Pożyczki 6000 zł na 12 miesięcy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

12 udostępnij na FB
Gdzie uzyskać pozabankowo 6000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy? Właśnie dzisiaj to dla Was sprawdzę...

W ostatnim czasie przedstawiałem Wam propozycje zaciągania pożyczek pozabankowych w kwocie 3000 zł. Dziś zajmę się kwotą dokładnie dwa razy wyższą a więc 6000 zł, jednak z tym samym okresem spłaty a więc 12 miesięcy.

Choć pożyczki w wysokości 3000 zł oferuje większość firm pożyczkowych a nawet te udzielające chwilówki, to w przypadku dwu krotnie większej kwoty już tak łatwo nie znajdziemy w ofertach firm. Większość firm pożyczkowych raczej stara się unikać pożyczania i wyższych kwot dlatego najczęstszym limitem jest 3000 czy maksymalnie 5000 zł. Gdzie zatem szukać nieco większej kwoty pożyczki, jaką są pożyczki 6000 zł?

Tradycyjnie poszukiwania zacząłbym od Providenta i to nie tylko dlatego że jest to sprawdzona firma ale dlatego że mam pewność że koszt pożyczki w tej właśnie firmie będzie najniższy. Dotyczy to jednak wyłącznie opcji Przelew, a nie Domowej która jest znacznie droższa w spłacie. W chwili pisania tego materiału wysokość raty pożyczki 6000 zł na 12 rat miesięcznych wynosiła 676,48 zł co łącznie daje do spłaty kwotę 8 117,66 zł.

Gdzie jeszcze mamy szansę na uzyskanie pożyczki pozabankowej 6000 zł poza Providentem? Do wyboru mamy jeszcze ofertę młodszego brata Providenta a mianowicie Hapi Pożyczki. Jest to w pełni internetowa marka firmy w której wszystkie formalności załatwimy za pośrednictwem internetu. Niestety koszt pożyczki będzie już nieco wyższy nić w przypadku tradycyjnej oferty Providenta. Aktualna rata miesięczna dla naszej pożyczki wynosiła 793.91 a więc daje to do spłaty łączną kwotę 9526,92 zł. Jeśli jednak zależy nam na szybkiej pożyczce to wybierając tą ofertę możemy gotówkę mieć na koncie w ciągu kilku godzin od momentu złożenia wniosku.

Internetową pożyczkę na 6000 zł uzyskamy również w Zaimo. W przypadku tej firmy udzielające internetowe pożyczki pozabankowe wszystkie formalności możemy załatwić błyskawicznie za pomocą internetu. Nie udało mi się jednak ustalić dokładnego kosztu pożyczki. Ten wyliczany jest indywidualnie po złożeniu wniosku o pożyczkę i sprawdzeniu zdolności kredytowej osoby starającej się o uzyskanie pożyczki. Do uzyskania tego typu pożyczki wystarczy nam w zasadzie dowód osobisty, telefon komórkowy oraz aktywne konto bankowe.

Wszystkie z ofert które dziś przedstawiłem dostępne są dla osób od 18 roku życia. Osób posiadających dochody miesięcznie nie tylko z tytułu umowę o pracę ale również osoby samo zatrudnione, emeryci czy renciści.

Czytaj również

12 Opinie
 1. Jak już szukamy pożyczki 6000 to zastanówmy się czy nie wystarczy nam 5000 zł, bo właśnie ten drugi limit jest nieco bardziej bezpieczny. Jest znacznie więcej firm które udzielają pożyczek do 5000 zł niż firm dająych do 6000 zł, stąd większa konkurencja i szansa na tańszą pożyczkę. A 6000 zł.. hmm może Ratka albo Zaplo, u nich jeszcze powinno być w miarę korzystnie.

 2. Nie lepiej taką pożyczkę wziąć z banku, będzie tańsza w spłacie niż pożyczka pozabankowa. Pożyczka 6000 zł to może nie dużo jak na kredyt, ale w przypadku pożyczki pozabankowej to koszt już robi się niemal dwa razy taki co kwota pożyczonej gotówki. Mało opłacaln to sposób i moim zdaniem tylko dla osób które mają faktycznie sytuację podbramkową.

