Kredyt gotówkowy online

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

18 udostępnij na FB

Firmy udzielające pożyczek pozabankowych przyzwyczaiły nas już do tego, ze wszystkie procedury związane z uzyskaniem pożyczki możemy przeprowadzić przez internet. W przypadku kredytów bankowych wygląda to niestety nieco inaczej. Ponieważ tylko część spośród nich udziela kredyt gotówkowy online. Jeśli chcecie poznać, jakie banki udzielą Wam kredyt internetowy. Oraz w jakich firmach pożyczkowych możliwe jest uzyskanie nie drogiej w spłacie pożyczki online, to dzisiejszy artykuł warty jest dokładnego zgłębienia.

Kiedyś banki kojarzyły się z tym, że na kredyt gotówkowy trzeba czekać bardzo długo. Konieczne były przynajmniej dwie wizyty w placówce bankowej. Dostarczenie dokumentów potwierdzających uzyskiwane dochody, oraz szereg innych dodatkowych formalności. Gdzieś na początku ubiegłego dziesięciolecia sytuacja ta zaczęła zmieniać się na lepsze, oczywiście z korzyścią dla potencjalnego kredytobiorcy. Żeby dokładnie przybliżyć początek kredytów internetowych w Polsce, należałoby się cofnąć do roku 1998. To właśnie w tych latach, nie istniejący już dzisiaj Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi, uruchomił pierwsze w Polsce konto bankowe z dostępem przez internet. Dwa lata później, pracownicy tego samego banku, w listopadzie 2000 roku utworzyli znany nam dobrze mBank. Czyli pierwszy wirtualny bank w Polsce. Chwilę później pojawiło się całe grono innych banków, które rozpoczęły oferowanie swoim klientom różnego rodzaju produktów finansowych przez internet. Już w 2002 roku wniosek o kredyt można było złożyć przez internet.

Banki udzielające kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy online w Getin

Oczywiście nie tak od razu można było uzyskać kredyt całkowicie przez internet. Na dobry początek banki uruchomiły możliwość złożenia samego wniosku drogą internetową. Pozostałe procedury, jak dostarczenie zaświadczenia o dochodach czy podpisanie umowy kredytowej, było załatwiane już w najbliższej placówce bankowej. Od tego czasu minęło już dokładnie 15 lat i przez ten czas bankowość internetowa w naszym kraju w znacznym stopniu poszła do przodu. Dzisiaj już nie tylko mamy możliwość otwierania i prowadzenia rachunku bankowego przez internet. Możemy również przez internet założyć lokatę. Powiększyć limit w koncie, czy otrzymać kredyt gotówkowy drogą internetową. W tym ostatnim przypadku, począwszy od złożenia wniosku przez internet, po otrzymanie gotówki prosto na nasz rachunek bankowy. A wszystko to bez wychodzenia z domu.

Formalności od początku do końca przez internet

Niestety choć w Polsce mamy kilkadziesiąt banków oferujących kredyt gotówkowy, to uzyskanie kredytu od A do Z przez internet możliwe jest tylko u części z nich. Dlaczego jeszcze nie wszystkie banki udzielają kredyt gotówkowy online? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Być może obawiają się tego, że weryfikując potencjalnego kredytobiorcę przez internet, nie sprawdzą takiej osoby zbyt dokładnie podczas udzielania kredytu. W każdym bądź razie, te banki które udzielają kredytu online, ani tak posiadają swoje ograniczenia. Często udzielają kredytu w określonej maksymalnej wysokości. Według moim informacji, najczęściej takim limitem jest kwota kredytu w wysokości 10 000 zł. Niekiedy kwota ta może sięgać do 20 000 zł. Tak było do tej pory. Ponieważ wraz z pojawieniem się na rynku kredytów internetowych w Polsce, marki Inbank, maksymalna kwota kredytu dostępnego online wzrosła do 50 000 zł. Jest to bank, w którym wszystkie produkty finansowe oferowane są przez internet, w tym kredyty gotówkowe i samochodowe.

W których bankach jeszcze uzyskamy kredyt gotówkowy przez internet? Poza wspomnianymi Inbank, o kredyt oczywiście nadal możemy wnioskować za pośrednictwem mBanku. O którym wspomniałem na samym początku tego artykułu. Ponadto na liście banków oferujących kredyt gotówkowy online znajdziemy również takie nazwy jak BGŻ BNP Paribas (iGotówka), Getin Bank (iKredyt lub Getin Online), T-Mobile Usługi Bankowe czy Alior Bank.

Co będzie nam potrzebne do uzyskania kredytu drogą internetową?

Oczywiście podstawa to posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Większość danych która jest na nim zawarta, będziemy musieli podać w internetowym wniosku o kredyt. Dodatkową metodą weryfikacji często stanowi przelew weryfikacyjny. Polega ona na przelaniu określonej kwoty (1 grosz czy 1 zł) z rachunku bankowego założonego w dowolnym banku. To jednak my musimy być posiadaczem tego rachunku bankowego. A nie nasza Ciocia, Wujek czy Babcia. Nie obędzie się również bez przedstawienia dokumentu, który będzie prezentował uzyskiwane przez nas dochody. Część banków nadal jeszcze praktykuje przedstawienie takich informacji na indywidualnym druku. Który najpierw trzeba wydrukować, a następnie wręczyć do wypełnienia pracodawcy. U części banków wystarczy zamiast tego pobranie wyciągu z naszego rachunku bankowego. Na którym będzie podana informacja o uzyskiwanych wpływach.

W Firmie pożyczkowej również uzyskamy pożyczki gotówkowe online

Nie tylko w bankach możemy otrzymać kredyt całkowicie przez internet. Taką możliwość będziemy mieli również za pośrednictwem firm pożyczkowych. Te w jeszcze większym stopniu niż banki, umożliwiają uzyskanie dodatkowej gotówki przez internet. Niestety, choć tego typu pożyczki są nieco łatwiej dostępne od kredytów bankowych online, to są nieco droższe w spłacie. Dlatego moim zdaniem, są one dobrą alternatywą, ale w sytuacji gdy bank odrzuci nasz wniosek o kredyt np. z powodu niskiej zdolności kredytowej. Bądź też w sytuacji, gdy potrzebujemy gotówki w błyskawicznym czasie. Najlepiej jeszcze tego samego dnia. Firmy pożyczkowe mogą wywiązać się z tego zadania w 100%. Ale warto znaleźć taką firmą pożyczkową która zaproponuje nam przy tym najniższe koszty pożyczki.

Znalezienie stosunkowo taniej pożyczki pozabankowe z ratami miesięcznymi, nie powinno być dla nas jakimś dużym problemem. Większość firm, które udzielają takich pożyczek, na swoich stronach internetowych posiada umieszczony specjalny kalkulator kredytowy. Za jego pomocą możemy obliczyć, ile będzie nas kosztować taka pożyczka. Podają kwotę pożyczki oraz okres spłaty, od razu przeliczony zostanie koszt pożyczki. A więc zarówno kwota miesięcznej raty, jak również łączna kwota do spłaty czyli kwota pożyczki + koszty pożyczki. W ten sposób możemy znaleźć najtańszą ofertę pożyczki, którą uzyskamy drogą pozabankową.

Proces weryfikacyjny

Formalności związane z otrzymaniem takiej pożyczki są bardzo zbliżone do formalności przy udzielaniu kredytów gotówkowych online. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku i wysłanie przelewu weryfikacyjnego. Choć niekiedy firmy pożyczkowe posiadają alternatywne rozwiązania. Polegające na uzyskaniu pożyczki bez przelewania opłat weryfikacyjnych. Gdy uda nam się już wykonać te dwa kroki, firma pożyczkowa kontaktuje się z nami telefonicznie. W celu potwierdzenia wszystkich podanych wcześniej informacji. Następuje weryfikacja naszych danych a jeśli wszystko jest w porządku, firma podejmuje pozytywną decyzję o przyznaniu nam pożyczki. Przelew pożyczki pozabankowej najczęściej jest już realizowany po kilku godzinach od przeprowadzenia weryfikacji. Niekiedy ten czas jest nawet krótszy i zamyka się w czasie kilkunastu czy kilkudziesięciu minut.

Czytaj również

18 Comments
 1. Czy ktoś może mi powiedzieć, w których z tych banków nie wymagają zaświadczeń o dochodach. Mogę przedstawić wyciągi z konta, na których widać jak na dłoni ile zarabiam ale nie zamierzam specjalnie brać jakichś zaświadczeń z zakładu pracy.

 2. Hmm.. trzeba chyba samemu spróbować, bo możemy zależeć od konkretnej sytuacji i historii kredytowej. Wiem że w Inbanku raczej nie będą wymagali takich papierowych zaświadczeń. Owszem, można takie dostarczyć i na ich podstawie dostać kredyt ale ogólnie to wystarczy że dostarczymy im wyciąg bankowy z 3 ostatnich m-cy (plik pdf wygenerowany po zalogowaniu się na rachunek bankowy na który otrzymujemy wynagrodzenie). To zarówno w przypadku osób posiadających umowę o pracę na czas określony lub nie określony, jak również prowadzących działalność czy będących na rencie.

 3. Jakby każdy bank umożliwiał uzyskanie kredytu gotówkowego online i bez zbędnych formalności, to by nie było takiego dużego zapotrzebowania na pożyczki pozabankowe. A niestety nie wszystkie banki udzielają chętnie kredytu w ten sposób. Przeważnie jest tak, że jeżeli jesteś nowym klientem danego banku, to preferowany jest najpierw konta fizyczny w postaci wizyty w placówce. A nie każdy ma na to czas i przede wszystkim chęci, tym bardziej że jest całe grono firm pożyczkowych które mogą Ci pożyczki udzielić od ręki.

 4. Może niektórych zdziwię, ale porównajcie sobie koszty jakiegoś kredytu z góry np. w Getin z kosztami pożyczki w Wonga. Też wyszło Wam że mają niższe koszty? No proszę, do czego to doszło że pożyczka pozabankowa może być tańsza niż kredyt gotówkowy online a do tego jeszcze w szybszym czasie może znaleźć się na naszym koncie. Tylko przyklasnąć 😉

 5. Kiedyś korzystałam w Getinie i była miło zaskoczona jak szybko zostały dopełnione wszystkie formalności. Umowę już chyba następnego dnia przywiózł do mnie kurier do podpisania a już następnego dnia miałam potrzebne środki na moim koncie. Wszystko więc poszło szybko i sprawnie a do tego bez wychodzenia z domu. Jeśli więc jest taka możliwość to warto moim zdaniem korzystać z takich ofert.

 6. Ja też w Getinie i nie wspominam tego najmilej, bo jak człowiek spóźnił się już kilka dni ze spłatą to już zaczęły się niemiłe telefony z banku. Człowiekiem jest tylko człowiekiem i zdarzają mu się opóźnienia w spłacie kredytów. To że jednej raty nie zapłaciłem w terminie, nie oznacza chyba że innych też nie będę płacił w terminie. No i za każdy dzień zwłoki doliczają sobie odsetki, co prawda nie duże ale są.

 7. Kredyt gotówkowy w banku to chyba najdroższe rozwiązanie, nie licząc pożyczek pozabankowych. Jak ktoś ma dobrą zdolność to lepiej rozejrzeć się nad ciekawszymi rozwiązaniami np. pożyczka hipoteczna czy jakiś większy limit w koncie. Te rozwiązania będą tańsze w spłacie, miały niższy procent itp.

 8. Kredyt gotówkowy spoko, ale przez internet banki mają spore upory z tym udzielaniem kredytów. Kiedyś pracowałem w jednej z instytucji z zakresu pośrednictwa to wiem że na 100 wniosków w bankach może przejść tylko jeden, podczas gdy przy takiej samej liczbie w firmie pożyczkowej nawet 40% tego. Różnica więc jest kolosalna, oczywiście dużo zależy też od firmy w jakiej składamy wniosek, bo każda jedna ma inne wymagania.

 9. Jak ktoś nie ma zadłużeń i ma stałą pracę to nie będzie miał problemu z uzyskaniem kredytu w banku online. Jak nie w jednym to w drugim, wiadomo że każdy jeden bank będzie miał inne wymagania w tym zakresie. Ja kiedyś składałem wniosek o kredyt online w mBanku na 3000 zł i go dostałem.

 10. Faktycznie, nie wszyscy tak łatwo uzyskają taki kredyt gotówkowy online, chyba że swego czasu brali już kredyt w placówce stacjonarnej, a przy tym mają pozytywną zdolność kredytową. Jak ktoś pierwszy raz będzie próbował w ten sposób wziąć kredyt to raczej marne szanse, prędzej w firmie pożyczkowej typu Zaplo czy Wonga.

 11. Taki kredyt dzisiaj jest łatwiej dostępny, bo kiedyś na samą decyzję trzeba było czekać z kilka dni. Dzisiaj, w czasach gdy nikt nie ma tyle czasu na czekanie jest to nie do pomyślenia. W firmach pożyczkowych decyzja jest więc podejmowana w kilka minut a kolejne kilka minut zajmuje przelew pożyczki na konto.

 12. Eurobank teraz oferuje również kredyt gotówkowy online i dodatkowe pieniądze można otrzymać całkowicie przez internet i bez wychodzenia z miejsca zamieszkania. Polecam tę ofertę, bo nie raz korzystałem z usług tego banku i jeśli o mnie chodzi to zawsze byłem zadowolony.

 13. I co z tego że online, jak mało który wniosek o taki kredyt przechodzi? Uzyskanie kredytu gotówkowego przez internet nadal jest uciążliwe i o taki kredyt wcale nie jest łatwo. Jestem ciekaw czy kiedyś to się poprawi, bo nawet ja mając dobrą historię kredytową, muszę dodatkowo udać się do placówki żeby sfinalizować formalności.

  • Dlatego najlepiej posiadać wszystko w jednym banku, utrzymywać z bankiem dobre relacje a jestem pewien że udostępni nam coś takiego jak kredyt online na klik, dzięki czemu od ręki będziemy mogli otrzymać dodatkową gotówkę na konto i bez wychodzenia z domu.

 14. Nie wiem, ale ja jakoś nie miałem szczęścia do kredytu online, ponieważ bank zawsze wymagał ode mnie dodatkowej wizyty w placówce. Dlatego mam wrażenie że takie kredyty gotówkowe online to jednak najłatwiej uzyskać z pomocą firm udzielających pożyczki pozabankowe przez internet.

  (4/5)
  • Banki w ostatnim czasie co raz łatwiej udzielają również takich kredytów, a co więcej ta różnica między bankami a firmami pożyczkowymi co raz bardziej zanika. Koszty stają się zbliżone, a razem z nimi również wymagania aby taki kredyt uzyskać.

   (4/5)
 15. W Santander Consumer Bank można uzyskać kredyt gotówkowy online w wysokości do 25 000 zł. Formalności załatwimy bez wychodzenia z domu, trzeba tylko posiadać pozytywny BIK i zdolność kredytową.

  (4/5)
 16. Przez pandemię chyba co raz więcej banków decyduje się udzielać kredyty gotówkowe online. Przykładowo szeroką ofertę pod tym kątem ma Alior Bank, który w ofercie ma pożyczki internetowe i pożyczki na selfie, którą można uzyskać przez smartfona.

  (5/5)

Oceń: