Banknot Pożyczki

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

5 udostępnij na FB
Banknot Pożyczki i linia odnawialna Banknot.pl to nowa oferta pożyczkowa działająca na zasadzie elastycznej linii pożyczkowej w ramach której możemy uzyskać do 5000 zł z umową podpisywaną na okres 12 miesięcy.

Na rynku pożyczek pozabankowych pojawiła się nowa marka Banknot Pożyczki, która jest zarejestrowaną marką należącą do Yes Finance S.A. z Warszawy. Firma zdaje się również nowa ponieważ wcześniej nie słyszałem o żadnej innej marce która by działała pod ich skrzydłami. Banknot Pożyczki to jednak nie typowa pożyczka pozabankowa a pożyczkowa linia odnawialna w ramach której możemy pożyczyć do 5000 zł.

Pamiętacie Vanquis Bank który nie tak dawno również oferował usługi na terenie naszego kraju? Ta marka już nie działa w Polsce ponieważ ostatecznie wróciła do świadczenia usług w swoim macierzystym kraju z którego się wywodzi (Wielka Brytania).

Dlaczego o nich wspominam? Ponieważ Banknot Pożyczki ma bardzo podobną usługę do tej która znajdowała w ofercie Vanquis Banku a mianowicie pożyczka odnawialna. Taka pożyczka działa nieco inaczej od tradycyjnej pożyczki gotówkowej. Oczywiście również otrzymujemy gotówkę na konto bankowe ale nie płacimy rat miesięcznych jak w przypadku pożyczki czy kredytu gotówkowego. W przypadku pożyczki odnawialnej sami decydujemy jaką kwotę wpłacimy danego miesiąca (o ile nie będzie ona niższa od tej wyznaczonej przez Banknot.pl), możemy również całą pożyczoną kwotę spłacić w dowolnej chwili np. znacznie szybciej niż przed upływem terminu spłaty. Działa to więc podobnie jak w przypadku spłacania zadłużenia na kracie kredytowej. Jeśli ją posiadacie to zasady powinny być dla Was jasne 😉

Banknot linia odnawialna

Umowa na pożyczkę odnawialną podpisywana jest na okres 12 miesięcy. Składając wniosek o pożyczkę, możemy wnioskować o dowolną kwotę w przedziale od 500 zł do 5000 zł. Jednak to jaką kwotę uda nam się uzyskać uzależnione jest od tego jaką posiadamy historię kredytową oraz w jakiej sytuacji finansowej znajdujemy się obecnie. Może więc zdarzyć się tak że firm odrzuci nasz wniosek o pożyczkę jeśli zawnioskujemy przykładowo o 5000 zł, ale może nam w takiej sytuacji zaproponować niższą kwotę pożyczki.

Należy wspomnieć również że otrzymując linię pożyczkową w Banknot Pożyczki, będziemy płacić jedynie za wykorzystane środki a nie za tą kwotę która zostanie nam przyznana. Mówiąc w prostych słowach – poniesiemy koszt od faktycznie wykorzystanych pieniędzy. W trakcie całej 12-miesięcznej umowy przyznana nam kwota może być również podwyższana, pod warunkiem że terminowo będziemy regulować nasze zobowiązania.

Kto ma szanse na uzyskanie pożyczki w Banknot Pożyczki? Mogą to być osoby które ukończyły 21 lat i nie mają więcej jak 70 lat, posiadają zameldowanie na terenie Polski, rachunek bankowy (niestety rachunki w SKOK nie są akceptowane) oraz co może być dosyć ważne – nie posiadamy zaległości w bazach danych BIK oraz BIG. Firma weryfikuje więc nie tylko dane pożyczkobiorcy pod kątem baz dłużników ale sprawdza również bazę Biura Informacji Kredytowej.

Czytaj również

5 Opinie
  1. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak sprawdza się ten limit odnawialny? Widzę że koszty nie są zbytnio przesadzone, więc jak na produkt pozabankowy wygląda to na ciekawe rozwiązanie. Pytanie tylko, jak sprawdza się to w rzeczywistości?

  2. Wydaje mi się że to jeszcze najbardziej sensowne rozwiązanie, spośród wszystkich ofert które proponują firm pożyczkowe. W Banknocie nie jest to typowa pożyczka gotówkowa a linia odnawialna czy coś na kształt limitu odnawialnego w ramach rachunku bankowego. Nie dość że wychodzi to więcej taniej od standardowej pożyczki, to jeszcze spłata jest znacznie bardziej wygodna dla pożyczkobiorcy. Nie płacimy równych rat miesięcznych, ale tyle na ile możemy sobie w danym miesiącu pozwolić. Oczywiście nie mniej, niż wymaga tego od nas firma.

    • Jak nie dostałaś pożyczki czy kredytu w banku to możesz spróbować u nich bo według mnie wymagania mają jednak mniejsze. No i wszystkie formalności załatwiane są drogą internetową, więc cały proces idzie dosyć szybko.

  3. Zdecydowanie lepsza propozycja niż większość pożyczek pozabankowych. Idealną opcją jest tutaj możliwość spłaty w dowolnym terminie, pamiętając oczywiście o spłacie kwoty minimalnej. Działa więc w bardzo podobny sposób jak limit odnawialny w banku.

  4. Zdecydowanie dobra opcja taka pożyczka odnawialna, bo nie jesteśmy uwiązani przez 12 czy 24 miesiące, a możemy zobowiązania szybko i bezproblemowo spłacić. Co prawda nie korzystałam z usług Banknot bo ja z pożyczki odnawialnej korzystałam a w banku, ale działa to na takiej samej zasadzie.

Oceń:*