Konto firmowe za zero

- czy można założyć rachunek firmowy za 0 zł?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB
Który bank oferuje konto firmowe za 0 zł?

Konto firmowe za 0 zł? Większość czytających ten nagłówek mogłaby powiedzieć – że to zbyt piękne, by było prawdziwe. Czy faktycznie konto firmowe musi wiązać się z dodatkowymi opłatami? Czy prowadząc firmowe konto bankowe musimy ponosić koszt opłat miesięcznych, koszty wykonania przelewów czy karty płatniczej do rachunku?

Niemal każdy bank umożliwia założenie rachunku firmowego. Każdy bank będzie również proponował inne warunki utrzymania takiego rachunku. Czy istnieje bank, który umożliwi nam założyć konto firmowe bez opłat? A więc takie konto, które nie będzie wiązało się ze stałą opłatą miesięczną, ale również z dodatkowymi opłatami za przelewy czy za kartę? Wbrew pozorom nadal można znaleźć takie oferty. Przede wszystkim należy poświęcić trochę czasu na to, by się z nimi zapoznać i dokładnie je przeanalizować. Pamiętajmy, że konto firmowe to konto otwierane nie na chwilę, a więc na jeden miesiąc czy dwa, ale konto zakładane w nieco dłuższej perspektywie. A przecież nikt z nas nie lubi przepłacać.

Konto firmowe za 0 zł – jak znaleźć idealne konto?

Oczywiście szukanie korzystnego w utrzymaniu konta firmowego, nie musi być w dzisiejszych czasach specjalnie trudne. Nie musimy chodzić od placówki do placówki, by wybrać odpowiednie konto firmowe do prowadzenia biznesu. Co więcej, jeśli pochodzimy z mniejszej miejscowości, nie wszystkie placówki banków będziemy w stanie odwiedzić, ponieważ część z nich nie znajduje się na terenie naszego miejsca zamieszkania czy miejsca prowadzenia działalności. Tu z pomocą przychodzi nam oczywiście internet, dzięki któremu mamy możliwość sprawdzenia, w jakim banku warto założyć rachunek i gdzie założymy konto firmowe za zero. Szukając w pełni darmowego rachunku firmowego, musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że mało który bank udostępni na takim rachunek w pełni bezpłatnie. Istnieją jednak wyjątki, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

W jakim banku mamy szansę na konto firmowe za zero?

Jedną z bardziej korzystnych ofert od wielu lat dysponuje Nest Bank. W ofercie banku znajduje się bezwarunkowo darmowe konto firmowe BIZnest Konto. Co oznacza bezwarunkowe? To dosyć popularny zwrot w przypadku rachunków nie tylko firmowych, ale również osobistych. Banki które udostępniają darmowe konto bankowe, bardzo często wprowadzają dodatkowe warunki, które musimy spełnić aby cieszyć się w pełni darmowym rachunkiem. Konieczne jest cyklicznie zasilanie konta wpływami miesięcznymi lub wykonaniem transakcji bezgotówkowych na określona kwotę. Takie warunki musimy spełniać każdego jednego miesiąca, ponieważ w przeciwnym wypadku bank naliczy nam dodatkową opłatę. W tym wypadku mówimy więc o koncie darmowym, ale dostępnym warunkowo. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku konta udostępnionego bezwarunkowo za 0 zł. W takim wypadku nie musimy się martwić spełnianiem określonych warunków ze strony banku, ponieważ takich warunków po prostu nie ma. Bynajmniej w chwili gdy zakładamy konto firmowe w banku.

Wspomniane konto w Nest Banku charakteryzuje się zatem nie tylko bezpłatnym prowadzeniem a więc brakiem opłat miesięcznych. To również darmowa karta do konta czy bezpłatne przelewy internetowe, w tym również do ZUS i US. Nie płacimy również za wypłaty i wpłaty w bankomatach sieci Euronet a ponadto nie płacimy prowizji za autoryzację przelewów, które otrzymujemy za pomocą wiadomości SMS na nasz telefon komórkowy.

Konto za darmo – ale tylko na 12 miesięcy?

Zakładając konto za zero musimy mieć świadomość tego, że takie konto nie będzie wiecznie bezpłatne. Darmowe rachunki firmowe przeważnie udostępniane są nowym klientom i na określony czas. Wprowadzenie takich opłat z czasem jest możliwe, ponieważ umowa pomiędzy bankiem a firmą jest umową dosyć „luźną”. Bank po jakimś czasie może wprowadzić jakąś dodatkową opłatę i najczęściej jest to opłata miesięczna za kartę. Patrząc jednak w drugą stronę, jeśli my nie będziemy zadowoleni po upływie określonego czasu z nowych opłat które wprowadził nam bank, zawsze mamy możliwość przeniesienie konta firmowego do innego banku. Nie jest to ani trudne, ani specjalnie czasochłonne. Szczególnie w przypadku jeśli mówimy o kontach dla jednoosobowych działalności.

Prawdą jest, że konto firmowe za zero, które w początkowej fazie nie posiada żadnych opłat z czasem zaczyna ich nabierać. Niektóre banki mówią o tym jawnie już na samym starcie jak np. konto mBiznes w mBanku oferowane za darmo na 12 miesięcy, a niektóre nie mówią wcale, informując o tym fakcie nieco później za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Czytaj również

3 Comments
  1. Zależy od upodobań, bo większość firm potrzebuje jakichś dodatkowych funkcji w takim firmowym koncie. Jeśli ma być podstawowy zakres opcji a głównie przelewy online to na pewno mBiznes. Ale równie ciekawe konto za 0 zł ma Pekao Przekorzystne Biznes i wiem że się sprawdza.

    (5/5)
  2. Co raz trudniej będzie uzyskać takie darmowe firmowe konto za zero, tym bardziej że banki już nie mają na czym zarabiać. Tanie kredyty, lokaty bez oprocentowania więc odbijają sobie na rachunkach bankowych, wprowadzać jakieś dodatkowe opłaty.

    (2/5)
  3. Można mieć w pełni darmowe firmowe konto za zero, jeśli nie będziemy brali karty w komplecie. Przeważnie karta płatnicza to dodatkowy wydatek.

    (4/5)

Oceń: