Akredo Kredyt Konsolidacyjny

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

8 udostępnij na FB

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, konsolidacja kredytów może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. W sytuacji gdy spłacamy kilka różnych kredytów jednocześnie. Pod warunkiem że sprawdzimy oferty kilku banków i wybierzemy spośród nich, tą najkorzystniejszą. Nie musimy jednak tego robić samodzielnie, ponieważ z pomocą może nam przyjść oferta firmy Akredo. Nie jest to bank, a firma która może nam pomóc w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego w banku

Choć samemu Akredo nie miałem jeszcze okazji poświęcić miejsca w postaci odrębnego artykułu, to częściowo poruszyłem temat firmy podczas publikacji artykułu opisującego skuteczne sposoby na walkę z zadłużeniem. Tam w kilku podstawowych słowach objaśniłem jak kredyt konsolidacyjny może nam pomóc. W przypadku gdy raty kilku kredytów są dla nas zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Akredo konsolidacja kredytów

Konsolidacja kredytów przez Akredo

Zacznijmy może od tego, co może nam dać konsolidacja kredytów? Dzięki takiej konsolidacji połączymy kilka różnych kredytów w jeden. Nie będziemy musieli już pamiętać o płaceniu kilku rat w miesiącu a tylko o jednej racie. To oczywiście nie najważniejszy atut kredytu konsolidacyjnego. Ponieważ ten główny punkt z którego będziemy czerpali największe korzyści, polega na tym, że obniżymy również koszty tych kilku kredytów. Dzięki temu nasze miesięczne obciążenie z tytułu spłaty kredytu będzie mniejsze i już nie tak bolesne jak dotychczas. Konsolidacji podlegać mogą zarówno kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, pożyczki ratalne. Lub mogą to być zadłużenia na rachunku bieżącym (limit czy debet w koncie) lub na karcie kredytowej.

Jaka jest jednak główna różnica pomiędzy złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny w tradycyjnym banku a złożeniem takiego samego wniosku w Akredo? Otóż Akredo złoży w naszym imieniu wniosek o taki kredyt aż w 10 bankach jednocześnie. Dzięki temu, znajdzie dla nas najbardziej korzystną ofertę konsolidacji kredytów. Oczywiście moglibyśmy zrobić to samo składając wniosek o taki kredyt za pomocą internetowych wniosków. Ale.. nie dość że zajęłoby to nam bardzo dużo czasu. To jeszcze poprzez takie zapytania, moglibyśmy obniżyć swoją punktację w bazach BIK. A to może później obniżyć nasze szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego.

Wstępna decyzja w 24 godziny

Otrzymanie analiz kredytowych w przypadku kredytu konsolidacyjnego najczęściej trwa do kilku dni. Natomiast złożenie wniosku za pośrednictwem Akredo może skrócić ten czas do 24 godzin. Warto przy tym wiedzieć, że Akredo nie będzie pobierał od nas żadnych dodatkowych opłat. Nawet w sytuacji gdy skorzystamy z oferty jednego z banków, którego oferta została nam przedstawiona. Działalność firmy opiera się na zasadach działania pośrednika finansowego, który za swoje działania pobiera prowizję od banku a nie od nas.

Kredyt Konsolidacyjny Akredo a BIK

Oferta kredytu konsolidacyjnego Akredo skierowana jest wyłącznie do tych osób, które posiadają pozytywną historię kredytową w bazach BIK. Nie mogą to więc być osoby które posiadają zadłużenia oraz znaczne opóźnienia w spłacie kredytów bankowych. Do uzyskania takiego kredytu ważne jest również posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Miesięczna rata kredytu nie może być dla nas zbyt dużym obciążeniem finansowym. Wie o tym również bank, który uzależni jej wysokość do uzyskiwanych przez nas dochodów.

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu konsolidacyjnego

Podstawowym dokumentem potrzebnym do konsolidacji kredytów będzie oczywiście dowód osobisty. Konieczne będzie również przedstawienie aktualnego zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. W dokumencie będącym zaświadczeniem o dochodach musi być określona ich wysokość oraz źródło. A jeśli posiadamy zatrudnienie na czas określony, również termin końca umowy. Jeśli po przedstawieniu tych dokumentów, bank uzna że nasza zdolność kredytowa jest odpowiednia, to wtedy zostaniemy poproszeni o przedstawienie umów kredytowych, które chcielibyśmy skonsolidować.

