Darmowe konto dla nowej firmy

- gdzie założyć?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Czy można założyć w pełni darmowe konto bankowe, stawiając pierwsze kroki w prowadzeniu biznesu? Okazuje się że nie tylko można takie konto bankowe założyć za darmo i całkowicie przez internet. Można również przeprowadzić cały proces zakładania firmy online.

O możliwości założenia firmy online za pośrednictwem mBanku pisaliśmy już na naszych łamach. Możemy jedynie przypomnieć, że taka opcja nadal jest dostępna. Co więcej, możemy ją przeprowadzić nawet jeśli nie posiadamy założonego profilu zaufanego. Jest on bowiem zakładany w trakcie procesowania o założenie firmowego rachunku bankowego.

Bezwarunkowe konto firmowe bez opłat na 24 miesiące

Otwierając darmowe konto dla nowej firmy mBiznes w mBanku do 31 stycznia 2021 roku, otrzymujemy w pełni darmowe konto firmowe na okres 24 miesięcy. Nie będzie więc konieczne spełnianie jakichkolwiek dodatkowych warunków, aby cieszy się w pełni darmowym kontem firmowym. Co więc otrzymujemy, zakładając konto mBiznes w opcji Załóż konto i firmę przez internet?

Przez najbliższe 24 miesiącu od momentu otwarcia konta mBiznes otrzymujemy:

 • darmowe prowadzenie rachunku, bez opłaty miesięcznej
 • darmowe przelewy internetowe PLN (ELIXIR) z rachunku podstawowego
 • darmowe przelewy internetowe w EUR (SEPA) do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu oraz Szwajcarii z rachunku podstawowego
 • darmowa karta debetowa Mastercard Debit Business lub Visa Business Debit bez opłaty miesięcznej
 • brak prowizji za wypłaty PLN z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet, Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski,
 • brak prowizji za wpłaty PLN we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronet na terenie Polski.

Konto bez opłat dla nowej firmy

mBiznes z gwarancją 24 miesięcznego darmowego prowadzenia, to oczywiście nie jedyne darmowe konto dla nowej firmy, jakie możemy założyć w krajowych bankach. Większość tego rodzaju kont firmowych mieliśmy już okazję przedstawić w wątku – gdzie założyć rachunek firmowy bez opłat miesięcznych? Obok mBanku naszą uwagę zwróciło również BIZnest Konto w Nest banku. Jest to konto firmowe, które podobnie jak konto mBiznes dosyć często przewija się przez wiele rożnego rodzaju rankingów rachunków firmowych. W ramach konta firmowego które daje nam do dyspozycji Nest Bank, otrzymujemy brak opłat miesięcznych za prowadzenie>. Jest to również możliwość wykonywania darmowych wypłat gotówki z wszystkich bankomatów na terenie Polski. Ponadto możemy wykonywać przelewy internetowe bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dotyczy to również przelewów wykonywanych do ZUS i US oraz przelewów europejskich SEPA.

Szukając konta firmowego dla nowej firmy, warto zwrócić uwagę również na prężnie promowane w ostatnim czasie Konto Przekorzystne Biznes z banku Pekao. Jest to konto firmowe bez opłat miesięcznych, z darmowymi przelewami internetowymi i brakiem opłat za kartę płatniczą do konta. Co więcej, w ramach konta mamy możliwość uzyskania dodatkowej premii za aktywne korzystanie z konta (nawet do 1000 zł).

Na co zwrócić uwagę wybierając konto dla nowej firmy?

Szukając odpowiedniego konta firmowego, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jednak jednym z najważniejszym kryteriów jakim powinniśmy się kierować przy wyborze konta, jest łączna wysokość opłat miesięcznych związanych z prowadzeniem konta firmowego. Nie tylko należy zwrócić uwagę na brak opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku. Równie ważne są inne opłaty w ramach konta jak przelewy internetowe, opłata za kartę płatniczą/debetową czy prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu. Może trudno będzie nam znaleźć w pełni darmowe konto dla nowej firmy. Jeśli to się nam nie uda, warto rozglądać się za kontami firmowymi, gdzie opłaty są uzależnione od aktywności na koncie.

Czytaj również

7 Comments
 1. Jeśli darmowe konto firmowe to zdecydowanie Nest Bank. W tym banku raczej nie zdarzają się przykre niespodzianki w postaci jakichś ukrytych opłat. Aktualnie jest to chyba najtańsze konto firmowe, często pojawiające się w różnych rankingach i porównaniach.

  (5/5)
 2. Ja od lat posiadam konto firmowe w mBanku i nie ponoszę żadnych dodatkowych kosztów. Służy mi ono jednak wyłącznie do celów internetowych, bez karty, za którą normalnie musiałbym płacić prowizję.

  (4/5)
 3. Ja ja kilka lat temu zdecydowałem się na zmianę na Santander, po tym jak w SGB otrzymywałem już opłaty za wszystkie możliwe operacje. Płacę jedynie w zasadzie tylko opłatę za kartę, a więc bez opłat miesięcznych za prowadzenie.

  (4/5)
 4. Zdecydowanie Nest Bank. Miałem konta firmowe w trzech różnych bankach i każdy wprowadzał jakieś dodatkowe opłaty chwilę po założeniu konta. Nest Bank rzeczywiście zapewnia konto firmowe bez opłat dla nowej firmy, nie tylko przez pierwsze kilka miesięcy.

  (5/5)
 5. A co powiecie na temat konta firmowego w Banku Pekao, polecanego wyżej? Zainteresowałam się nim głównie ze względu na brak opat i możliwość wypracowania fajnej premii dodatkowej.

  (4/5)
 6. @Anita – powiem Ci że jak u większości banków, na początku wszystko ładnie pięknie i bez opłat a potem konto dla firm darmowe zamienia się na konto z dodatkowymi opłatami. Jak chcesz tanie konto, to nie nie zmyli cię premia i inne bonusy, tylko realne opłaty np. mBiznes w mbank, Nest Bank jest ok.

  (4/5)
 7. Niemniej jednak Konto Przekorzystne Biznes całkiem ok jeśli ktoś szuka nie drogie konto firmowe bez opłat. Premia faktycznie atrakcyjna, ale dosyć dużo warunków do spełnienia by zgarnąć całą premię, więc ja sobie część odpuściłem. Ale np. za założenie karty kredytowej dają 400 zł więc warto.

  (5/5)

Oceń: