Facebook Coin

- nowa kryptowaluta

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Dlaczego Facebook postanawia wprowadzić własną kryptowalutę? Jak ta sytuacja wpłynie na środowisko witrualnych monet? Czy warto zainwestować w Facebook Coin zaraz po publikacji? Przekonajmy się.

Aktualnie wciąż nie wiadomo kiedy omawiania przez nas kryptowaluta powstanie. Facebook ciągle unika oficjalnych przemówień na ten temat, jednak według doniesień, nowa wirtualna moneta ma uzyskać nazwę Libra lub Facebook Coin. Jeżeli zarząd portalu zdecyduje się na taki krok, rynek wirtualnych walut może ulec dynamicznej zmianie.

Libra – cyfrowa waluta od Facebooka

GlobalCoin prawdopodobnie będzie stablecoinem – oznacza to, iż waluta będzie powiązana z kursem dolara amerykańskiego, co zapewni monecie większą stabilność w porównaniu do np. Bitcoina lub ETH. Utworzenie kryptowaluty pozwoli portalowi Facebook generować nowe przychody o dużych sumach, szczególnie, że wirtualne monety aktualnie cieszą się ogromną popularnością. Waluta Libra będzie służyć do robienia zakupów głównie w obrębie serwisów Facebook, Messenger oraz Instagram, co przyśpieszy dokonywanie ewentualnych zakupów. Całkiem niedawno na mediach społecznościowych Marka Zuckerberga pojawiła się opcja “Sklep”, gdzie firmy mogą oferować swoje produkty. Zapłata za pomocą wirtualnych monet może przyśpieszyć użytkownikom dokonywanie zakupów, przez co chętnie zainwestują w Libra.

Co więcej, The New York Times podał trochę informacji na temat planów utworzenia kryptowaluty Facebook Coin dla portalu Facebook. Prawdopodobnie dojdzie także do połączenia aż trzech serwisów: mowa tutaj o Messenger, WhatsApp oraz Instagram. Nie są to oficjalne słowa zarządu Facebooka, jednak według ostatnich doniesień możemy być świadkami sporych zmian w roku 2019 lub 2020. Aktualnie jednak trwają prace nad Libra – nad tym specjalistycznym projektem czuwa 50-osobowy zespół i do tej pory nie podano więcej szczegółów.

Co będzie dalej? Przekonamy się w obrębie kilku lub kilkunastu tygodni. Czy warto zainwestować w Libra, gdy już powstanie? Ciężko stwierdzić – z racji, że będzie to waluta stabilna, raczej posłuży do dokonywania regularnych zakupów niż stanie się formą zarobku, tak jak Bitcoin etc. Kurs monety Facebooka będzie stabilny, jeżeli oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem. Wówczas inwestowanie dużych sum w ten projekt nie przyniesie konkretnych zysków i okaże się czasochłonne.

Czytaj również

Oceń: