mBiznes Konto Firmowe za 0 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Zakładając działalność gospodarczą, musimy przy okazji wykonywania wielu innych czynności, założyć również firmowy rachunek bankowy. Taki rachunek otworzymy w każdym, dowolnym banku. Ważne jednak, by założone konto firmowe było tanie w utrzymaniu. Cechowało się najniższymi możliwymi opłatami. Do tego grona na pewno należy konto firmowe za 0 zł mBiznes w mBanku.

Na co warto zwrócić uwagę zakładając rachunek bankowy dla firm? Powinniśmy sprawdzić w pierwszej kolejności, jakie są koszty miesięczne związane z prowadzeniem takiego rachunku. Warto również zweryfikować, czy bank nalicza dodatkowe opłaty za takie operacje jak wypłata pieniędzy z bankomatu czy przelewy internetowe.

Konto Firmowe za 0 zł mBiznes w mBanku

Na co możemy liczyć zakładając konto firmowe za 0 zł w mBanku? Jeżeli zdecydujemy się na ofertę mBiznes konto Standard, będziemy mogli liczyć na dostęp do jednego z najtańszych kont firmowych dostępnych na rynku.

0 zł za prowadzenie rachunku. Konto pozbawione jest opłat miesięcznych za prowadzenie. Pod warunkiem opłacania składki ZUS z rachunku firmowego raz w miesiącu. Standardowa opłata za konto, w przepadku nie opłacania składek ZUS z konta, wynosi 9 zł miesięcznie.

Darmowe przelewy do ZUS i US. Wszystkie przelewy wykonane do ZUS i Urzędu Skarbowego z konta mBiznes Standard są pozbawione prowizji za realizację przelewu.

Darmowa wypłata gotówki z bankomatów. Wypłaty gotówki powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander nie są obciążane dodatkową prowizją.

0 zł za kartę do konta – zakładając konto firmowe mBiznes Standard możemy otrzymać całkowicie bezpłatnie kartę płatniczą do konta. Zazwyczaj posiadanie takiej karty do konta firmowego wiąże się z dodatkowymi opłatami. W przypadku konta mBiznes nie będziemy musieli ponosić takiej opłaty. Pod warunkiem spełnienia określonego warunku. Chodzi tu konkretnie o cykliczne, co miesięczne transakcje bezgotówkowe wykonane za pomocą karty. Jeśli będą one nie mniejsze jak za 500 zł miesięcznie, bank nie pobierze od nas żadnej dodatkowej opłaty za korzystanie z karty. W przeciwnej sytuacji bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie.

Czytaj również

7 Comments
 1. Aktualnie jest to jedno z najtańszych kont firmowych dostępnych w naszym kraju. Jeśli więc ktoś myśli o zmianie konta na inne lub rozpoczyna prowadzenie działalności, to zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie konta mBiznes w mBanku.

  (4/5)
 2. Mam pytanie odnośnie tego konta mBiznes. Czy ono później je przeradza się w konto płatne, a jeśli tak to jakie opłaty za konto firmowe są naliczane?

  (5/5)
  • Jeśli otworzysz konto w opcji mBiznes konto dla firm Start, czyli w tej całkowicie bezpłatnej opcji, to upływie 12 miesięcy konto zostanie przemianowane na Biznes konto Komfort (koszt 25 złotych miesięcznie). No chyba że w międzyczasie sam zdecydujesz się je zmienić na inne np. mBiznes Standard które również jest darmowe, tylko że wymaga spełnienia określonych akcji a więc transakcje kartą,/przelewy do ZUS.

 3. Bardzo fajne i tanie konto firmowe. Przez wszystkie lata od kiedy z niego korzystam, konto mBiznes nigdy nie sprawiło mi najmniejszych problemów.

  (5/5)
 4. Również korzystam od wielu lat i u mnie bardzo fajnie się sprawdza. Co więcej, ja korzystam zarówno z konta osobistego w mBanku jak i konta mBiznes dla firm. Wcześniej miałem konta w różnych bankach, ale jednak muszę przyznać że ten bank posiada najniższe koszty prowadzenia rachunków bankowych.

  (5/5)
 5. Dobra, tania opcja konta firmowego więc jeśli ktoś się przymierza, to nie ma co się dużo zastanawiać. Konto mBiznes sprawdza się jako tanie konto firmowe, jedyny minus to brak placówki stacjonarnej w moim regionie, ale jak do tej pory nie miałem konieczności by coś załatwiać w ten sposób.

  (4/5)
 6. Na prawdę solidne konto i obok konta Nest Bank jest to najtańsze konto firmowe jakie miałem okazję użytkować do tej pory. Bardzo fajnie i prosto obsługuje się konto mBiznes przez internet.

  (5/5)

Oceń: