Finanse dla firmy

- alternatywy dla kredytu bankowego

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

10 udostępnij na FB

Większość z osób które prowadzą własne przedsiębiorstwa, bardzo często korzystają z dodatkowego źródła finansowania. Nie każdy jednak ma możliwość uzyskania kredytu firmowego czy limitu odnawialnego za pośrednictwem banku. Wtedy trzeba poszukać innego sposobu na pozyskanie dodatkowych finansów dla firmy, będącego alternatywą dla kredytu bankowego.

Finansowanie dla firmy

Dlaczego prowadząc własną firmę, potrzebujemy dostępu do dodatkowej gotówki? Ponieważ własna działalność gospodarcza bardzo często wiąże się z nie planowanymi wydatkami lub kosztami które trzeba ponieść. Otrzymujemy nie regularne dochody, jednego miesiąca są one większe a innego mniejsze. Poza tym nie regularne są również wpływy od naszych kontrahentów. Jednym wystawiamy fakturę z 7-dniowymi terminem płatności, a innym ze znacznie dłuższym. Zupełnie odrębna kwestia to opóźnienia w płatnościach od naszych klientów. Nasi klienci nie zawsze płacą na czas i mogą się spóźnić z płatnością, gorzej że my musimy terminowo wywiązać się z płatności podatków czy składek do ZUS. Dlatego właśnie w takich sytuacjach bardzo pomocne okazuje się posiadanie dodatkowego zaplecza finansowego.

Jeśli nie własnych środków to dostęp do dodatkowych finansów w postaci limitu odnawialnego dla firm. Takie dodatkowe środki możemy pozyskać za pośrednictwem banku, w którym posiadamy założone konto firmowe. Oczywiście, aby go uzyskać musimy posiadać odpowiednio dobrą zdolność, jak i historię kredytową. Co jednak, jeśli jej nie posiadamy?

Alternatywy dla kredytu bankowego dla firm?

Jeżeli nie możemy pozyskać dodatkowego finansowania dla firmy za pośrednictwem banku, możemy poszukać alternatywnych metod pozyskania gotówki dla firmy. Aktualnie na rynku pożyczek pozabankowych, istnieje szereg firmy które umożliwiają uzyskanie kredytu lub pożyczki, dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że koszty w niektórych takich firmach mogą być wyższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu dla firm, jaki uzyskamy w banku. Firmy pożyczkowe na ogół posiadają wyższe koszty, więc w przypadku pożyczek firmowych może być bardzo podobnie. Dlatego tak ważne jest, aby analizę kosztów pożyczki przeprowadzić przed podpisaniem umowy o pożyczkę.

Taką wstępną symulację możemy przeprowadzić jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Każda szanująca się firma udzielająca pożyczek firmowych, posiada na swojej stronie internetowej, kalkulator za pomocą którego obliczymy koszty takiej pożyczki. Wystarczy podać kwotę pożyczki oraz okres spłaty, a tuż obok wyświetli nam się wysokość raty pożyczki oraz jej koszt. Na tej podstawie możemy sobie porównać kilka różnych ofert, które znajdziemy w Internecie.

Dodatkowe Finanse dla firmy

Leasing oraz Faktoring

Dodatkowe finanse dla firmy to nie tylko kredyty firmowe, czy limit odnawialny w koncie. To również szereg innych możliwości jak choćby leasing czy faktoring. W przypadku pierwszej z opcji, może być on doskonałym narzędziem, nie tylko jeśli myślimy o zakupie pojazdu, który chcemy wykorzystywać w naszym przedsiębiorstwie. Leasing firmowy to nie tylko zakup samochodu osobowego, ciężarowego czy motocykla. Leasingować możemy również maszyny czy urządzenia, niezbędne w codziennej działalności.

Podobnie rzecz ma się np. z faktoringiem zakupowym. Jeśli nie mamy aktualnie środków na zakup towaru czy jakiejkolwiek rzeczy, która jest nam akurat niezbędna w firmie. Jednocześnie wiemy, że spłatę będziemy mogli uregulować w ciągu 1 czy 2 miesięcy, to tutaj faktoring może okazać się bardzo dobrym kierunkiem. Oczywiście należy najpierw zbadać rynek i zweryfikować, która oferta faktoringu będzie dla nas najbardziej odpowiednia i korzystna. Tu z pomocą przyjdą nam rankingi firm faktoringowych czy szczegółowe porównania takich ofert.

Poniżej zgromadziliśmy kilka gotowych propozycji firm, które umożliwiają pozyskanie dodatkowej gotówki osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Zdecydowaliśmy się wspomnieć wyłącznie o tych najbardziej sprawdzonych, których oferty nie powinny Was narazić na jakieś duże koszty.

Finansowanie dla firm – opcje pozabankowe

Aasa bliżej biznesu to pożyczka na rozwój biznesu w wysokości nawet do 20 000 zł. Może zostać udzielona już od pierwszego dnia działalności firmy. Wszystkie formalności załatwiane są przez internet a umowa podpisywana w obecności kuriera.

Dodatkowe finanse dla firmy możemy uzyskać również za pośrednictwem firmy Rapida Money, szczególnie w sytuacji jeśli posiadamy zadłużenia które uniemożliwiają nam uzyskanie kredytu z pomocą banku. Firma udziela pożyczki z gwarantem w wysokości do 25 000 zł.

Aforti Finance to pożyczka pozabankowa dla firm, w przypadku której wysokość pożyczki może wynosić nawet do 150 000 zł. Firma gwarantuje szybkie podjęcie decyzji o przyznaniu pożyczki firmowej, nawet w ciągu godziny od chwili złożenia wniosku.

Iwoca to firma która umożliwia uzyskanie pozabankowego finansowania w wysokości do 150 000 zł z krótkim okresem spłaty, który maksymalnie może wynosić do 12 miesięcy. Firma gwarantuje przejrzyste zasady, błyskawiczną decyzję a w przypadku akceptacji wniosku – środki finansowe na koncie w ciągu 48 godzin.

Kolejna pozabankowa alternatywa dla kredytu bankowego to Kredytmarket. Kredyt dla przedsiębiorców prowadzących jedno osobową działalność, w wysokości do 50 000 zł udzielany na dowolny cel, z wygodnym systemem spłaty kapitału.

Firmową pożyczkę uzyskamy również za pośrednictwem firmy Provident, znanej doskonale na krajowym rynku pożyczkowym już od ponad 20 lat. Nawet do 15 000 zł pożyczki możemy otrzymać na realizację biznesowych planów. Możemy ją przeznaczyć również na spłatę czynszu, wynajmu czy opłacenie składek ZUS.

Czytaj również

10 Comments
 1. Dostępne jest kilka ciekawych ofert wśród firm oferujących pożyczki pozabankowe dla firm. Jest szczerze powiedziawszy takie finansowanie dla firm nie jest wcale łatwiej dostępne od finansowanie dostępnego w bankach.

 2. Jest wiele alternatywnych opcji i bynajmniej nie ma już takich kłopotów jak kiedyś były. Te koszty pożyczek pozabankowych dla firm ani tak są jeszcze całkiem przystępne niskie. A kiedyś jak ktoś miał firmę i nie dostałem kredytu w banku, to szukał lichwy i tam to dopiero musiał przepłacić. Ale co miał robić, jak potrzebował pieniędzy na gwałt a 1000 zł od Providenta nie załatwiało sprawy.

 3. Przy dużych pożyczkach ani tak jest potrzebne dodatkowe zabezpieczenie, najczęściej w postaci hipoteki. Ciężko uzyskać takie pożyczki dla firm, jeśli nie posiadamy odpowiednio dobrej zdolności kredytowej, a najlepiej jeszcze i historii kredytowej.

 4. Lepszym rozwiązaniem od kredytu w przypadku firm jest odnawiający się limit w koncie. Mamy stałe miesięczne wpływy to bank odnawia nam każdego roku taki limit. Jeśli ich nie mamy lub są one nie stabilne, to zawiesza świadczenie usługi. Proste i solidne rozwiązanie!

 5. Jeśli chce się rozwinąć skrzydła z firmą, to dobrą opcję będzie dotacja unijna. Możemy wtedy pozyskać na prawdę duże środki, o ile mamy również własne środki które możemy na to przeznaczyć.

 6. Jest szereg rozwiązań które umożliwiają pozyskać dodatkowe finanse dla firmy. Począwszy od kredytów dla nowych firm (konieczne zabezpieczenie), dotacji z urzędu pracy, dotacji unijnych, limitów w rachunku czy kredytów inwestycyjnych.

  (4/5)
  • To prawda, jednak nie każda firma może liczyć na łatwy dostęp do dodatkowej gotówki. Szczególnie jeśli nie jest jeszcze odpowiednio rentowna a więc nie posiada odpowiednich przychodów .

   (5/5)
 7. Ja pozyskałem dodatkowe finanse dla firmy za sprawą linii odnawialnej w banku. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać płynność finansową w przedsiębiorstwie. Szczególnie wtedy, kiedy musimy ponieść znacznie więcej dodatkowych kosztów niż zazwyczaj.

  (5/5)
  • Potwierdzam, u mnie również się to sprawdziło, jako dodatkowe finansowanie bieżących potrzeb firmy. Mam dostęp do dodatkowych pieniędzy w każdej chwili dnia i nocy, i to zapewnia mi poczucie bezpieczeństwa.

 8. Faktoring jest co raz chętniej wybieranym wśród przedsiębiorców. Mnie zainteresował szczególnie faktoring zakupowy, dzięki któremu nie trzeba będzie wyrzucać pieniędzy z własnego portfela na zakup np. potrzebnego towaru.

  (5/5)

Oceń: