Pożyczki przez internet na konto

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

4 udostępnij na FB
Pożyczki przez internet na konto na raty Najlepszy i najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki? Bez wątpienia będą to pożyczki przez internet na konto, które uzyskamy bez konieczności wychodzenia z domu i z bardzo dużym prawdopodobieństwem, jeszcze tego samego dnia.

Kredyty czy pożyczki niemal zawsze były wypłacane w postaci gotówki. W przypadku kredytów bankowych były one wypłacane w placówce bankowej, a w przypadku pożyczek udzielanych pozabankowo, pełną kwotę pożyczki dostarczał nam bezpośrednio do miejsca zamieszkania, pracownik firmy. Choć ta metoda udzielania pożyczek stosowana jest po dzień dzisiejszy, to w większości przypadków stosuje się bezpośrednią wypłatę środków na konto bankowe kredytobiorcy.

Możliwość uzyskania pożyczki bezpośrednio na konto bankowe to jednak nie jedyny atut dzisiejszych czasów. Kolejne, nie mniej ważne udogodnienie to możliwość uzyskania pożyczki przez internet na konto a więc bez konieczności wychodzenia z mieszkania czy domu. Co więcej, czas oczekiwania na uzyskanie dodatkowej gotówki również uległ sporym zmianom. W niektórych sytuacjach czas oczekiwania na pożyczkę to nawet kilkanaście minut, w przypadku banków ten czas może być nieco dłuższy. Jednak niemal zawsze kredyt czy pożyczka przez internet na konto, jeszcze tego samego dnia zasila rachunek pożyczkobiorcy.

Pożyczka online – jak ją uzyskać?

Co będzie nam potrzebne do uzyskania internetowej pożyczki? Zarówno w bankach jak i firmach pożyczkowych wymagania są bardzo zbliżone. Główna różnica pomiędzy tymi instytucjami polega na tym, że firmy pożyczkowe nie wymagają tak wysokiej zdolności kredytowej jak banki. Jeśli więc posiadamy jedynie najniższą krajową albo zarabiamy nawet mniej, pracując np. na pół etatu to nadal będziemy mieli szanse uzyskać pożyczkę pozabankową. To samo tyczy się historii kredytowej. Jeśli zdarzały nam się wcześniej jakieś opóźnienia w spłacie kredytu bankowego to bank może odrzucić nasz wniosek, jeśli informacja o tym fakcie została odnotowana w bazach BIK. Firmy pożyczkowe co prawda również co raz chętniej weryfikują bazy BIK podczas udzielania pożyczek, ale szanse przy jakichś nie dużych zadłużeniach nadal będziemy mieli większe. Co jednak przemawia na korzyść banków, to jednak na pewno koszty. Szczególnie jeśli mówimy o większych kwotach pożyczek np. powyżej 5000 czy 6000 zł. Tutaj już odczujemy, że jednak ten kredyt pozabankowy będzie droższy niż tradycyjny kredyt gotówkowy w banku. W przypadku jednak jeśli zależy nam na nie dużej pożyczce to koszty powinny być stosunkowo porównywalne. Tym bardziej jeśli skorzystamy z oferty firm pożyczkowych, które mogą zaoferować nam najbardziej korzystne warunki.

Podstawowy element potrzebny do uzyskania pożyczki przez internet na konto to oczywiście dowód osobisty, który jest potwierdzeniem naszej pełnoletności. Jako że to pożyczka na konto, więc będzie nam potrzebne również konto osobiste. Jeśli jeszcze go nie posiadamy, warto sprawdzić nasze zestawienie kont osobistych przez internet, obejmujące tanie w utrzymaniu rachunki bankowe. Oczywiście ważne do uzyskania pożyczki przez internet będzie również posiadanie stałych miesięcznych dochodów. Jak już wspomniałem na wstępie, przy pożyczkach internetowych raczej nikt nie będzie od nas wymagał dostarczania standardowych zaświadczeń o dochodach. Tutaj jeśli już takie będą potrzebne, to w postaci wyciągu z konta bankowego. Ten dokument jednak będziemy mogli pobrać sobie sami a w dodatku bez wychodzenia z domu. Sposób dostarczenia takiego dokumentu to najczęściej poczta elektroniczna (dokument zostaje wygenerowany w postaci plika PDF), więc bardzo rzadko zdarza się by bank lub firma pożyczkowa wymagała przesłania go drogą pocztową.

Pożyczka na konto – kiedy ją otrzymam?

Czas oczekiwania na pożyczkę uzależniony jest w głównej mierze od danej instytucji lub banku, w którym złożyliśmy wniosek o pożyczkę. Pożyczka przez internet na konto, może trafić do nas nawet w ciągu kilku czy kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę. Tutaj niewątpliwy prym w szybkim udzielaniu pożyczek wiodą firmy z sektora pozabankowego. Proces udzielania pożyczek internetowych u wielu spośród nich został dopracowany niemal do perfekcji. Nie dość że wymagania nie są specjalnie skomplikowane, to jeszcze czas jaki jest im potrzebny na weryfikację klienta oraz podjęcie decyzji o przyznaniu pożyczki, skrócony został niemal do minimum. W przypadku banków, które specjalizują się w udzielaniu pożyczki przez internet na konto, ten czas również nie powinien być specjalnie wydłużony. W większości przypadków, decyzja podejmowana jest niemal od ręki a pożyczka udostępniana jest jeszcze tego samego dnia. Proces ten może opóźnić się w przypadku osób, wobec których bank ma jakieś wątpliwości – dotyczą one zatrudnienia, naszej zdolności czy historii kredytowej.

Czytaj również

4 Opinie
 1. (5/5)

  Pożyczka online nie raz ratowała mnie i była bardzo przydatna w ciężkiej chwili. Dziękuję za takie zestawienie pożyczek, dodałabym na listę jeszcze Szybką Gotówkę – uważam, że firma zasługuje na to.

 2. (4/5)

  To spore ułatwienie w dzisiejszych czasach. I to nie tylko dlatego żeby zaoszczędzić na czasie, ale jeśli nie lubimy biegać po placówkach bankowych czy firmach pożyczkowych. Nie dziwię się więc, że pożyczki na konto cieszą się sporym zainteresowaniem wśród wielu osób.

 3. (5/5)

  Przyznam że w bardzo wygodny sposób działa większość firm pożyczkowych w Polsce. Co raz więcej banków decyduje się również by udzielać pożyczki przez internet na konto. Jest więc w czym wybierać, a przy tym uzyskanie pożyczki nie jest już tak skomplikowane i czasochłonne jak jeszcze przed laty.

 4. (4/5)

  A jeśli nigdy wcześniej nie brałam kredytu ani pożyczki, nawet w stacjonarnych placówkach, to mam szanse uzyskania takiej pożyczki przez internet na konto?

Oceń:*