Konto na smartfona w mBanku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

7 udostępnij na FB
Kto z Was biegał do banku specjalnie po to by sprawdzić stan konta czy wysłać przelew? Konta mobilne to kompletne przeciwieństwo tamtych czasów - bezpłatne przelewy bez odrywania się z fotela czy sprawdzenie bieżącego stanu konta za pomocą kilku kliknięć w telefonie.

Czasy się zmieniają i jak sobie przypomnę że jeszcze z 10 lat temu biegałem z każdym przelewem czy to na pocztę czy do banku, do tego tracąc na to dobre pół godziny (jak była kolejka to jeszcze więcej) i 3,50 zł za samo wysłanie przelewu to teraz pod tym kątem sytuacje mamy niemal jak z filmu sci-fi. Odpalamy komputer, logujemy się na swoje konto bankowe i po prostu puszczamy z niego przelew i nie dość że przelew taki może być na koncie odbiorcy w ciągu kilku najbliższych minut to jeszcze nie zapłacimy za to ani grosza. Może być jednak jeszcze bardziej kolorowo..

Mowa o kontach które są stricte przygotowane pod obsługę smartfonów czy tabletów. W takim przypadku do wysłania przelewu nie musimy się odrywać nawet z ulubionej kanapy, z której właśnie oglądamy ulubiony film lub program telewizyjny. Jedno z takich kont mobilnych promuje właśnie mBank i przyznam że wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, głównie za sprawą płynnej obsługi właśnie na urządzeniach mobilnych takich jak smartfon czy tablet.

eKonto mobilne, bo to o tym własnie koncie mowa, jest kontem darmowym a więc bez opłat miesięcznych za prowadzenie rachunku. Nie ma przy tym żadnych dodatkowych warunków które musimy spełnić aby założone konto pozostałe darmowe. Bezpłatna może być również karta debetowa dołączona do rachunku, tu jednak warunkiem jest aktywne korzystanie z niej i wykonanie co miesiąc transakcji za kwotę nie mniejszą jak 200 zł. Ponadto konto mobilne umożliwia nam również wykonywanie bezpłatnych przelewów zarówno w placówkach mBanku jak i przez internet. Nie ma pod tym kątem żadnych limitów więc ilość bezpłatnych przelewów w danym miesiącu jest nie ograniczona. W ramach konta dostępne są również przelewy ekspresowe w ramach których przelew gotówki z jednego konta na drugie trwa jedyne 15 minut.

Co jeszcze? Jeśli będziemy potrzebować gotówki a w naszej miejscowości nie ma bankomatu mBanku? Możemy skorzystać w takiej sytuacji z bankomatów Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash. Za wypłaty z tych bankomatów nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat.

Teraz może o samej aplikacji za pomocą której będziemy mogli się logować na nasze mobilne konto w mBanku. Dostępna jest ona na czterech systemach operacyjnych, na telefonach z systemem iOS, Android i Windows Phone oraz urządzeniach z Windows 8.1. Dostępna jest również lekka wersja systemu transakcyjnego która została przygotowana z myślą o tych osobach które zamiast aplikacji mogą uzyskać dostęp do konta za pomocą samej przeglądarki internetowej zainstalowanej w telefonie. Dzięki serwisowi m.mbank.pl (mBank lajt) nie musimy instalować żadnego dodatkowego oprogramowania w telefonie a wystarczy wklepać adres w przeglądarkę i zalogować się na konto. Jeśli będziemy mieli ochotę zalogować się na konto mobilne z komputera stacjonarnego czy laptopa również będziemy mogli to zrobić bez większych przeszkód.

Założenie konta mobilnego w mBanku możliwe jest poprzez wniosek internetowy który znajdziecie tutaj a umowa o otwarcie konta zostanie wysłana za pośrednictwem firmy kurierskiej na wasz adres zamieszkania. Można też pominąć ten krok dokonując opłaty weryfikacyjnej z innego konta bankowego.

Czytaj również

7 Opinie
  1. Teraz wiele bankow oferuje ofertę mobilną. Nie wiem jak jest w mBanku ale ja mam konto w Raiffeisen i tam mają bardzo prostą w obsłudze aplikację.Nie mam problemow z obsługą 🙂

  2. Jeśli chodzi o eKonto to po wprowadzeniu nowego systemu wizualnie jest nie do przebicia, podobnie zresztą jak i sam dostęp do konta zarówno za pomocą przeglądarki jak i przez aplikację mobilną, przez którą możemy się połączyć z kontem przy użyciu tableta szy smartfona.

  3. Mam konto w mBanku, ale mam również w BZ WBK i przyznam że oba konta świetnie są dopięte pod kątem dostępności mobilnej. No i oba nie są drogie w obsłudze, a więc jest zarówno darmowe prowadzenie i bezpłatne wypłaty z bankomatów.

  4. Moje konto w mBanku mam już od X lat, ale przyznam szczerze że nigdy nie zalogowałem się na nie przez smartfon czy tablet. Jakoś nie mam zaufania do logowania się na rachunek bankowy przez takie urządzenia. Ja muszę usiąść wygodnie przed biurkiem mojego komputera, najlepiej w fotelu by przez komputer stacjonarny czy przez notebooka zalogować się na konto bankowe.

    A samo konto, oczywiście jak najbardziej warte jest polecenia. Do tej pory dziwię się że są ludzie którzy płacą za utrzymanie rachunku bankowego po 20-30 zł miesięcznie, jak równie dobrze takie konto można mieć całkowicie za darmo. Ekonto jest tutaj najlepszym przykładem.

  5. Polecam, bardzo fajna obsługa na urządzeniach mobilnych, zarówno jeśli chcemy się zalogować przez tableta jak i smartfona. Jak akurat już się przyzwyczaiłam że płatności dokonuje przez telefon, bo to dla mnie duże ułatwienie.

  6. Obsługa tego konta przez smartfona jest bardzo wygodna, jak zresztą również na innych urządzeniach mobilnych. Ściągamy aplikację ze sklepu Play, instalujemy i wystarczy już tylko zalogować się na konto by wygodnie z niego korzystać.

  7. Kiedyś może to była jakaś nowość, ale teraz każdy szanujący się bank ma aplikację która umożliwia korzystanie z konta na telefonie. Prawda jest taka że większość ludzi do przeglądania zawartości stron używa teraz smartfonów a nie komputerów.

Oceń:*