Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Kredyt oddłużeniowy

pozabankowy kredyt oddłużeniowy By rozwiązać raz na zawsze problem z posiadanymi długami, możemy sięgnąć po kredyt oddłużeniowy, z którego będziemy mogli skorzystać również wtedy, jeśli nasza historia kredytowa nie jest zbyt kolorowa.

W jakiej sytuacji kredyt oddłużeniowy może okazać się dobrym rozwiązaniem? Taki kredyt skierowany jest głównie do osób zadłużonych, które nie mają możliwości uzyskania dodatkowej gotówki w żaden inny sposób. Kredyt oddłużeniowy to propozycja dla osób, które posiadają zadłużenia różnego typu, od zaciągniętych kredytów i pożyczek, po nie opłacone terminowo rachunki czy faktury.

Jedna z najgorszych możliwych sytuacji w jakiej możemy się znaleźć, to sytuacja zadłużenia. Wbrew pozorom, wcale nie tak trudno wpaść w pętle zadłużenia. Bardzo dużo ludzi w dzisiejszych czasach bierze kredyty czy dokonuje zakupów z użyciem kart kredytowych. Gdy posiadamy odpowiedni dochód, spłata takich zobowiązań najczęściej nie stanowi dla nas problemu. Sytuacja ta jednak może ulec zmianie, gdy nasza kondycja finansowa ulegnie pogorszeniu – tracimy dotychczasową pracę, bądź też pojawiają się na naszej drodze jakieś nie planowane wydatki.

Kredyt oddłużeniowy = kredyt konsolidacyjny?

Kredyt oddłużeniowy to nie do końca to samo co kredyt konsolidacyjny. Konsolidacji kredytów możemy dokonać jeśli posiadamy odpowiednio dobrą historię kredytową, a więc nie posiadamy jakichś dużych opóźnień w spłatach rat kredytów. Poza tym kredyt konsolidacyjny może zostać przeznaczony głównie na spłatę zobowiązań bankowych. Za jego pośrednictwem możemy połączyć kredyty gotówkowe, zadłużenia na kartach kredytowych czy otwarty limit w rachunku osobistym. Za pomocą kredytu konsolidacyjnego nie połączymy jednak pożyczek zaciągniętych drogą pozabankową czy chwilówek. Może on być faktycznie dobrym rozwiązaniem w sytuacji zadłużenia, ale jeśli spełniamy warunki stawiane przez bank. Niestety większość osób zadłużonych nie będzie w stanie ich spełnić. Albo ze względu na drastycznie negatywną historię kredytową, albo ze względu na to, że posiadają zadłużenia różnego typu (nie tylko bankowe).

Kredyt w sytuacji zadłużenia

Jeśli z różnych powodów nie możemy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny w banku, to powinniśmy rozejrzeć się wśród firm, które posiadają w swojej ofercie kredyt dla zadłużonych lub kredyt oddłużeniowy. Może on być dostępny dla osób znajdujących się w różnych trudnych i skomplikowanych sytuacjach życiowych. Mowa tu zarówno o osobach z negatywną historią kredytową, posiadających zajęcia komornicze czy duże opóźnienia w bieżących płatnościach.

Czy uzyskanie takiego kredytu nie będzie trudne dla osób, które nie mogą poszczycić się zbyt dobrą sytuacją finansową? Uzyskanie takiego dodatkowego zastrzyku gotówki nie musi być trudne. Firmy pożyczkowe będą jednak od nas wymagać dodatkowego zabezpieczenia, które będziemy musieli im przedstawić. W przypadku pożyczek pozabankowych udzielanych pod zastaw, takim zabezpieczeniem będzie posiadana nieruchomość, w postaci domu czy mieszkania. Wiadomo jednak że nie każdy posiada takie zabezpieczenie majątkowe. Nieco mniej wymagającą, a jednocześnie bezpieczną opcją mogą okazać się pożyczki z gwarantem. W ich przypadku nie jest konieczne posiadanie jakiegokolwiek zabezpieczenie majątkowego. Trzeba jednak znaleźć taką osobę, która zechce pomóc nam w uzyskaniu takiego kredytu oddłużeniowego. Będzie ona musiała dopilnować tego, by raty pożyczki były terminowo spłacane przez pożyczkobiorcę. W przeciwnym wypadku, obowiązek spłaty pożyczki spadnie na osobę która zdecydowała się pełnić rolę gwaranta.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie każda osoba może pełnić rolę gwaranta pożyczki. Osoba taka nie może posiadać żadnych opóźnień w spłacie kredytów czy innych zobowiązań finansowych. Powinna również legitymować się odpowiednio dobrą zdolność kredytową, umożliwiającą terminową spłatę rat pożyczki.

1 Opinie

  1. Wiadomo że najlepsza będzie bankowa konsolidacja, gorzej jednak jeśli nie mamy najmniejszych szans żeby taki kredyt w banku uzyskać. Faktycznie, jak ktoś ma zbyt duże obciążenia, to nie ma co czekać aż one przerosną nasze możliwości finansowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*