  • Gdyby każdy mógł dostać kredyt w banku to myślę że firmy pożyczkowe nie miałyby racji bytu. Też miałem taką sytuację że sięgałem po kredyty gotówkowe dosyć często, do momentu kiedy bank uznał że nie da mi kolejnego bo jeden jeszcze spłacam i nie mam odpowiedniej zdolności do wzięcia kolejnego. I to jest ten moment w którym bank wie lepiej od Ciebie.. Oczywiście nie zrażony wziąłem pożyczkę w firmie pozabankowej, była co prawda droższa w spłacie ale bynajmniej bez dodatkowych pytań o to i tamto..

 3. W Wonga też już tyle pożyczymy i właśnie u nich takie pożyczki 6000 zł wyjdą nas najtaniej, jeśli brać pod uwagę firmy pożyczkowe. To nie mała kwota jak na warunki pozabankowe, dlatego lepiej poszukać sobie najtańszego możliwego rozwiązania. Z mojego doświadczenia wiem, ze w Wonga taką ofertę niskiej raty znajdziemy.

  • W Wonga i Monedo, tyle że w tych dwóch firmach wcale nie tak łatwo uzyskać pożyczkę jeśli dorzucono nam wniosek w banku. Zła historia kredytowa to jeszcze nie taki duży problem, ale gorzej jak ktoś nie ma odpowiedniej zdolności do zaciągnięcia takiej pożyczki. Firmy pożyczkowe nie są głupie i nie pożyczą takiej dużej kwoty osobie, która ledwo jest w stanie spłacić rachunki za media a co dopiero jeszcze raty pożyczki, które w przypadku kwoty 6000 zł nie będą niestety małe. Tym bardziej rozłożone na dłuższy okres czasu.

 4. Co za problem sprawdzić sobie wysokość rat pożyczki w kilku różnych firmach które udzielają pożyczki pozabankowe a potem wybrać tą najtańszą? W dzisiejszych czasach to żaden kłopot a jeszcze przy takiej kwocie jak 6000 zł warunki mogą być całkiem do przejścia, nawet w przypadku ofert pozabankowych.

 5. Kiedyś był problem żeby poza bankiem znaleźć taką firmą która udziela takich pożyczek, bo jednak była to dosyć wysoka kwota. Jednak teraz takie pożyczki spotkamy nawet w ofercie popularnych chwilówek. Wybór jest więc spory, wszystko zależy od tego w jakim czasie chcemy taką pożyczkę spłacić. Najtaniej wyjdzie nas oczywiście szybka spłata takiej pożyczki.

 6. Jeśli zależy nam na czasie, to na pewno w firmie pożyczkowej będzie szybciej. Warto obserwować różnego rodzaju rankingi pożyczek ratalnych to wtedy będziemy na bieżąco i będziemy wiedzieć gdzie jest taniej i najbardziej opłacalnie. Takie firmy jak Wonga czy Monedo ekspresowo przelewają pożyczkę na konto, więc u nich możemy mieć pewność tego, że pożyczka będzie na koncie tego samego dnia.

 7. Nie drogo taka pożyczka 6000 zł wyjdzie w Wonga, tyle że zdaje się że przy pierwsze pożyczce chyba takiej kwoty nam nie udzielą. No i trzeba mieć dobrą zdolność i historię kredytową żeby dostać u nich dodatkową gotówkę. Jak ktoś ma złe bazy czy BIK to raczej odrzucą wniosek.

 8. Faktycznie, w tych firmach co jest najtańsza pożyczka to ciężko ją dostać. Mo chyba że ktoś ma wysoką wypłatę na poziomie średniej krajowej a wcześniej terminowo spłacał raty kredytu, wtedy nie będzie miał problemu z uzyskaniem pożyczki. No ale wtedy równie dobrze można wziąć kredyt w banku 6000 zł i na pewno będzie tańszy.

 9. Takie pożyczki są faktycznie drogie w spłacie, więc lepiej poszukać wśród banków, tym bardziej jeśli ktoś ma pozytywną historię kredytową i ma możliwość uzyskania kredytu bankowego. Wyjdzie znacznie taniej, tym bardziej że firmy pożyczkowe właśnie w przypadku takich większych kwot mają już znacznie wyższe koszty pożyczek.

 10. Jeśli ja miałbym pożyczać pozabankowo 6000 zł to zwróciłbym uwagę w pierwszej kolejności na ofertę Wonga. Mają korzystne oprocentowanie więc można uzyskać u nich pożyczkę praktycznie na zbliżonych zasadach jak w banku, a do tego bez wychodzenia z domu. Okres spłaty można ustawić na 12 miesięcy, a można też na dłużej.

Oceń:*