Fellow Finance pożyczka społecznościowa

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Choć ta firma działa na rynku polskim już od kilku lat, to nie miałem jeszcze okazji jej bliżej przedstawić moim czytelnikom. Fellow Finance jest firmą specjalizująca się w udzielaniu pożyczek społecznościowych. Zrzesza więc zarówno te osoby, które chcą swoje pieniądze zainwestować, jak również osoby które planują pieniądze pożyczyć.

Fellow Finance jest firmą wywodzącą się z Finlandii, lecz prowadzącą swoją działalność na terenie niemal całej Europy. Firma udostępnia własną platformę pożyczek społecznościowych i crowdfundingowych, za pomocą której zarówno osoby fizyczne, jak również firmy mogą sięgnąć po dodatkowe środki finansowe. Cały proces możliwy jest bez udziału banku, ponieważ to prywatni inwestorzy stanowią siłę platformy. Głównym priorytetem firmy jest zmiana tradycyjnego modelu finansowania bankowego, w bezpośrednie pożyczanie środków pomiędzy osobami fizycznymi i firmami.

Fellow Finance opinie

Fellow Finance dla pożyczkobiorców

Jeżeli jesteście zainteresowani pożyczeniem pieniędzy za pośrednictwem Fellowe Finance, to postaram się pokrótce przedstawić ich propozycję finansowania. Możecie u nich pożyczyć od 1000 do 12 000 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić natomiast od 4 do 24 rat miesięcznych. Orientacyjny koszt pożyczki poznamy jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Ostateczny koszt uzależniony jest jednak od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Osoba zainteresowana uzyskaniem pożyczki za pośrednictwem Fellow Finance powinna posiadać ukończone 20 lat i zameldowanie na terenie Polski. Ponadto do uzyskania pożyczki konieczne będzie posiadanie rachunku bankowego z dostępem online, założonego w jednym z polskich banków. Weryfikacja rachunku bankowego przeprowadzana jest za pośrednictwem usługi Kontomatik, o której nie raz pisałem na łamach mojego bloga. Dzięki temu, do uzyskania pożyczki nie jest konieczne przedstawienie jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, z a wyjątkiem dowodu osobistego.

Pożyczki społecznościowe udzielane przez Fellow Finance mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Wnioskować mogą o nie mogą zarówno osoby fizyczne, jak również osoby prowadzące działalność gospodarczą. Możemy je więc przeznaczyć zarówno na remont mieszkania, spłatę zaległych rachunków, jak również opłacić zaciągnięte chwilówki.

Fellow Finance dla inwestorów

To propozycja dla osób, które chciałyby swoje pieniądze zainwestować na platformie Fellow Finance. Zakładając bezpłatne konto na platformie, mamy możliwość inwestowania własnych pieniędzy w udzielane pożyczki. Pożyczki społecznościowe umożliwiają inwestorowi uzyskanie wysokich zysków odsetkowych, które mogą wynosić nawet do 10% w skali roku. Oczywiście decydując się na taką inwestycję musimy zdawać sobie sprawę z potencjalnego ryzyka inwestycji. Przy tak wysokiej stopie zysku, zawsze istnieje potencjalne ryzyko utraty zainwestowanych środków. Jak jednak informuje na swojej stronie firma Fellowe Finance – “Wysokość potencjalnej straty na inwestycji w pożyczki społecznościowe dla konsumentów fińskich i polskich jest ograniczona dzięki możliwości cesji wierzytelności z tytułu niespłacanej pożyczki na rzecz firmy windykacyjnej.”

Inwestycja w pożyczki społecznościowe Fellow Finance to na pewno warta rozważenia opcja, szczególnie dla osób poszukujących wyższej stopy zwrotu, aniżeli konta oszczędnościowe czy lokaty terminowe. Mogą w nie inwestować zarówno osoby fizyczne, jak również firmy. Jako inwestor, mamy również możliwość swobodnego decydowania o tym, komu i na jaki procent pożyczymy swoje pieniądze. Szczegółowe informacje na temat inwestowania w pożyczki Fellow Finance, możemy znaleźć na łamach ich strony internetowej w zakładce Faq.

Czytaj również