Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Co daje kredyt konsolidacyjny?

Połączenie kliku zobowiązań z różnych banków i zamiana na jeden kredyt, z jedną ratą - tak w skrócie wyglądają główne korzyści skorzystania z kredytu konsolidacyjnego. Może on obejmować zarówno kredyty gotówkowe, samochodowe, odnawialne, ratalne jak również zadłużenia na karcie kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny i kredyt oddłużeniowy, to dwa różne produkty finansowe. Jednak wielu klientów, myli kredyt konsolidacyjny np. z kredytem oddłużeniowym. Dlatego też, warto wyjaśnić podstawowe pojęcia związane z tymi kredytami.

Co daje kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny (jak sama nazwa wskazuje) powstał po to, aby zamienić kilka zobowiązań kredytowych klienta, na jeden kredyt. W praktyce wygląda to tak: bank spłaca kredyty klienta, które klient posiada w kilku instytucjach finansowych. Od tego momentu – klient nie ma już żadnego kredytu do spłaty u byłych wierzycieli. Jednocześnie – klient podpisuje umowę na kredyt konsolidacyjny. I ma do spłaty tylko jeden kredyt, który tak naprawdę, jest sumą jego wszystkich kredytów u byłych wierzycieli.

Jak zatem widać, całkowita suma pieniędzy do zwrotu, nie ulega zmianie. Zmianie ulega tylko wysokość raty oraz okres spłaty. Bank który udzielił kredytu konsolidacyjnego – wydłuża bowiem okres spłaty i tym samym, miesięczna kwota raty jest niewielka. Jednak wydłużenie okresu spłaty (np. do 10 lat) sprawia, że klient korzystający z kredytu konsolidacyjnego – odda bankowi więcej pieniędzy – w porównaniu z osobą która z kredytu konsolidacyjnego nie korzysta. W związku z tym, kredyt konsolidacyjny nie jest rozwiązaniem tańszym dla klienta borykającego się z kilkoma kredytami. Jest tylko rozwiązaniem nieco wygodniejszym, bo zamiast zajmować się kilkoma ratami i pilnować ich terminów spłaty – płaci się tylko jedną ratę.

Co daje kredyt konsolidacyjny poza połączeniem kilku kredytów w jedną całość? Inną zaletą tego kredytu jest fakt, że niska rata pozwala klientowi spłacać swoje zobowiązanie i nie popadać w spiralę zadłużenia. Dzięki regularnym spłatom rat, poprawia się też historia zadłużenia w BIK. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy klient kredyt konsolidacyjny otrzyma. Bo jest to jednak nowy kredyt i bank przed jego udzieleniem, zbada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Trzeba też uświadomić sobie, że kredyt konsolidacyjny – nie ma nic wspólnego z kredytem oddłużeniowym. Bo istotą kredytu oddłużeniowego jest działanie, polegające na wyciągnięcie dłużnika z trudnej sytuacji finansowej. Istnieje kilka sposobów, aby ten cel osiągnąć. Ale wszystkie one, opierają się na jednej zasadzie. A mianowicie – na umorzeniu mu spłaty większej lub mniejszej części kredytu.

3 Comments

  1. Dla osób zadłużonych zdecydowanie najlepsza opcja, ponieważ sięganie po drogą pożyczkę pozabankową to nic innego jak pogarszanie swojej sytuacji finansowej. A tak za jednym razem pozbywamy się wszystkich zobowiązań i dogadujemy się tylko z jednym bankiem a nie kilkoma. Znacznie łatwiej przy pomocy takiego kredytu konsolidacyjnego wyjść na prostą.

  2. Polecam, sam przeszedłem przez nie małe piekło. Kilka różnych zobowiązań, również pozabankowych. Na szczęście dzięki poleceniu zaprzyjaźnionej osoby, znalazłem takiego doradcę który załatwił mi konsolidację wszystkich tych zobowiązań. Początek nie był łatwy i nie tak szybko wyszedłem na prostą. Teraz mam jedną ratę którą pewnie będę spłacał do końca życia ale bynajmniej nie jest dla mnie ona takim obciążeniem jakie miałem wcześniej.

  3. Przed wzięciem takiego kredytu, warto jednak sprawdzić koszty w kilku różnych bankach ponieważ możemy ugrać troszkę konsolidując kilka zobowiązań w jedno. Wystarczy pójść do jednego banku i otrzymać ofertę a następnie z tą samą ofertę pójść do innego banku, z pytaniem o możliwość uzyskania korzystniejszej oferty. Bardzo prawdopodobne że każdy jeden bank przebije taką ofertę.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*