Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Co daje kredyt konsolidacyjny?

Połączenie kliku zobowiązań z różnych banków i zamiana na jeden kredyt, z jedną ratą - tak w skrócie wyglądają główne korzyści skorzystania z kredytu konsolidacyjnego. Może on obejmować zarówno kredyty gotówkowe, samochodowe, odnawialne, ratalne jak również zadłużenia na karcie kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny i kredyt oddłużeniowy, to dwa różne produkty finansowe. Jednak wielu klientów, myli kredyt konsolidacyjny np. z kredytem oddłużeniowym. Dlatego też, warto wyjaśnić podstawowe pojęcia związane z tymi kredytami.

Co daje kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny (jak sama nazwa wskazuje) powstał po to, aby zamienić kilka zobowiązań kredytowych klienta, na jeden kredyt. W praktyce wygląda to tak: bank spłaca kredyty klienta, które klient posiada w kilku instytucjach finansowych. Od tego momentu – klient nie ma już żadnego kredytu do spłaty u byłych wierzycieli. Jednocześnie – klient podpisuje umowę na kredyt konsolidacyjny. I ma do spłaty tylko jeden kredyt, który tak naprawdę, jest sumą jego wszystkich kredytów u byłych wierzycieli.

Jak zatem widać, całkowita suma pieniędzy do zwrotu, nie ulega zmianie. Zmianie ulega tylko wysokość raty oraz okres spłaty. Bank który udzielił kredytu konsolidacyjnego – wydłuża bowiem okres spłaty i tym samym, miesięczna kwota raty jest niewielka. Jednak wydłużenie okresu spłaty (np. do 10 lat) sprawia, że klient korzystający z kredytu konsolidacyjnego – odda bankowi więcej pieniędzy – w porównaniu z osobą która z kredytu konsolidacyjnego nie korzysta. W związku z tym, kredyt konsolidacyjny nie jest rozwiązaniem tańszym dla klienta borykającego się z kilkoma kredytami. Jest tylko rozwiązaniem nieco wygodniejszym, bo zamiast zajmować się kilkoma ratami i pilnować ich terminów spłaty – płaci się tylko jedną ratę.

Co daje kredyt konsolidacyjny poza połączeniem kilku kredytów w jedną całość? Inną zaletą tego kredytu jest fakt, że niska rata pozwala klientowi spłacać swoje zobowiązanie i nie popadać w spiralę zadłużenia. Dzięki regularnym spłatom rat, poprawia się też historia zadłużenia w BIK. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy klient kredyt konsolidacyjny otrzyma. Bo jest to jednak nowy kredyt i bank przed jego udzieleniem, zbada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Trzeba też uświadomić sobie, że kredyt konsolidacyjny – nie ma nic wspólnego z kredytem oddłużeniowym. Bo istotą kredytu oddłużeniowego jest działanie, polegające na wyciągnięcie dłużnika z trudnej sytuacji finansowej. Istnieje kilka sposobów, aby ten cel osiągnąć. Ale wszystkie one, opierają się na jednej zasadzie. A mianowicie – na umorzeniu mu spłaty większej lub mniejszej części kredytu.

1 komentarz

  1. Dla osób zadłużonych zdecydowanie najlepsza opcja, ponieważ sięganie po drogą pożyczkę pozabankową to nic innego jak pogarszanie swojej sytuacji finansowej. A tak za jednym razem pozbywamy się wszystkich zobowiązań i dogadujemy się tylko z jednym bankiem a nie kilkoma. Znacznie łatwiej przy pomocy takiego kredytu konsolidacyjnego wyjść na prostą.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*