Kredyt Konsolidacyjny PKO

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

1 udostępnij na FB
Kredyt Konsolidacyjny PKO Kredyt konsolidacyjny w PKO może nam posłużyć nie tylko na spłatę innych kredytów bankowych, ale również spłatę chwilówek oraz pożyczek zaciągniętych drogą pozabankową.

Ofertę kredytu konsolidacyjnego znajdziemy w wielu różnych bankach. W jednych będzie ona bardziej, a w drugim nieco mniej korzystna. My dzisiaj skupimy się na ofercie kredytu konsolidacyjnego, który ma do zaoferowania bank PKO, czyli aktualnie najbardziej popularny polski bank.

Jaką rolę pełni Kredyt Konsolidacyjny PKO i czym różni się od tradycyjnego kredytu gotówkowego? Nie da się ukryć, że najbardziej walory takiego kredytu, docenią te osoby które posiadają wiele różnych zobowiązań finansowych. Osoby które dochodzą do takiego miejsca, w którym nie są już w stanie terminowo regulować należności, ponieważ jest już ich zbyt dużo i często przekraczają one nasze możliwości finansowe. Jeśli znaleźliśmy się właśnie w takiej sytuacji, powinniśmy jak najszybciej zainteresować się taki rozwiązaniem jak kredyt konsolidacyjny.

Na co możemy przeznaczyć kredyt konsolidacyjny PKO?

Konsolidacja kredytowa PKO może obejmować w głównej mierze kredyty zaciągnięte w innych bankach. Mowa tu zarówno o kredytach gotówkowych i samochodowych, pożyczkach gotówkowych, zadłużeniach na kartach kredytowych czy wykorzystanym limicie w koncie osobistym. Ponadto, Kredyt Konsolidacyjny PKO może nam posłużyć również na spłatę innych zobowiązań finansowych jak chwilówki czy pożyczki pozabankowe. Wszystkie te zobowiązania mogą zostać przeniesione do banku PKO. Po ich konsolidacji, zamiast spłaty kilku różnych zobowiązań, będziemy spłacać tylko jedną. Co więcej, rata takiego kredytu konsolidacyjnego będzie niższa niż łączna suma spłacanych do tej pory przez nas zobowiązań. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wydłużonego okresu spłaty.

Czas spłaty i kwota konsolidacji w PKO

Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego w banku PKO może wynosić od 1 do nawet 120 miesięcy. Dłuższy okres spłaty najczęściej stosowany jest w przypadku konsolidacji wielu różnych zobowiązań bankowych oraz pozabankowych. Maksymalna kwota kredytu, który może pokryć nasze zobowiązania to 120 000 zł. Korzystając z kalkulatora kredytowego zamieszczonego przy wniosku o pożyczkę, możemy dokonać symulacji kredytu. Dzięki temu będziemy mogli poznać orientacyjny i przykładowy koszt kredytu, jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny w PKO.

Czytaj również

1 Opinie
  1. (4/5)

    Według informacji które uzyskałam, PKO w ramach kredytu konsolidacyjnego udziela również pożyczki na spłatę innych pożyczek – pozabankowych, chwilówek, z parabanków itp. Czy ktoś mógłby to potwierdzić?

Oceń:*