Ranking Pożyczek Pozabankowych – Październik 2020

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Wydawać by się mogło, że w ciągu ostatnich tygodni, instytucje pożyczkowe jakby chętniej zaczęły udzielać pożyczek ratalnych. Do tej pory, firmy z sektora pozabankowego albo całkowicie zdecydowały się na zawieszenie swoich usług (np. Rapida Money czy Ferratum Money). Albo ograniczyły ich dostępność. Ma to oczywiście bezpośredni związek z wprowadzonymi ograniczeniami wywołanymi na skutek pandemii Covid-19.

Ostatnie tygodnie to na pewno wzrost w ilości udzielanych chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych z 30-dniowym okresem spłaty. Część firm z tego sektora, zdecydowało się nawet na przywrócenie promocyjnych ofert dla nowych klientów. O czym informowaliśmy już na łamach rankingu chwilówek. A jak ta sytuacja wygląda na rynku ratalnych pożyczek pozabankowych? Czy nadal występuje problem z dostępnością tego rodzaju pożyczek?

Gdzie po pożyczkę pozabankową z ratą miesięczną?

Firmy które zdecydowały się na utrzymanie swoich usług, musiały zmierzyć się z nowymi realiami. Z jednej strony zobowiązały się do znacznego obniżenia kosztów swoich usług. Na co bezpośredni wpływ miała wprowadzona w marcu br. roku sejmowa ustawa mówiącą o maksymalnym limicie pozaodsetkowych kosztów dla kredytu konsumenckiego. Z drugiej strony, firmy pożyczkowe musiały znacznie baczniej przyjrzeć się aktualnej zdolności kredytowej klienta. Te wszystkie rzeczy spowodowały, że procent udzielonych pożyczek znacznie zmalał. Ta tendencja utrzymuje się praktycznie do tej pory, z nielicznymi wyjątkami.

Szukając pożyczki pozabankowe przez internet, na pewno warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Wonga. W ostatnich dniach firma przywróciła maksymalny dostępny limit, który dla pożyczek ratalnych wynosi 20 000 zł. Tego rodzaju pożyczki oferowane są z okresem spłaty od 3 do 48 miesięcy. Nie wiele mniejszą, pożyczkę w wysokości do 15 000 zł uzyskamy za pośrednictwem Providenta. Firmy, która na krajowym rynku pożyczkowym, obecna jest już od ponad 20 lat i miejmy nadzieję, że uda się jej przetrwać trudne czasy związane z trwającą już od ponad pół roku epidemią koronawirusa. Tutaj na spłatę pożyczki będziemy mieli nie więcej jak 36 miesięcy. Bardzo zbliżoną ofertę pożyczek posiada również firma Super Grosz, która umożliwia uzyskanie do 15 000 zł (w przypadku nowych klientów do 10 000 zł) z maksymalnym okresem spłaty do 48 miesięcy.

Czytaj również

Oceń: