty kredytu Sprint będą mogły skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą przynajmniej od 12 miesięcy.

Jak działa Kredyt Sprint?

Kredyt Sprint jest limitem kredytowym w rachunku firmowym. Bank udostępnia nam więc dodatkowe środki finansowe, z których możemy skorzystać o każdej porze dnia i nocy. Limit przyznawany jest na okres 12 miesięcy, jednak zapewniając stałe wpływy na konto, istnieje możliwość jego odnowienia na kolejne 12 miesięcy. Atutem Kredytu Sprint jest na pewno oprocentowanie 0%, pod warunkiem że klient zapewni stałe miesięczne wpływy na rachunek, zgodnie z warunkami umowy. Przy udzielaniu kredytu w koncie, bank pobierze od nas jednorazową prowizję w wysokości 4,99%. Nieco więcej wyniesie prowizja za odnowienie kredytu, jeżeli się na taką opcję zdecydujemy po upływie 12 miesięcy. Prowizja za odnowienie kredytu będzie wynosić 7,99%.

Czytaj również

3 Opinie
  1. Taki limit w koncie to bardzo pomocne rozwiązanie, które prowadzą działalność na własną rękę. Dzięki temu nie utracimy płynności finansowej, jeśli nagle będziemy mieli tych wydatków zbyt dużo. A wiadomo że takie dodatkowe, nie przewidywane wydatki zawsze się pojawiają – jak nie kłopoty z autem które trzeba naprawić, to podatki do zapłacenia, o ZUSie już nie wspominając.

  2. Jak ma się stałe miesięczne wpływy to nie będzie żadnego problemu aby otworzyć taki limit w rachunku firmowego Idea Banku czy innym banku. Wtedy bank z pewnością chętnie odnowi nam taki limit po upływie 12 miesięcy.

  3. (4/5)

    Pomocna opcja, szczególnie pod koniec roku kiedy tych wszystkich wydatków jest znacznie więcej, no i niektórzy z nas muszą płacić większe podatki. I tutaj właśnie taki limit w rachunku firmowych, jaki oferuje choćby Idea Bank sprawdza się idealnie ponieważ daje dostęp do dodatkowych pieniędzy niemal w każdej dowolnej chwili.

Oceń:*