Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Kredyt dla firm rozpoczynających działalność

Kredyt dla firm rozpoczynających działalność Tylko nie liczne banki oferują kredyt dla firm rozpoczynających działalność już od 1 dnia. To jednak nie jedyne rozwiązanie na jakie mogą liczyć osoby otwierające działalność gospodarczą na własną rękę.

Decydując się na otwarcie własnej działalności gospodarczej, musimy przygotować się na to, że pociągnie to za sobą szereg różnego rodzaju kosztów. Nawet najmniejszy biznes, jedno osobowa działalność która wydałaby się, że nie będzie od nas wymagała jakichś dużych nakładów finansowych, może pociągnąć za sobą sporo różnych wydatków.

Osoby otwierające własną działalność w obecnych czasach, są w o tyle lepszej sytuacji niż przykładowo osoby otwierające firmę kilkanaście lat temu. Przede wszystkim mogą one skorzystać z różnego rodzaju ofert skierowanych dla nowych firm. W najlepszej sytuacji są osoby bezrobotne, zarejestrowane w Urzędzie Pracy. Takie osoby mogą otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności. Oczywiście otrzymanie środków zależne jest od przedstawienia naszego pomysłu na biznes. Jeśli jednak nie jesteśmy osobą bezrobotną, a chcielibyśmy pozyskać dodatkowe środki na rozwój przedsiębiorstwa to istnieje coś takiego jak kredyt dla firm rozpoczynających działalność. Można z niego skorzystać od pierwszego dnia działalności, a więc zaraz po przeprowadzeniu wszystkich formalności związanych z rejestracją firmy.

Kredyt na start dla rozpoczynających działalność

Tego rodzaju kredyt na rozwój przedsiębiorstwa oferują nie liczne banki. Jeśli jesteście zainteresowani skorzystaniem z takiej oferty finansowej, to znajdzie je na pewno w ofertach takich banków jak Idea Bank czy Nest Bank. Bardzo ciekawą propozycję dla osób otwierających jedno osobową działalność ma mBank. Mowa tutaj o limicie w koncie firmowym, który również dostępny jest od 1 dnia działalności. Zakładając konto firmowe w mBanku będziemy mogli liczyć na uruchomienie limitu w koncie w wysokości nawet do 30 000 zł. A należy dodać, że tego rodzaj limitu to opcja znacznie bardziej korzystna w spłacie aniżeli kredyt firmowy. Co więcej, poza niższymi kosztami, mamy również większą swobodę w spłacie takiego zadłużenia, ponieważ regulujemy nasze zobowiązania w najbardziej dla nas odpowiednim czasie. Przykładowo – na początku, gdy nasza działalność dopiero się rozwija, możemy spłacać jedynie minimalną kwotę wyznaczoną przez bank. A większe kwoty w późniejszym czasie, gdy nasza działalność będzie przynosiła już odpowiednie zyski.

Pozabankowy kredyt dla firm rozpoczynających działalność

Bez wątpienia w firmach udzielających pożyczki pozabankowe,kredyt firmowy na start będzie łatwiej dostępny, ale za to będzie bardziej kosztowny w spłacie. Firmy pożyczkowe nie wymagają tak wielu formalności przy uruchomieniu kredytu jak banki. W zasadzie do uruchomienia pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty oraz posiadanie rachunku bankowego. Nie wymagane są zatem żadne zaświadczenia do uzyskania kredytu firmowego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to że koszty takiej pożyczki, szczególnie przy większej kwocie i dłuższej spłacie mogą być dosyć wysokie. Na szczęście każda jedna firma która posiada w swojej ofercie taki kredyt, umożliwia sprawdzenie kosztów pożyczki jeszcze przed złożeniem internetowego wniosku. Wskazując interesującą nas kwotę pożyczki oraz okres spłaty, możemy z góry poznać dokładny koszt takiej pożyczki oraz wysokość raty miesięcznej. Nie bierzemy takiej pożyczki w ciemno a więc dokładnie możemy przeanalizować sobie koszty takiego kredytu firmowego na start.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*