Czytaj również

8 Comments
  1. Kredyt konsolidacyjny to zdecydowanie najlepsza opcja jeśli ktoś ma na karku zbyt dużo różnego rodzaju zobowiązań. Kiedy przychodzi ten moment żę spłata wszystkich tych rat zaczyna nas przerastać, wtedy warto pomyśleć o konsolidacji tych zobowiązań. Wiem co mówię bo mój dobry znajomy miał swego czasu identyczny problem. Na szczęście wszystkie zobowiązania dotyczyły produktów bankowych więc dało się je połączyć w jeden kredyt a ponadto uzyskać nadwyżkę na spłatę bieżących zobowiązań w postaci kilku nie opłaconych na czas rachunków.

  2. To niekiedy jedyna opcja aby wyjść z zadłużenia i pozbyć się go raz na zawsze. Owszem, zostaje kredyt na całe życie który trzeba spłacać ale człowiek jest jakby bardziej wolny. Dlatego uważam że taka konsolidacja kredytów to zdecydowanie najlepsza opcja kiedy nie nadążamy ze spłatą wszystkich kredytów czy innych zobowiązań które spłacamy. Nie warto się tak męczyć przez większość życia. Tylko że taką konsolidację trzeba wykonać w przemyślany sposób, najlepiej z doradcami czyli takimi firmami jak Akredo które mają pod sobą oferty kilku banków.

  3. Zdecydowanie warto polecić ich usługi bo po pierwsze jeśli sami chcielibyśmy sprawdzić koszt takiej konsolidacji kredytów w kilku różnych bankach to nie dość że zajęłoby nam to sporo czasu to jeszcze narobimy sporo zapytań w BIK, przez co później banki mogą nam robić pod górkę jeśli zdecydujemy się już na konkretną ofertę kredytu. Lista banków które współpracują z nimi jest obecnie bardzo szeroko i są to głównie topowe banki działające na rynku polskim.

  4. Niby nie zrobimy konsolidacji chwilówek za pomocą takiego kredytu bankowego. Ale jeśli.. mamy kilka kredytów a poza tym kilka chwilówek, jednak informacja o nich jeszcze nie dotarła jeszcze do BIK to szanse na kredyt konsolidacyjny jak najbardziej są. Wszystko dlatego że poza kwotą na konsolidację kredytów, można w ramach takiego kredytu uzyskać dodatkową kwotę na dowolny cel. A taką kwotę my możemy przeznaczyć na spłacenie chwilówek. Oczywiście musi być pozytywny BIK a przy tym odpowiednia zdolność kredytowa.

  5. Lepiej coś takiego niż się męczyć przez większość życia z kredytami i pożyczkami. Owszem tu również rata kredytu będzie nam przez dłuższy czas, ale bynajmniej będzie to jedna rata. Myślę również, że każda osoba która weźmie taki kredyt, powinna przemyśleć swoje ruchy i w przyszłości nie brać na siebie kolejnych zobowiązań w postaci kredytów.

  6. Kredyt konsolidacyjny jest pomocny gdy mamy kilka różnych kredytów a ich raty robią się dla nas już zbyt dużym obciążeniem. Wtedy zdecydowanie warto pomyśleć o takiej konsolidacji. Tym bardziej że bank sam może podsunąć nam jakieś korzystne rozwiązanie. Przy połączeniu kredytów odczujemy ulgę ponieważ rata nam się zmniejszy, no i będzie jedna z jednym terminem płatności a nie kilkoma.

  7. Oczywiście, jeśli decydujemy się na taki kredyt konsolidacyjny, to faktycznie najlepsze rozwiązanie to porównanie sobie kilku różnych ofert. Dzięki temu mamy szanse wyłonić najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe dla naszego zadłużenia.

  8. Taki kredyty konsolidacyjny udziela chyba większość banków, więc jeśli staramy się o uzyskanie takiego, to najlepiej sobie sprawdzić większość tego rodzaju ofert, by wybrać ten najbardziej dla nas korzystny. Takie firmy jak Akredo mogą nam w tym pomóc.

Oceń: