Pożyczka Orzeł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Dzisiaj kontynuuje przegląd firm działających na rynku pozabankowym a głównym punktem dzisiejszego artykułu będzie Pożyczka Orzeł. Przyznam że oferta tej firmy jest kompletnie inna od wszystkiego co do tej pory dane było mi widzieć. Dlaczego? O tym przeczytacie w dzisiejszej mojej publikacji poświęconej wyłącznie tej właśnie firmie.

Pożyczka Orzeł a może firma która za nią odpowiada czyli Compass Consulting Marcin Walencik swoją siedzibę ma w miejscowości Lublin, podobnie jak inna przedstawiana w ostatnim czasie przeze mnie firma – Fundusz Korona. Te dwie firmy nic jednak nie łączy a jedyny wspólny mianownik między nimi to fakt że obie udzielają pożyczek pozabankowych.

Dlaczego wcześniej wspomniałem że Pożyczka Orzeł jest odmienna od pozostałych dostępnych ofert na rynku pozabankowym? Może dlatego że kwota dostępnych u nich pożyczek zbliżona jest do ofert chwilówek a okres spłaty podobny do firm udzielających pożyczek długoterminowych. Kwota dostępnej pożyczki to bowiem 750 zł a okres spłaty.. aż 60 miesięcy czyli 5 lat. Podsumowując – bardzo mała kwota i bardzo długi okres spłaty. Czy to opłacalne? No, nie za bardzo. Przyznam że przeraża mnie widoczna kwota którą trzeba spłacić sięgając po pożyczkę Orzeł. Pożyczamy tylko 750 zł a do spłacenia będziemy mieli 60 rat po 50 zł czyli aż 3000 zł. Jak nie trudno policzyć wychodzi nam kwota czterokrotnie większa od tej pożyczonej.

Niektórzy w tym momencie mogliby spytać – po co komu taka pożyczka? No właśnie, po co? Ja niestety nie znalazłem gotowej odpowiedzi. Pomyślałem sobie że może się ona przydać osobom które bardzo mało zarabiają i będą spłacać bardzo niską ratę miesięczną. Ale chyba nic z tego bo warunki uzyskania pożyczki w firmie Pożyczka Orzeł są mocno wygórowane jak na sektor pozabankowy. Są one bowiem udzielane osobom powyżej 35 roku życia, których dochód miesięczny to minimum 2000 zł netto a w przypadku osób będących na emeryturze czy rencie to 1500 z netto.

Pożyczka Pozabankowa Orzeł

Firma akceptuje jednak zaległości w BIK czy KRD a więc dostępna jest również dla osób zadłużonych, choć posiadających stały dochód. Być może więc tu tkwi główne źródło zainteresowania pożyczkami Orzeł. Osoby które nie mogą dostać nigdzie pożyczki z powodu swoich zadłużeń i złej historii w bazach BIK czy bazach dłużników, sięgają po taką właśnie pożyczkę jednocześnie wiążąc się umową z firmą na kilka dobrych lat. Jeśli spłacamy pożyczkę terminowo to ok, gorzej jednak jeśli będziemy robić to nie terminowo i zostaną nam doliczone jeszcze dodatkowe opłaty za opóźnienia w spłacie.

Jedyny plus w tym wszystkim który dostrzegam w ofercie Pożyczek Orzeł to brak pobierania przez Pożyczki Orzeł opłat przygotowawczych.

Aktualizacja oferty firmy Pożyczka Orzeł od dnia 11 marca 2016:
– okres pożyczki do 30 miesięcy
– niska rata – 60 zł (ostatnia 10 zł)
– brak kosztów monitów

Czytaj również

7 Comments
  1. firma twierdzi że, w przypadku wcześniejszej spłaty dokonuje bonifikaty pozostałej do spłaty prowizji np. po 3 miesiącach z kalkulatora kredytowego wyszło mi, że przy zachowaniu ich RRSO koszt na 3 miesiące to: 146 zł a do oddania jedynie 896 Nie jest chyba tak źle jak pisze autor.

  2. witam nie znam języka prowadzę od 2013 roku firmę potrzebny kredyt na rozbudowę proszę o kontakt pozdrawiam alina

  3. Fundusz Korona Pożyczka Orzeł, Koliber, F.K. Windykacyjna Walencik i handel nieuchomościami są powiązane ze sobą wystarczy spojrzeć na nazwiska w KRS i siedziba Poznańska 61 Lublin. Jedna klika rodzinna..

  4. Ktoś wogóle dostał u nich pożyczkę, to samo w przypadku Fundusz Korony za którą odpowiada ta sama firma? Wymagania mają spore i wątpię żeby jakakolwiek osoba z zadłużeniem miała szansę ją uzyskać. Bo rozumiem że do takich osób skierowana jest oferta a nie dla osób które równie dobrze mogą sięgnąć po nią w banku?

  5. Firma jest tragiczna i omijać szerokim lukiem. Za kazde pozyczone 1000zl zycza sobie 100zl za tydzien!!! Czyli to jest ponad 40% w skali miesiaca. Obsluga kompletny dramat (przynajmniej we Wroclawiu). A sprawdziłem tylko z ciekawości, bo pierwszy raz widziałem te firme. Odradzam.

  6. Razem z 5 kolegami zlozylismy wnioski zeby sprawdzic.Nikomu nie przyznali.1 os zaproponowali gwaranta chodz osoba nie jest zadluzona.Koles na infolinii zada dziesiatki dokumentow.

  7. zwiększyli kwotę na 810 zł. Pożyczka dostępna bez problemów, rata miesięczna to 60 zł, nie wiem skąd takie informacje, najlepiej skontaktować się z firmą bezpośrednio.

    (5/5)

Oceń: