Człowiek, który marzy aby zmienić świat. Kilka rzeczy, jakich nie wiesz o Elonie Musku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Elon Musk znany jest szerszej publiczności jako założyciel takich przedsiębiorstw jak Tesla, SpaceX, PayPal czy Boring Company. Biznesmen, przedsiębiorca, filantrop, a ostatnio również ikona Twittera. Poznaj kilka mniej popularnych faktów na jego temat.

Nauka była jego jedynym przyjacielem

Elon Musk przyznał, że jako inteligentne, głodne wiedzy dziecko w Republice Południowej Afryki nie miał lekko. W szkole był bezustannie bity i gnębiony przez rówieśników. „Przez kilka lat nie było chwili wytchnienia. Ganiali mnie, bili bez przerwy. Przez to dorastanie było trudne” – mówił filantrop, wracając myślami do dzieciństwa. Ukojenie znajdował jednak w nauce i technologii – w wieku zaledwie 10 lat napisał Blastar – grę wideo podobną do Space Invaders. Później sprzedał ją do magazynu komputerowego za 500 dolarów.

Elon Musk jest założycielem PayPal’a

Zaskakujące jest, jak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę! W 1999 roku Elon Musk, wraz z czterema innymi osobami, założył przedsiębiorstwo płatnicze X.com. Później jednak nazwę zmieniono na PayPal, a firmą zainteresował się portal aukcyjny eBay. Serwis postanowił wykupić PayPal’a za kwotę 1,5 miliarda dolarów. Musk zarobił na tym interesie „jedynie” około 180 milionów, ponieważ posiadał niecałe 12% akcji w spółce.

Geneza SpaceX

Elon Musk planował umieścić na Marsie miniaturową szklarnię, dzięki której możliwe byłoby zbadanie możliwości rozwoju roślin na pokrywającym powierzchnię czerwonej planety regolicie. Okazało się jednak, że sam transport wymagałby większego nakładu pieniędzy niż cała reszta przedsięwzięcia. Dla większości ludzi byłby to koniec sprawy, projekt do szuflady, jednak Elon Musk nie ma w zwyczaju się poddawać. Aby w przyszłości móc zrealizować pierwotny pomysł, obecnie postanowił zająć się rozwojem transportu kosmicznego – tak narodziło się przedsiębiorstwo SpaceX.

Powiązania z Iron Manem

Może nie jest to tak ekscytujące, jak wyznanie Tony’ego Starka że to on jest człowiekiem z żelaza, ale to wciąż interesujące! Otóż Elon Musk pojawił się w filmie „Iron Man 2”, ponieważ część zdjęć kręcona była w jednej z fabryk SpaceX. Filantrop pojawiał się również w takich produkcjach jak „Transcendencja” i „Maczeta Zabija”, a w jednym z odcinków kreskówki „The Simpsons” wystąpił jako on sam. Wspomniany epizod był parodią filmu „The Man Who Fell to Earth”, a traktował o popularnej w internecie teorii, że Elon Musk faktycznie pochodzi z innej planety.

Czytaj również

Oceń: