Kredyt Konsolidacyjny Santander

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB

W czym może nam pomóc kredyt konsolidacyjny? Jeśli spłacamy kilka kredytów czy pożyczek, decydując się na ich konsolidację, nie będziemy musieli pamiętać o spłacie wielu zobowiązań jednocześnie. Ponadto, jeżeli mamy problem z terminową spłatę bieżących zobowiązań, kredyt konsolidacyjny pozwoli nam na obniżenie miesięcznej kwoty do spłaty.

Jedną z propozycji kredytu konsolidacyjnego znaleźliśmy w banku Santader. Dzięki niemu otrzymujemy możliwość połączenia kilku różnych kredytów lub pożyczek w jedną całość. Mogą to być kredyty i pożyczki przeniesione również z innych banków, a więc zarówno kredyty gotówkowe czy kredyty zaciągnięte na zakupy ratalne. Konsolidacji będziemy mogli poddać również zadłużenia na kartach kredytowych, limity w koncie osobistym, kredyty samochodowe czy pożyczki gotówkowe.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny Santander?

Pierwszy krok to złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny przez internet lub przyjście do stacjonarnego oddziału banku. Kolejnym etapem będzie skompletowanie dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu konsolidacyjnego. Wśród nich powinny się znaleźć umowy kredytowe / pożyczkowe które chcielibyśmy skonsolidować. Niezbędne będzie również przedstawienie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. W przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, może to być standardowe zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z konta bankowego, na które otrzymujemy wynagrodzenie. Kredyt konsolidacyjny mogą również uzyskać osoby samozatrudnione a więc prowadzące działalność gospodarczą lub gospodarstwa rolne, jak również będące na emeryturze lub rencie.

Jak duża może być kwota konsolidacji kredytu? W przypadku banku Santander może to być kwota od 1000 do nawet 230 000 zł. Jeżeli poza standardową konsolidacją kredytów, będzie zależało nam również na pozyskaniu dodatkowych pieniędzy na spłatę innych zobowiązań finansowych, to w banku Santander będziemy mogli takie finansowanie uzyskać. Te dodatkowe pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel a więc np. na opłacenie rachunków czy spłatę innych pożyczek pozabankowych. Dzięki konsolidacji wszystkich zobowiązań finansowych będziemy mogli otrzymać jedną miesięczną ratę zamiast kilku rat. Co więcej, będziemy mogli również obniżyć miesięczną kwotę do spłaty, dzięki wydłużeniu terminu spłaty kredytu. Decydując się na kredyt konsolidacyjny Santander, możemy liczyć na fachową pomoc doradcy podczas załatwiania formalności związanych z konsolidacją kredytów.

Czytaj również

3 Comments
  1. Bez wątpienia taki kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem, w sytuacji gdy mamy na swoim koncie zbyt dużo różnego rodzaju zobowiązań finansowych. Jakieś kredyty, pożyczki, zadłużenia na karcie kredytowej, limity w koncie czy koniec końców – chwilówki i pożyczki pozabankowe.

    (4/5)
  2. @Janko – nie wiem czy Santander konsoliduje również zobowiązania pozabankowe. Na pewno jednak trzeba posiadać pozytywny BIK aby wnioskować o taki kredyt konsolidacyjny, zarówno w Santander jak również w innych bankach.

    (5/5)
  3. Ogólnie to osoby zadłużone będą miały problem z uzyskaniem takiej konsolidacji w Santanderze. Jeśli historia w BIK to ok i można konsolidować, ale jeśli są jakieś negatywne historie to już będzie problem.

    (2/5)

Oceń: