Kredyt bez zdolności kredytowej w banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

22 udostępnij na FB

Na łamach bloga nie raz już przerabiałem temat problemów z jakimi spotykają się osoby, mające problem z uzyskaniem kredytu. Dzisiaj jednak nie będę zajmował się po raz kolejny, tematem negatywnej historii kredytowej. Jak wiadomo. jest ona częstym problem pojawiającym się na drodze do uzyskania kredytu w banku. Będzie o tym, jak uzyskać kredyt bez posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej w banku.

Warto byłoby zacząć od tego, czym jest zdolność kredytowa i jaki ma wpływ na uzyskanie kredytu? Przy każdym składaniu wniosku o kredyt w banku, oceniana jest nasza zdolność do zaciągnięcia kredytu. Tu badany jest głównie nasz dochód a więc to, ile zarabiamy i jaki jest nasz dochód miesięczny, pomniejszony o co miesięczne wydatki. Mowa tu oczywiście o rachunkach które opłacamy co miesiąc – za energię elektryczną, wodę czy telefon. Oczywiście bank nie będzie weryfikował tego, ile miesięcznie wydajemy na rachunki. Na pewno jednak zainteresuje go nasz dochód miesięczny. Dlatego też, każdy jeden bank, aby mógł nam udzielić kredytu, wymaga od nas przedstawienia zaświadczenia o dochodach. To właśnie na podstawie takiego dokumentu, wystawianego przez naszego pracodawcę, bank ocenia naszą zdolność kredytową. Ocenia czy mamy szansę na uzyskanie kredytu. Jeśli mamy, to jaką maksymalną kwotę kredytu możemy uzyskać, oraz z jakim najkrótszym i maksymalnym okresem spłaty.

Pożyczka bez zdolności kredytowej w banku

Niższa zdolność kredytowa przez inny spłacany kredyt

Warto wspomnieć o tym, że choć zaświadczenie o dochodach ma największy wpływ na ocenę naszej zdolności kredytowej, to coś innego może ją nam obniżyć. W momencie kiedy składamy wniosek o kredyt w banku, powinniśmy pomyśleć czy mamy jeszcze jakieś inne zobowiązania bankowe, które obecnie spłacamy. Mowa tu zarówno o kredycie gotówkowym, ratach kredytowych czy limicie w koncie. Każde takie zobowiązanie, które jest spłacane w trakcie składania wniosku o kolejny kredyt, może obniżyć naszą zdolność kredytową. Co ciekawe, nawet jeśli składamy wniosek w zupełnie innym banku i zataimy taką informację o innym kredycie przed pracownikiem banku, to bank ani tak dowie się o takim zadłużeniu. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu danych zgromadzonych w bazach Biura Informacji Kredytowej. Mają do niej dostęp wszystkie banki. A w ostatnim czasie, również niektóre firmy pożyczkowe w ofercie których dostępna jest pożyczka bez zdolności kredytowej. Bank jest w stanie zatem sprawdzić, czy gdzieś spłacamy już jakiś inny kredyt, bądź też inne zobowiązanie bankowe. Jeśli więc przykładowo zarabiamy najniższą krajową, informacja o innym kredycie może znacząco obniżyć naszą zdolność kredytową. Do tego stopnia, że bank może odrzucić nasz wniosek o kredyt online bez zdolności kredytowej.

Pożyczka lub kredyt bez zdolności kredytowej w banku

Jeśli według oceny banku, nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej do wzięcia kredytu, nie powinniśmy jednak załamywać rąk. To nie czasy, w których niemal nie było alternatywnych metod uzyskania dodatkowej gotówki. Są znacznie gorsze sytuacje które uniemożliwiają uzyskanie kredytu jak zadłużenie w bazach BIK, BIG czy KRD. Nie wspominając już o zajęciach komorniczych, które przekreślają uzyskanie kredytu zarówno w banku, jak również w większości firm udzielających pożyczki pozabankowe.

W obecnych czasach, jeśli z różnych powodów bank nie chce nam udzielić kredytu, możemy poszukać alternatywnych rozwiązań. Do takich bez wątpienia należą dzisiaj pożyczki pozabankowe. Ich koszt w ciągu ostatnich lat mocno się zmienił. Przybyła spora liczba firm udzielających na własną rękę tego typu pożyczek. Tym samym urosła konkurencja dzięki której firmy chcące być w czołówce, obniżyły swoje koszty pożyczek. A kredyt bez zdolności kredytowej, bez większych problemów uzyskamy właśnie za pośrednictwem firm pożyczkowych. Tego typu firmy nieco inaczej oceniają potencjalnych pożyczkobiorców. Mają nieco mniejsze wymagania, a przy tym mniej restrykcyjne procedury. Szanse na uzyskanie pożyczki bez zdolności kredytowej z ich pomocą, będzie miało całkiem szerokie grono osób. Zarówno te osoby które zarabiają najniższą krajową, jak również zarabiające jeszcze mniej. Mowa tutaj o osobach pracujących na podstawie jakichś umów cywilno-prawnych, umowach zlecenie, będące na umowach próbnych czy pracujące na pół etatu. W każdej z takich sytuacji mamy szanse na uzyskanie pożyczki bez zdolności kredytowej, za pośrednictwem firm z sektora pozabankowego.

Pożyczka Pozabankowa przy niskiej zdolności kredytowej

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, oczywiście musimy wiedzieć o tym, że koszt takiej pożyczki będzie jednak nieco wyższy od tradycyjnego kredytu oferowanego w banku. W niektórych przypadkach nie dużo, ale jednak wyższy. Dlatego też, jeśli bank odrzucił nasz kredyt z powodu niskiej zdolności, warto poszukać takich firm które zaproponują nam najbardziej korzystne warunki. Firmy udzielające najtańsze pożyczki pozabankowe. Dokładny koszt pożyczki możemy obliczyć sobie samodzielnie na indywidualnej stronie internetowej, firm udzielających kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Po wprowadzeniu interesującej nas kwoty pożyczki oraz okresu spłaty, będziemy mogli poznać dokładny koszt pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet. A więc zarówno wysokość raty miesięcznej, oraz łączny koszt takiej pożyczki.

W powyższym zestawieniu starałem się przedstawić te firmy pożyczkowe, które mają do zaoferowania najbardziej korzystne warunki. Każda z przedstawionych firm umożliwia uzyskanie pożyczki lub kredyt bez zdolności kredytowej w banku, całkowicie przez internet. Ponadto nie bez znaczenia był również dla mnie koszt udzielanych przez nich pożyczek. Wybrałem wyłącznie te, które w chwili publikacji tego artykułu mogły zaoferować najniższe koszty pożyczek pozabankowych z ratami miesięcznymi. Jeśli więc macie w planach znalezienie alternatywnej opcji dla kredytu, bez odpowiedniej zdolności kredytowej, to warto zapoznać się z powyższymi propozycjami.

O czym należy pamiętać przede wszystkim sięgając po kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej? Najważniejsza zasada to przestrzeganie terminowej spłaty pożyczki. Każde opóźnienie w spłacie raty takiej pożyczki, może się wiązać z naliczeniem dodatkowych opłat. Często dużo wyższych niż w przypadku takiego samego opóźnienia w spłacie raty kredytu bankowego. Należy pamiętać również o tym, że im większa kwota pożyczki i dłuższy okres spłaty, tym znacznie większy koszt, który będziemy musieli ze swojej strony ponieść.

Nie posiadając odpowiedniej zdolności kredytowej w banku, możemy spróbować uzyskać pożyczkę za pośrednictwem jednej z instytucji pożyczkowych:
Aktualizacja: 08.10.2021

Kasa Stefczyka – pożyczki do 160 000 zł (spłata do 120 miesięcy)
Smartney – pożyczki do 50 000 zł (spłata do 60 miesięcy)
Provident – pożyczki do 20 000 zł (spłata do 48 miesięcy)
Super Grosz – pożyczki do 15 000 zł (spłata do 50 miesięcy)
Zaplo – pożyczki do 10 000 zł (spłata do 4 miesięcy)
Wonga – pożyczka do 20 000 zł (spłata do 60 miesięcy)
ProFimo – pożyczka do 4500 zł (spłata do 18 miesięcy)
Aasa Lekkie Raty – pożyczki do 15 000 zł (spłata do 36 miesięcy)
Hapi Pożyczki – pożyczki do 20 000 zł (spłata do 48 miesięcy)

Czytaj również

22 Comments
 1. Warto wiedzieć jaką drogą pójść jeśli bank nie dam nam kredytu. Tylko przeważnie jest tak, że bank oficjalnie nie powie nam dlaczego nasz wniosek nie przeszedł i kredyt został odrzucony. Powody jednak są przeważnie dwa, jeśli nie zła historia kredytowa w BIK to zazwyczaj jest to niska zdolność kredytowa. i to nie tylko wtedy kiedy mamy niską wypłatę, ale również wtedy kiedy zarabiamy nieco więcej ale nasza zdolność jest burzona przez inny spłacany kredyt czy zadłużenie na karcie kredytowej. Nie ma się jednak co przejmować, ponieważ bogata oferta pożyczek pozabankowych gwarantuje całkiem przystępne koszty pożyczek.

 2. Swego czasu przerabiałem temat i faktycznie ja jeden bank odrzucił mi wniosek o kredyt to reszta też. Ale nie miałem żadnych opóźnień ani w BIK ani też w innych bazach, więc bez większego problemu dostałem pożyczkę pozabankową. Ja akurat brałem w Zaplo, bo wtedy mieli akurat dosyć dobrą promocję, ale od tego czasu widzę że są firmy w które są w stanie zaoferować jeszcze niższe raty pożyczki.

 3. To moim zdaniem akurat jest dobre że jeżeli bank nie udzieli nam kredytu to mamy inne rozwiązania. Trzeba zwrócić uwagę na to że to nie wina banku że odrzuci nam wniosek z powodu niskiej zdolności. Każdy bank ma narzucone z góry to że dokładnie prześwietla naszą zdolność kredytową, ponieważ nad wszystkim czuwa Komisja Nadzoru Bankowego. Dzięki temu bezpieczeństwo pożyczania w bankach jest bezpieczne, a w firmach pożyczkowych już nieco mniej 😉

  • Mnie ciekawi jaki mają interes firmy pozabankowe dając kredyt wielu osobom które go po prostu nie spłacą bo kwitną w spirali długów? Rozumiem jeśli dana osoba ma jakiś dom, majątek, bo to może jeszcze komornik zlicytować, ale są osoby, które mają okropnie niskie dochody, żadnego majątku itp. a dostają
   te kredyty? Firma pozabankowa nie ma co zabrać takiemu dłużnikowi? I zostaje z niczym.

 4. Faktycznie niska zdolność kredytowa może okazać się duży problem podczas starania się o kredyt w banku. Jak masz duży dochód to spoko, wtedy nawet inny kredyt w banku nie będzie stanowił większej przeszkody. Gorzej właśnie jeśli dochód mamy niski a szukamy dodatkowej gotówki poza jednym już spłycanym kredytem. Miałem tak właśnie, kiedy zakładałem działalność która jak wiadomo żeby wystartować, łączy się z wieloma kosztami które trzeba ponieść. Później się to oczywiście zwraca ale najpierw swoje trzeba włożyć. Jeden kredyt na ten cel dostałem, drugiego już nie i wtedy pomoc dostałem właśnie z sektora pozabankowego.

 5. Wydaje mi się że teraz banki już tak rygorystycznie nie podchodzą do klienta jak jeszcze kilkanaście lat temu. Jednak przybyło im konkurencji i wiedzą doskonale o tym że jak ktoś ma pozytywną historię kredytową ale zbyt niską zdolność i to stanowiło główną przeszkodę w uzyskaniu kredytu, to bez najmniejszych problemów, taka osoba u konkurencji dostanie pożyczkę.

 6. Warto wiedzieć również o tym, że każdy jeden bank inaczej oblicza zdolność kredytową. W jednym możemy takiej zdolności nie mieć a w drugim już tak. Moje doświadczenie pokazało że największe szanse na kredyt nawet z niskimi dochodami będziemy mieli w Banku Pekao, Alior Banku, Raiffeisen Polbank i może jeszcze ING Bank Śląski. Zresztą w tych bankach można również dostać najwyższy kredyt, jeśli ktoś się ubiega o kredyt hipoteczny.

 7. No i z niską zdolnością warto na pewno spróbować swoich sił w Wonga. A tych którzy w ty momencie zaczną krzyczeć lichwa czy złodzieje, chciałbym poinformować że właśnie ta firma może zaproponować niższe koszty kredytu niż niektóre banki kredyt gotówkowy. Ponadto kwoty pożyczek też mają już wysokie bo stali klienci mają szansę wnioskować o pożyczkę w wysokości do 10 000 zł.

 8. Czy ktoś się orientuję, o jaką kwotę kredytu mogę wnioskować jeżeli mam najniższą krajową/ Wiem że bank bankowi nie równy i jednej zaproponują mniej a drugie więcej. Będę więc wdzięczny jeśli ktoś podpowie w jakim banku mam szansę na najwyższą kwotę kredytu, zależy mi na kwocie 5000 zł na 2 lata.

 9. @Mariusz największą kredytową w bankach zdolność obliczą Ci w bankach Bank Ochrony Środowiska, Deutsche Bank, ING Bank Śląski, BGŻ BNP Paribas i Eurobank. Jeśli natomiast chodzi o firmy pożyczkowe, to tutaj sytuacja wygląda tak że najwyższą zdolność obliczają te firmy, które mają najdroższe pożyczki, a te które mają najtańszą ratą, obliczą najniższą. U mnie bynajmniej tak to właśnie wyglądało.

  Do Damiana – w Raiffeisen Polbank na pewno nie uzyskasz zbyt wysokiego kredytu z najniższą krajową, o ile w ogóle zechcą taki udzielić.

 10. Wonga, Monedo może i nam udzielą jeśli bank odrzucił z powodu zdolności ale na pewno nie zaoferują zbyt dużej pożyczki i u nich ta pożyczka będzie najtańsza. Z tego co wiem u nich minimum które trzeba posiadać to najniższa krajowa.

 11. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, czy osoba znajduje się na emeryturze, czy też pracuje na pełen etat ale obciążenia w postaci kredytów wykazują brak zdolności kredytowej. Zdecydowanie w firmach pożyczkowych będzie łatwiej uzyskać pożyczkę gdy zdolność jest niska, ale trzeba przygotować się jednak na większe koszta takiego kredytu.

 12. Też nie dostałem przez małą zdolność kredytu który chciałem dostać w banku. Nie przeszkodziło mi to jednak w uzyskaniu pożyczki w inny sposób. Dzisiaj to akurat nie problem bo jest tyle różnego rodzaju alternatywnych opcji jak nie nie dostaniemy kredytu w banku, że na prawdę jest w czym wybierać. Wystarczy spojrzeć na oferty takich firm jak Wonga, które mają na prawdę sporo do zaoferowania, a do tego przez internet i bez wychodzenia z domu.

 13. Żeby mieć niską zdolność kredytową do zwykłego kredytu gotówkowego, to już na prawdę trzeba mieć nagrzeszone. Kiedyś jak nie było podwyżki najniższej krajowej, to człowiek miał problem z dostaniem kredytu, mając najniższe wynagrodzenie 600 czy 700 zł, ale teraz jak jest ono dwa razy większe. No chyba że zdolność zaniżona jest przez inne rzeczy lub obciążenia finansowe?

 14. Ja właśnie nie dostałam kredytu w banku bo nie miałam odpowiedniej zdolności. Myślałam że może w BIKu jest coś nie tak, bo jakieś opóźnienia mi się zdarzyły, jednak okazało się, że nie o to chodziło a opóźnienie były zbyt małe by miały wpływ na historię kredytową w BIK.

 15. W każdym banku, w każdej firmie pożyczkowej wymagana jest określona zdolność kredytowa. Tyle że jednej instytucji jest ona wyższa, w innej niższa. Jeśli więc interesuje nas kredyt bez zdolności kredytowej, to musimy szukać pożyczki z gwarantem, w przypadku której w głównym stopniu oceniana jest zdolność kredytowa gwaranta/poręczyciela pożyczki.

  (4/5)
 16. Inną zdolność kredytową będziemy mieli w banku a inną w firmie pożyczkowej. Dlatego też w tych drugich łatwiej uzyskać pożyczki bez zdolności kredytowej na poziomie najniższej krajowej.

  (4/5)
 17. Aktualnie dużo banków i firm pożyczkowych zwiększyło scoring kredytowy, przez co znacznie trudniej uzyskać dodatkowe pieniądze, przy zaniżonej zdolności kredytowej. Według naszych danych dobrą przyznawalność ma aktualnie Kasa Stefczyka.

  (4/5)
 18. Czy ktoś się orientuje gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej – jeśli nie w banku, to w którejś firmie pożyczkowej? W dwóch bankach z powodu niskiej zdolności odrzucono mi wniosek.

  (3/5)
 19. @Rafał – szczerze? Nigdzie. Chyba że masz na myśli zdolność kredytową niższą od tej wymaganej w banku, a więc osoby zarabiające poniżej najniższej krajowej czyli np. pół etatowców. Wtedy kilka firm pożyczkowych by się znalazło – Aasa, Super Grosz, Provident. Pod warunkiem że nie masz zadłużeń w BIK, KRD, ERIF, BIG itd.

  (3/5)
 20. Czasami zdarzają się sytuację gdzie pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej może być dostępna. Są to oferty, w przypadku których potrzebny jest ktoś taki jak gwarant pożyczki, wtedy nie tyle ważna jest zdolność kredytowa pożyczkobiorcy, a głównie gwaranta pożyczki. Taka opcja szczególnie się sprawdza, gdy ktoś chwilo utracił dobrze płatną pracę.

  (5/5)
 21. Teraz możliwe są także pożyczki bez zdolności kredytowej, co niejednej osobie ratuje cztery litery. Dla mnie takie rozwiązanie było swego rodzaju wybawieniem, więc cieszę się, że na coś takiego się zdecydowałam.

  (5/5)

Oceń:

 • gdzie dostane kredyt bez zdolności kredytowej
 • gdzie dostać kredyt bez zdolności kredytowej
 • szybkie kredyty bez zdolności kredytowej
 • zdolność kredytowa gotówkowy
 • pożyczki bez zdolności kredytowej
 • pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej
 • niska zdolność kredytowa
 • pożyczka bez zdolności kredytowej online
 • pożyczka bez zdolności kredytowej
 • kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej
 • kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej
 • kredyty bez zdolności kredytowej