Pożyczki Pozabankowe na 36 miesięcy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

16 udostępnij na FB

Zaciąganie pożyczki pozabankowej najbardziej opłaca się wtedy, kiedy możemy ją spłacić w miarę szybkim czasie. Koszty tego rodzaju pożyczek, robią się wyższe wraz z wydłużaniem okresu spłaty. Teoretycznie więc można powiedzieć, iż zaciąganie pożyczki z tak długim okresem spłaty jak 36 miesięcy (3 lata) nie wydaje się zbyt dobrym pomysłem. Postanowiłem dzisiaj sprawdzić na jakie koszta musimy się przygotować jeśli planujemy wzięcie pożyczki z tak długim okresem spłaty.

Na samym początku musimy sobie powiedzieć, że nie wszystkie firmy pożyczkowej oferują w ogóle tak długi okres spłaty. Przykładowo w najtańszej dostępnej ofercie pożyczki pozabankowej jaką moim zdaniem jest opcja Przelew w ofercie Providenta, znajdziemy maksymalny okres sięgający 24 miesięcy. Podobnie temat wygląda w ofertach innych firm internetowych Zaplo, Incredit czy Hapi Pożyczki.

Firmy udzielające Pożyczki Pozabankowe na 36 miesięcy czyli Pożyczki na 3 lata

Skoro jednak obrałem sobie już temat pożyczek 36-miesięcznych, to przedstawię dzisiaj te firmy, których takich pożyczek udzielają. Od razu jednak muszę zaznaczyć, że koszty pożyczek w przypadku każdej z firm oferujących takie pożyczki to przynajmniej dwu krotność pożyczanej kwoty. Co to konkretnie oznacza? Przykładowo pożyczamy 5000 zł, a do oddania mamy 10 000 zł a niekiedy nawet więcej.

Pierwsza firma oferująca pożyczki pozabankowe na 36 miesięcy która przychodzi mi na myśl to Takto Finanse. Firma która już od kilku lat proponuje możliwość uzyskania pożyczki pozabankowej, długo ratalnej. Właśnie 36 miesięcy to maksymalny okres spłaty jaki możemy wybrać. Kwoty dostępnych pożyczek sięgają od 500 zł do 10 000 zł. Wybierając kwotę pożyczki oraz okres spłaty możemy poznać dokładny koszt pożyczki. A więc zarówno łączną kwotę jaką będziemy musieli oddać do firmy, jak również wysokość raty miesięcznej. Choć oferta firmy do tanich nie należy, to prawdę mówiąc jest to najtańsza opcja na pożyczkę pozabankową z tak długim okresem spłaty, jaką dane było mi znaleźć.

Koszty pożyczek pozabankowych z długim okresem spłaty

Pożyczki Pozabankowe na 36 miesięcy

Kolejną z firm, umożliwiającą uzyskanie pożyczki z 3 letnim okresem spłaty jest Profi Credit. Tutaj koszty pożyczki pozabankowej na 36 miesięcy są jeszcze wyższe niż u poprzednika. Jednak firma stawia przy tym nieco mniejsza wymagania na drodze do uzyskania pożyczki. Mowa tu głównie o braku weryfikacji w bazach BIK. Czy możliwości uzyskania pożyczki przez osoby które ukończyły 18 lat (dla kwot do 9000 zł). W ofercie Profi Credit znajdziemy kilka różnych propozycji pożyczek od pożyczek na oświadczenie do 4000 zł. Pożyczek na zaświadczenie do 9000 zł czy pożyczek Premium nawet do 25 000 zł (dla osób od 30 roku życia). Firma umożliwia uzyskanie pożyczki również osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą czy gospodarstwa rolnicze.

To w zasadzie jedyne sprawdzone firmy pożyczkowe, oferujące pożyczki pozabankowe na 36 miesięcy. Na sam koniec wspomnę jeszcze o propozycji firmy Pożyczka OK która ma do zaoferowania nieco krótszy okres spłaty pożyczki, który sięgać może 30 miesięcy. Kwota dostępnych pożyczek to 5000 zł a wszystkie potrzebne formalności załatwienia są drogą internetową. Aby skorzystać z oferty firm, powinniśmy mieć ukończone 25 lat. Ponadto posiadać stałe źródło dochodu, stałe miejsce zamieszkania oraz brak negatywnej historii kredytowej, zarówno w rejestrach dłużników jak i w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Gdzie aktualnie można uzyskać pożyczki z okresem spłaty 36 miesięcy?

 • Kasa Stefczyka – pożyczka gotówkowa do 160 000 zł
 • Takto Finanse – pożyczka pozabankowa do 10 000 zł
 • Super Grosz – pożyczka online do 15 000 zł (Pierwsza do 10 000 zł)
 • Provident – pożyczki pozabankowe do 20 000 zł
 • Smartney – pożyczki online do 60 000 zł
 • Hapi Pożyczki – pożyczka gotówkowa do 15 000 z

Czytaj również

16 Comments
 1. Teraz jest również dużo innych ofert pożyczek ze spłatą rozłożoną na 3 lata czyli 36 miesięcy. Jest jeszcze Hapi Pożyczki czy Rapida Money. Pierwsza z nich to internetowa odsłona Providenta a druga to bardziej pożyczka dla osób zadłużonych, które mają problem z uzyskaniem pożyczki gdziekolwiek. Ale do uzyskania pożyczki Rapida potrzeby jest żyrant pożyczki.

 2. Od kiedy Wonga zaczęła udzielanie pożyczek z okresem spłaty 36 miesięcy to wydaje mi się że posiadają najbardziej konkurencyjną ofertę. Tylko nie wiem czy dostępna jest ona również dla nowych klientów, ponieważ wiem że firma ma limity jeżeli chodzi o pożyczki dla osób sięgających po nie po raz pierwszy.

