mBiznes Konto Firmowe za 0 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

3 udostępnij na FB
Konto Firmowe za 0 zł w mBanku mBiznes Standard to idealna propozycja dla osób prowadzących jedno osobą działalność gospodarczą i które chcą uniknąć dodatkowych opłat związanych z prowadzeniem rachunku firmowego.

Zakładając działalność gospodarczą, musimy również przy okazji wykonywania wielu innych czynności, założyć również firmowy rachunek bankowy. Taki rachunek otworzymy w każdym, dowolnym banku. Ważne jednak, by założone konto firmowe było tanie w utrzymaniu i cechowało się najniższymi możliwymi opłatami. Do tego grona na pewno należy konto firmowe za 0 zł mBiznes w mBanku.

Na co warto zwrócić uwagę zakładając rachunek bankowy dla firm? Powinniśmy sprawdzić w pierwszej kolejności, jakie są koszty miesięczne związane z prowadzeniem takiego rachunku. Warto również zweryfikować, czy bank nalicza dodatkowe opłaty za takie operacje jak wypłata pieniędzy z bankomatu czy przelewy internetowe.

Konto Firmowe za 0 zł mBiznes w mBanku

Na co możemy liczyć zakładając konto firmowe za 0 zł w mBanku? Jeżeli zdecydujemy się na ofertę mBiznes konto Standard, będziemy mogli liczyć na dostęp do jednego z najtańszych kont firmowych dostępnych na rynku.

0 zł za prowadzenie rachunku – konto pozbawione jest opłat miesięcznych za prowadzenie, pod warunkiem opłacania składki ZUS z rachunku firmowego raz w miesiącu. Standardowa opłata za konto, w przepadku nie opłacania składek ZUS z konta, wynosi 9 zł miesięcznie.

Darmowe przelewy do ZUS i US – wszystkie przelewy wykonane do ZUS i Urzędu Skarbowego z konta mBiznes Standard są pozbawione prowizji za realizację przelewu.

Darmowa wypłata gotówki z bankomatów – wypłaty gotówki powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander nie są obciążane dodatkową prowizją.

0 zł za kartę do konta – zakładając konto firmowe mBiznes Standard możemy otrzymać całkowicie bezpłatnie kartę płatniczą do konta. Zazwyczaj posiadanie takiej karty do konta firmowego wiąże się z dodatkowymi opłatami. W przypadku konta mBiznes nie będziemy musieli ponosić takiej opłaty, pod warunkiem spełnienia określonego warunku. Chodzi tu konkretnie o cykliczne, co miesięczne transakcje bezgotówkowe wykonane za pomocą karty. Jeśli będą one nie mniejsze jak za 500 zł miesięcznie, bank nie pobierze od nas żadnej dodatkowej opłaty za korzystanie z karty. W przeciwnej sytuacji bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie.

Czytaj również

3 Opinie
  1. (4/5)

    Aktualnie jest to jedno z najtańszych kont firmowych dostępnych w naszym kraju. Jeśli więc ktoś myśli o zmianie konta na inne lub rozpoczyna prowadzenie działalności, to zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie konta mBiznes w mBanku.

  2. (5/5)

    Mam pytanie odnośnie tego konta mBiznes. Czy ono później je przeradza się w konto płatne, a jeśli tak to jakie opłaty za konto firmowe są naliczane?

    • Jeśli otworzysz konto w opcji mBiznes konto dla firm Start, czyli w tej całkowicie bezpłatnej opcji, to upływie 12 miesięcy konto zostanie przemianowane na Biznes konto Komfort (koszt 25 złotych miesięcznie). No chyba że w międzyczasie sam zdecydujesz się je zmienić na inne np. mBiznes Standard które również jest darmowe, tylko że wymaga spełnienia określonych akcji a więc transakcje kartą,/przelewy do ZUS.

Oceń:*