Pożyczki dla zadłużonych od ręki

- nawet na 60 miesięcy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

6 udostępnij na FB

Co jest głównym powodem większości odrzuconych wniosków o kredyt czy pożyczkę? Poza słabą zdolnością kredytową czyli niskimi dochodami jest to głównie problem zadłużenia. Większość osób ma problem z uzyskaniem finansowania, ponieważ wcześniej nie realizowały terminowo swoich zobowiązań finansowych.

Nie terminowe opłacanie rachunków, faktur czy znaczne opóźnienia w spłacie rat kredytów. Jeśli zbyt dług ociągamy się z tego rodzaju płatnościami, możemy trafić do baz dłużników czy uzyskać negatywną historię kredytową w bazie BIK. Konsekwencją takich działań może być odmowna decyzja o udzieleniu kredytu czy pożyczki. Nie tylko w banku, ale również w firmach udzielających pożyczek pozabankowych. Aktualnie większość firm pożyczkowych posiada dostęp nie tylko do rejestrów dłużników, ale również do bazy BIK, która jeszcze do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla instytucji bankowych.

Pożyczka od ręki nawet w ciągu 24 godzin

Istnieje tylko nieliczne grono firm udzielających pożyczki dla zadłużonych od ręki. Większość firm wymaga posiadania dobrej zdolności kredytowej oraz pozytywnej historii kredytowej. Jeśli więc posiadamy bardzo niski dochód a do tego jeszcze zadłużenia widoczne w bazach, to szanse na otrzymanie dodatkowej pożyczki są niemal zerowe. Jedynym sensowym wyjściem z tak trudnej sytuacji mogłaby być pożyczka lub kredyt konsolidacyjny. Umożliwiają one połączenie wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych w bankach czy firmach pożyczkowych w jedną całość. Od momentu dokonania konsolidacji będziemy opłacali tylko jedną ratę miesięczną, a nie jak dotychczas kilka. Nie każdy jednak będzie posiadał szanse by uzyskać tego rodzaju finansowanie. Głównym problemem mogą okazać się, wcześniej przez nas wspomniane zadłużenia.

Pewną alternatywą w takiej sytuacji mogą być pożyczki, których udzielają takie firmy jak Rapida Money. Są to pożyczki które docelowo zostały przygotowane z myślą o osobach zadłużonych. Do ich uzyskania nie jest konieczna ani dobra zdolność ani pozytywna historia kredytowa. Co więcej, nie są również wymagane zabezpieczenia w postaci majątku czy nieruchomości. Pożyczki dla zadłużonych od ręki w Rapida Money mogą natomiast być dostępne dla tych osób, które składając wniosek o pożyczkę, będą posiadały wiarygodnego gwaranta pożyczki. Jakie kryteria powinien spełniać w tym przypadku gwarant pożyczki? Musi to być osoba która posiada ukończone 21 lat i która nigdy wcześniej nie miała problem z płatnościami. Mowa tu o takich zobowiązaniach, które byłyby widoczne czy to w bazach dłużników czy bazach BIK. Osoba gwaranta pożyczki, powinna również cechować się odpowiednią zdolnością kredytową czyli dochodem, który w razie potrzeby będzie umożliwiał spłatę rat.

Wymagania i kryteria które należy spełnić

Jakie wymagania powinien spełniać kredytobiorca, który zainteresowany jest uzyskaniem pożyczki dla zadłużonych od ręki? Osoba taka powinna mieć ukończone 18 lat i nie może posiadać więcej niż 75 lat. Ponadto nie może to być osoba która jest w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckie. Taka osoba powinna posiadać dochód, który umożliwia spłatę raty miesięcznej pożyczki.

Jaką kwotę pożyczki można uzyskać za pośrednictwem firmy Rapida Money? Może to być kwota od 2500 do 25 000 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 12 do nawet 60 miesięcy.

Czytaj również

6 Comments
 1. Z tymi pożyczkami dla zadłużonych to trzeba uważać, by nie narobić sobie jeszcze większych problemów finansowych. Moim zdaniem lepiej takie oferty weryfikować razem z doradcą kredytowym. Oni nie pobierają opłat, ponieważ dopiero po pozytywnej akceptacji wniosku, rozliczają się z bankiem czy firmą pożyczkową.

  (4/5)
 2. Czy mógłby się wypowiedzieć kto korzystał już z takich pożyczek dla zadłużonych? Głównie chciałabym się dowiedzieć, czy nie ma tu jakichś ukrytych kosztów czy innych haczyków, o których musiałabym wiedzieć?

  (4/5)
  • Wszystko zależy od tego, z usług jakiej instytucji korzystasz. W banku raczej nie zostaniesz narażona na jakieś ukryte koszty. Bardziej trzeba mieć się na baczności siegając po pożyczki dla zadłużonych w firmach pozabankowych. One bardzo często poza standardowym oprocentowaniem pożyczki doliczają jakieś duże opłaty przygotowawcze itp.

 3. Przede wszystkim unikać pożyczek, gdzie na wstępie wymagane są jakieś opłaty przedwstępne typu wysłanie premium SMS czy przelew 29,90. Takie coś to nic innego jak oszustwo.

  (5/5)
 4. @Anita – to racja, a przede wszystkim trzeba korzystać wyłącznie ze sprawdzonych ofert. Jeśli w którejś firmie dostępna jest pożyczka dla zadłużonych od ręki a nie znamy takiej firmy, to poszukajmy opinii na jej temat w Internecie.

  (5/5)
 5. Jeszcze do nie dawna była Rapida, teraz długo, długo nic. Nie miejmy więc złudzeń – nikt nie udzieli nam pożyczki dla zadłużonych od ręki.

  (2/5)

Oceń: