Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

1 udostępnij na FB
Konto osobiste w T-Mobile Usługi bankowe to bez wątpienia jedno z najtańszych w prowadzeniu konto osobistych dostępnych w krajowych bankach a poza tym dające szereg ciekawych udogodnień jak choćby zwrot wydatków za zakupy dokonywane kartą.

Podczas pisania jednego z ostatnich artykułów który dotyczył możliwości wykonywania przelewów bez potrzeby stania w kolejce, zdałem sobie sprawę że na moim blogu nie napisałem jeszcze ani słowa na temat konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe a przecież to jedno z nielicznych kont które umożliwia wykonywanie bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Czas więc zadrobić tą zaległość…

Jak może niektórzy pamiętają T-Mobile Usługi Bankowe działał wcześniej pod nazwą Alior Sync, który był takim internetowym oddziałem Alior banku. Teraz mamy nowy brand i jak się można domyślać jest to wspólne przedsięwzięcie Alior Banku i sieci komórkowej T-Mobile. W ich ofercie znajdziemy szereg produktów finansowych, a jednym z nich jest konto osobiste o których dzisiaj zamierzam wspomnieć kilka słów.

Konto osobiste w T-Mobile nie tylko dla klientów T-Mobile? Oczywiście aby otworzyć konto osobiste w tym banku nie musimy być klientem sieci komórkowej o tej samej nazwie. Ale osoby które są klientami T-Mobile będą mogły liczyć tutaj na dodatkowy przywilej. Jest nim możliwość uzyskania limitu w koncie do 1000 zł, który przyznawany jest bez opłat i formalności. Warunkiem jego otrzymania jest terminowe opłacanie rachunków telefonicznych.

Co ponadto oferuje nam konto osobiste T-Mobile? Jeden z głównym mocnych punktów konta to bezwarunkowe prowadzenie konta, bezpłatne wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów na terenie Polski jak i na świecie, bezpłatne przelewy internetowe czy wspomniane wcześniej bezpłatne przelewy natychmiastowe. W przypadku tych ostatnich dotyczy to pierwszych 10 przelewów wykonanych w danym miesiącu, za kolejne będziemy musieli ponieść już standardową opłatę czyli 5 zł.

Zwrot wydatków za zakupy – kolejny mocny punkt konta to 5% zwrot wydatków za zakupy. Zwrot ten dotyczy wyłącznie transakcji bezgotówkowych (czyli płatności za pomocą karty dołączonej do konta) i maksymalnie może wynieść 25 zł miesięcznie, rozliczonych w danym miesiącu kalendarzowym.

Czy są jakieś opłaty związane z prowadzeniem konta w T-Mobile? Tak, taka opłata może zostać pobierana za korzystanie z karty, możemy się jej jednak pozbyć jeśli w każdym miesiącu dokonamy transakcji bezgotówkowej za pomocą karty na kwotę minimum 200 zł. Opłata nie jest również pobierana jeśli jej posiadacz nie ukończył 19 roku życia.

Pozostałe z opłat mogą dotyczyć wydania dodatkowej karty naklejki zbliżeniowej (15 zł) czy wspomnianych wcześniej przelewów natychmiastowych, jeżeli zużyjemy miesięczny limit 10 przelewów.

Przyznać muszę że pod kątem opłat konto bankowe T-Mobile zachęca do jego otwarcia ponieważ obok oferty konta osobistego Smart banku czy konta mobilnego mBanku jest to jedna z najlepszych ofert, tym bardziej jeśli szukamy konta taniego a przy tym nowoczesnego.

Czytaj również

1 Opinie
  1. I jak to konto się sprawuje? Jest tu ktoś kto ma je założone od dłuższego czasu? Jestem ciekaw czy w międzyczasie dołożyli jakieś dodatkowe opłaty. Dużo banków teraz wyskakuje z jakimiś dodatkowymi opłatami, więc ciekawi mnie jak wybrnęło z tego T-Mobile?

Oceń:*