Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Pożyczka za spłatę ZUS i US od Funduszu Mikro

Potrzebujecie kredytu na spłacenie zaległości w ZUS lub US? Fundusz Mikro ma dla Was propozycję..

Na łamach bloga od czasu do czasu mam okazję przedstawiać produkty finansowe skierowane do osób prowadzących małe firmy czy jedno osobową działalność gospodarczą. Dzisiaj kolejny z takich produktów – pożyczki dla firm Fundusz Mikro, która w swojej ofercie posiada m.in. mikropożyczki oraz pożyczki z przeznaczeniem na spłatę zaległości w ZUS czy Urzędzie Skarbowym.

Przyznam że już nie raz na różnego rodzaju forach czy portalach ogłoszeniowych napotykałem wątki założone przez osoby prowadzące własne firmy, poszukujące dodatkowych środków pieniężnych na spłatę zaległości jakie mają w ZUS’ie czy Urzędzie Skarbowym. Chodzi oczywiście o zaległości w postaci nie terminowo opłaconych składek do ZUS oraz podatku dochodowego do US. Do tej pory poza nie licznymi bankami które mogą pomóc w uregulowaniu takich należności, nie byłem w stanie wskazać żadnych innych instytucji które mogłyby wesprzeć w takiej sytuacji. Dzisiaj ta sytuacja uległa nieco zmianie, wraz z pojawieniem się na rynku finansowym Funduszu Mikro.

Co to takiego Fundusz Mikro? Jak możemy przeczytać na ich stronie internetowej, pod nazwą to kryje się Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, mający na celu promowanie rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, poprzez udzielanie pożyczek właścicielom prowadzącym małe firmy.

Mikropożyczka za spłatę ZUS i US

Moją największą uwagę przykuła właśnie ta opcja w ofercie Funduszu Mikro, dlatego chciałbym się skupić w głównej mierze na niej. Jak sama nazwa mówi, są to pożyczki z których mogą skorzystać osoby, które z różnych powodów mają zaległości związane z regulowaniem zobowiązań wobec takich instytucji na ZUS czy US. Funduszu Mikro ma nam do zaoferowania kwoty pożyczek nawet do 100 000 zł, w tym aż 50 000 zł może zostać przeznaczone na spłatę zaległości wobec ZUS lub US. Okres spłaty takiej pożyczki maksymalnie może wynosić do 48 miesięcy.

Kto ma szansę uzyskać taką pożyczkę? Każda firma prowadząca działalność przynajmniej od 24 miesięcy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, działy specjalne produkcji rolnej, spółki cywilnej lub spółki kapitałowej. Ponadto wymogami jakie należy spełnić aby przejść pozytywnie procedury przyznania pożyczki jest pozytywna historia kredytowa w BIK, ustanowienie zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości jak również poręczenie współmałżonka oraz wszystkich współwłaścicieli nieruchomości. Decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest w ciągu 48 godzin.

Należy przy okazji wspomnieć, że pożyczka na spłatę ZUS i US to nie jedyna propozycja Funduszu Mikro. Znaleźć tu możemy również pożyczki dla nowych firm do 30 000 zł i firm jedno osobowych, prowadzących działalność przynajmniej od 12 miesięcy oraz duże pożyczki hipoteczne dla firm do 200 000 zł, z wymaganym ustanowieniem zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*