Konto za 0 zł dla firm – BIZnest Konto w Nest banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

7 udostępnij na FB
Konto za 0 zł dla firm BIZnest Konto to konto za 0 zł dla firm, które umożliwia bezpłatne prowadzenie rachunku firmowego, wykonywanie bezpłatnych przelewów internetowych czy darmowe korzystanie z karty płatniczej.

Powszechnie wiadomo, że prowadzenie działalności gospodarczej na własną rękę wiąże się różnego rodzaju kosztami. Trzeba co miesiąc opłacić składki ZUS co już jest gigantycznym wydatkiem dla wielu osób prowadzących firmy w Polsce. To jednak nie wszystko, ponieważ do tego dochodzą opłaty za energię elektryczną, internet, telefon czy prowadzenie rachunku firmowego. I jak tu żyć? Niestety nie pomogę Wam w obniżeniu składek ZUS, nie przedstawię Wam również nowej atrakcyjnej oferty na super szybki internet w telefonie. Przedstawię Wam za to konto dla firm za 0 zł które dostępne jest od jakiegoś czasu w Nest Banku.

Nest Bank to stosunkowo nowy twór na krajowym rynku usług finansowych ponieważ istniejący dopiero od niespełna dwóch lat. Sama historia Nest banku jest jednak nieco bardziej rozbudowana ponieważ sięga aż 1995 roku, kiedy to swoje początki miał FM bank, który później przeistoczył się w Biz Bank i Bank Smart. Nest Bank to praktycznie efekt połączenia tych dwóch marek. No ale ja nie będę zanudzał Was historią samego banku a wspomnę o jednym z flagowych produktów finansowych, jakie ma do zaoferowania ten bank, a mianowicie Konto za 0 zł dla firm o nazwie BIZnest Konto.

Pokrótce miałem okazję przedstawiać Wam już to konto, w ramach przeglądu darmowych kont firmowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Uznałem jednak, że oferta banku jest o tyle ciekawa że warto byłoby ją przedstawić szerzej. Tym bardziej że wiem doskonale o tym, że są jeszcze tacy wśród Was którzy nadal ponoszą duże koszta związane z prowadzeniem kont firmowych. Jeśli jesteście jednymi z takich osób, przemyślcie przeniesienie takiego konta. Formalności na prawdę nie są skompilowane a obecne oferty banków pod tym kątem są znacznie bardziej elastyczne niż było to kiedyś.

Zacznę może od tego że w 2017 roku BIZnest Konto zostało uznane jako najlepsze konto firmowe w rankingu przeprowadzonym przez serwis Bankier.pl. To już spora rekomendacja by bliżej przyjrzeć się ofercie Nest Banku. Podstawowy atut konta firmowego w Nest banku to brak opłat miesięcznych za prowadzenie rachunku. Nie ma pod tym kątem jakichkolwiek warunków, które musielibyśmy spełnić ze swojej strony, aby konto pozostało w pełni darmowe. To jednak nie jedyna bezpłatna opcja na jaką możemy liczyć , decydując się na otwarcie rachunku firmowego BIZnest Konto. Również bezpłatne pozostają przelewy internetowe jak też samo korzystanie z bankowości internetowej, a wiem że nadal istnieją jeszcze banki które naliczają sobie opłaty za elektroniczny dostęp do konta firmowego. W Nest Banku takich opłat na szczęście nie poniesiemy.

To jednak nie wszystko, ponieważ jak wiemy otwierając konto firmowe, nie obędzie się również bez założenia karty płatniczej do konta. W Nest banku będzie to karta Visa, którą otrzymamy całkowicie bezpłatnie, a co więcej nie poniesiemy opłat miesięcznych za korzystanie z niej. Za jej pośrednictwem będziemy mogli wykonywać również darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów na terenie Polski lub przy pomocy usługi cashback. Jeśli będziemy chcieli wpłacić pieniądze na nasz rachunek firmowy będzie mogli do tego celu użyć, również bezpłatnie, jednego z wpłatomatów sieci Euronet. Ponadto dzięki aplikacji Google Play mamy możliwość dokonywania płatności za pomocą swojego telefonu.

100 zł z prezencie od Nest Banku. Jeśli zainteresowała nas oferta BIZnest Konto to warto się pospieszyć z otwarciem rachunku ponieważ możemy otrzymać w prezencie od banku 100 zł. Wystarczy w tym celu założyć konto za 0 zł dla firm BIZnest Konto oraz wyrazić zgodę na kontakt w celach marketingowych. Ponadto zawrzemy umowę o terminal płatniczy z First Data z oferty Nest Banku oraz zapewnimy wpływy na założone konto, z tytułu rozliczania transakcji. Terminal płatniczy przez pierwsze pól roku otrzymamy za symboliczną opłatę 1 zł. Terminal umożliwia stosowanie różnych rodzaju płatności a więc zbliżeniowych, płatności telefonem, doładowania telefonów oraz cash back.

Jak założyć BIZnest Konto? Możemy je otworzyć całkowicie drogą internetową, na dwa różne sposoby. Pierwszy polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z innego konta bankowego, którego jesteśmy posiadaczem. W tym przypadku nasze konto będzie aktywne nawet w przeciągu najbliższych kilkunastu minut. Druga z dostępnych metod polega na podpisaniu umowy o prowadzenie konta, za pośrednictwem firmy kurierskiej. W tym przypadku założenie konta może potrwać trochę dłużej i najczęściej w takim przypadku konto jest aktywne po 5 dniach od momentu złożenia wniosku.

Czytaj również

7 Opinie
  1. To chyba aktualnie najtańsza opcja założenia konta firmowego, jaką spotkamy na krajowym rynku finansowym. Większość rachunków firmowych posiada jakieś dodatkowe opłaty, przeważnie za utrzymanie karty, jakieś dodatkowe za przelewy. Przeważnie samo utrzymanie konta jest darmowe, ale zawsze są jakieś dodatkowe opłaty. W Nest Banku póki co takich opłat nie ma.

  2. Faktycznie rzadko zdarza się żeby bank był w stanie zaproponować tak korzystne warunki jak Nest Bank. Bo jak się dobrze przyjrzymy to konta za 0 zł dla firm praktycznie nie istnieją. Możemy być darmowe prowadzenie rachunku, mogą być darmowe przelewy, ale zawsze gdzieś będzie zawieszony haczyk np. wysoka prowizja za kartę. Tutaj warunki znacznie bardziej korzystne niż u reszty.

  3. To zdaje się aktualnie najtańsze konto firmowe w prowadzeniu i faktycznie nie wymagają spełniania dodatkowych warunków, jak większość banków. Zresztą to żaden nowy bank, jedynie może pod kątem nazwy, bo ma sobą sporą historię w postaci FM Banku, który również posiadał ofertę dla osób prowadzących działalność.

  4. Michał Czempion 8 maja 2018 at 09:39

    Moim zdaniem bardzo trudno znaleźć konto za zero dla firm a sprawdzałem już bardzo dużo różnych opcji. Dużo banków ma konto z bezpłatnym prowadzeniem rachunku a więc bez opłat miesięcznych, ale przeważnie jest szereg opłat dodatkowych. Przelewy do ZUS czy US są za darmo ale za inne trzeba płacić. To samo z wypłatami gotówki z bankomatu. Dlatego ta oferta faktycznie wygląda bardzo korzystnie na tle konkurencji.

  5. Faktycznie jedna z lepszych opcji jeśli chodzi o konta firmowe. Właśnie w przypadku rachunków firmowych, banki naliczają często jakieś dodatkowe opłaty, więc nie tak łatwo znaleźć darmowe konto w przypadku osoby prowadzącej działalność. Bardzo często zdarzają się zawyżone opłaty za wypłatę z bankomatów czy za samą kartę płatniczą.

  6. Chyba nie ma aktualnie tańszego konta firmowego, więc oferta zdecydowanie warta polecenia. Jestem ciekaw jak sprawdza się w rzeczywistości, jeśli ktoś chciałby się podzielić. Akurat mam inne konto firmowe w innym banku, z któego nie do końca jestem zadowolony, dlatego chętnie poznałbym opinie czy faktycznie to konto takie wspaniałe i bez opłat.

  7. Chyba najtańsze konto firmowe jakie jest dostępne. Takie oferty 0 zł w przypadku rachunków firmowych raczej rzadko się zdarzają. Widać że Nest Bank ma duże predyspozycje do tego, żeby stać się jednym z lepszych banków z ofertami firmowymi. Pytanie tylko jedno mam – czy limit w koncie firmowym też jest tutaj możliwy?

Oceń:*