  • Tylko że Wonga już zdąrzyła wycofać tą ofertę i teraz maksymalny okres spłaty u nich to 24 miesiące. Tak na prawdę ciężko znaleźć tanią w spłacie pożyczkę pozabankową z 3 letnim okresem spłaty. 36 miesięcy to długi okres spłaty, dlatego żadna firma nie zaproponuje rozsądnych warunków, no chyba że osobie z bardzo dobrą historią kredytową. Kiedyś Monedo oferowało koszty pożyczki w zależności od indywidualnej oceny, teraz chyba ma jedną stawkę dla wszystkich.

   • Nie jestem pewny, ale stałym i sprawdzonym klientom jednak pożyczą na 36 miesięcy a do tego zwiększą limit nawet do 15 000 zł. Warto więc u nich wyrobić sobie historię kredytową, to będziemy mogli liczyć na jedne z najlepszych warunków wśród firm udzielających pożyczki pozabankowe.

 3. Czy ktoś z Was miał okazję brać pożyczkę w Super Groszu? Oni też mają długi okres spłaty pożyczki, ale niestety koszty pożyczki nieco wyższe niż u przedstawionych firm. Dlatego zastanawiam się czy warto brać u nich taką pożyczkę i czy w ogóle udzielą mi jej jeśli mam kłopoty z uzyskaniem kredytu z powodu BIK?

  • Nie wiem, ale czytając opinie w internecie wychodzi na to że ciężko u nich tą pożyczkę uzyskać. Mało jaki wniosek u nich przechodzi więc podejrzewam że dogłębnie sprawdzają historię kredytową i zdolność. Dziwne to, bo ktoś kto ma te dwie rzeczy w normie raczej bez większych problemów dostanie taki 3-letni kredyt w banku. Bazy BIK jak mi wiadomo również sprawdzają, choć to pewnie nie jest główny wyznacznik przyznania pożyczki.

 4. Warto sobie przygotować oferty kilka różnych firm, w każdej wpisać szukaną kwotę pożyczki a następnie ten sam okres spłaty. Na tej podstawie porównamy gdzie taka 3letnia pożyczka będzie najtańsza. Według mojej wiedzy, Euroloan daje pożyczki pozabankowe na całkiem przystępnych kosztach.

 5. Ciężko znaleźć tanią pożyczkę w przypadku takiej długiej pożyczki. Mało które firmy decydują się zaoferować taki długi okres spłaty, dlatego te które mają go u siebie, posiadają dosyć wysokie koszty pożyczek. Jeśli miałbym więc doradzić w kwestii pożyczki na 36 miesięcy to moja odpowiedź byłaby tylko jedna – bank 😉

 6. Faktycznie, jak sprawdzałem to każda jedna pożyczka na 36 miesięcy wychodzi dosyć drogo w spłacie. O ile w przypadku pożyczek do 12 miesięcy można znaleźć coś nie drogiego w spłacie i nie dużo różniącego się pod względem kosztów od kredytów bankowych, to w przypadku takiej długiej spłaty już widać znaczną różnicę.

 7. Przy takim dłuższym okresie spłaty zdecydowanie bardziej kalkuluje się wziąć pożyczkę bankową. Taką pożyczkę na 3 lata również możemy wziąć przez internet, o ile mamy pozytywną historię kredytową i odpowiednią zdolność. Jak nie w jednym banku to w innym na pewno ją dostaniemy.

 8. Jest już kilka firm pożyczkowych w których pożyczki na 36 miesięcy pożyczymy na całkiem nie dużych kosztach np. Wonga czy Zaplo. To akurat sprawdzone firmy w których można pożyczyć dodatkową gotówkę bez żadnych dodatkowych obaw. Jak się więc okazuje pożyczki pozabankowe nie muszą być wcale drogie w spłacie, a możliwość uzyskania ich całkowicie przez internet do dodatkowy plus.

 9. 3-letnie pożyczki pozabankowe wiąże się z niemałymi kosztami i ludzie powinni sobie to uświadomić, że takie pożyczki nie są tanie. Opłaca się je brać, jeśli szybko zamierzamy je spłacić, ale 36 miesięcy to długi okres i tu już lepiej poszukać sobie jakiegoś bankowego rozwiązania.

 10. Nie zdziwię się specjalnie, jeśli niedługo będzie problem z uzyskaniem takiej pożyczki na 3 lata drogą pozabankową. Co raz więcej firm podkręca scoring, banki tez odrzucają co raz większą liczbę wniosków o takie kredyty. Tylko osoby z bardzo dobrą zdolnością i historią kredytową mają szanse na takie kredyt.

  (3/5)
  • Dlatego też warto budować dobra zdolność kredytową, spłacać terminowo zobowiązania a wtedy takiego problemu z uzyskaniem pożyczki nie powinno mieć miejsca. Szczególnie jeśli w przyszłości będziemy myśleć o zaciągnięciu kredytu hipotecznego.

   (4/5)
 11. Trochę się nam w ostatnim czasie wykruszyły firm pożyczkowe, w których byłaby dostępna pożyczka na 3 lata. Ja polecam Alior Bank i pożyczki na selfie – możemy wybrać okres spłaty jaki chcemy a do tego wszystkie formalności odbywają się online.

  (5/5)
 12. No niestety widać że kryzys dotyka wszystkich. Szukałam ostatnie dla siebie pożyczki na 36 miesięcy i była bardzo zaskoczona jak mało firm je aktualnie oferuje. Najprędzej to chyba można dostać chwilówkę na 30 dni, a pożyczkę z dłuższym terminem już znacznie trudniej.

  (4/5)

Oceń: