Pożyczka Gotówkowa online

- w kilku prostych krokach

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

9 udostępnij na FB

Uzyskanie pożyczki gotówkowej przez internet, możliwe jest na dwa sposoby. Albo pożyczymy ją za pośrednictwem banku, albo skorzystamy z usług firm udzielających pożyczki pozabankowe. Jakie są główne różnice między tego rodzaju pożyczkami? Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zaciągnięcie takiej pożyczki?

Pożyczka gotówkowa dostępna jest zarówno tradycyjną drogą, a więc w stacjonarnych placówkach, jak również przez internet. Wybierając tą drugą opcję, możemy liczyć na znacznie większy komfort jej uzyskania. Po pierwsze nie musimy ruszać się z miejsca. Co więcej, nie musimy nawet wychodzić z domu. To jednak nie jedyne atuty pożyczek udzielanych online. Zaoszczędzimy również sporo czasu składając wniosek o pożyczki gotówkowe online. W wielu wypadkach taka pożyczka może zasilić nasze konto bankowe nawet w ciągu kilkunastu. Czy nawet kilku minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę. Mamy również znacznie większy wybór, ponieważ korzystając z internetu możemy w łatwy i szybki sposób zweryfikować dostępne oferty. A przy tym wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Pożyczka Gotówkowa przez internet – jakie koszty?

Decydując się na pożyczkę przez internet, warto wykorzystać wszystkie główne udogodnienia jakie się z nią wiążą. Przede wszystkim warto przeprowadzić weryfikację dostępnych ofert, zarówno tych bankowych jak i pozabankowych. To nie prawda że pożyczki pozabankowe są dużo droższe, od tych oferowanych przez banki. Może jeszcze przed 10 laty, w momencie kiedy tego typu firmy pojawiały się na rynku mogło to tak wyglądać. W ostatnich latach ta sytuacja się unormowała i jest szereg firm udzielających pożyczki pozabankowe. Które mogą nam zaoferować bardzo zbliżone warunki jak w banku. Możemy to zresztą na własną rękę zweryfikować.

Możemy w tym celu posłużyć się dostępnymi w wielu miejscach porównywarkami finansowymi. Jednak te dane mogą nieco odstawać od tych rzeczywistych kosztów. Głównie z tego względu że nie wszędzie są one na bieżąco aktualizowane. Dlatego też warto tego rodzaju porównań dokonywać za pośrednictwem stron internetowych firm czy banków. Jeśli w takiej instytucji, jest dostępna pożyczka gotówkowa online to powinniśmy znaleźć na jej stronie narzędzie. Za pomocą którego będziemy mogli zweryfikować dokładne koszty takiej pożyczki. Wprowadzając w nim kwotę pożyczki oraz okres spłaty, niemal od ręki poznamy łączny koszt pożyczki oraz wysokość raty miesięcznej.

Co jest potrzebne do pożyczki online?

Pożyczka Gotówkowa online to nie tylko krótszy czas oczekiwania. To również mniej skomplikowane formalności. Składając wniosek o taką pożyczkę, nie będziemy musieli dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów w postaci zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. W większości wypadków do uzyskania takiej pożyczki online na raty będą nam jedynie potrzebne dane z naszego dowodu osobistego. Ponadto dostęp do konta bankowego oraz telefon komórkowy. Zamiast zaświadczeń o dochodach, bank lub firma pożyczkowa może nas poprosić o dostarczenie elektronicznego wyciągu z konta bankowego. Taki właśnie dokument w postaci pliku pdf będziemy mogli pobrać zaraz po zalogowaniu się na konto bankowe, którego jesteśmy posiadaczem. Instytucje które udzielają pożyczki gotówkowe online, najczęściej interesuje okres ostatnich 3 miesięcy uwzględniający wpływy na konto.

Dla kogo pożyczki gotówkowe online?

Szanse na uzyskanie pożyczki na dowolny cel przez internet, ma niemal każda osoba która jest pełnoletnia, a zarazem posiada już stałe miesięczne wynagrodzenie. W niektórych przypadkach może się zdarzyć taka sytuacja, że niektóre firmy pożyczkowe lub banki będą miały nieco większe wymagania względem wieku pożyczkobiorcy. Choć większość z nich akceptuje osoby posiadające ukończone 18 lat, to w niektórych z nich będziemy mogli uzyskać dodatkową gotówkę dopiero po ukończeniu 20 czy 21 roku życia. Jednym z ważnych i kluczowych czynników przyznania pożyczki może być również historia kredytowa.

Każdy bank i każda firma pożyczkowa sprawdza czy ich potencjalny klient, nie miał wcześniej opóźnień w spłacie innych kredytów czy pożyczek. Banki weryfikują głównie bazy BIK (Biuro Informacji Kredytowej), natomiast firmy pożyczkowe w głównej mierze dokonują weryfikacji za pośrednictwem rejestrów dłużników (KRD, ERIF, BIG Infomonitor). Mogą do nich trafić osoby które nie regulowały swoich zobowiązań w wyznaczonym terminie. Mowa tu zarówno o spłacie kredytów i pożyczek, ale również rachunków czy faktur. Posiadając takie widoczne opóźnienia, możemy mieć problem z uzyskaniem pożyczki gotówkowej online za pośrednictwem instytucji finansowych.

Czytaj również

9 Comments
 1. Jeżeli ktoś ma odpowiednio dobrą zdolność oraz historię kredytową, to myślę że nie będzie miał problemu by uzyskać pożyczki gotówkowe przez internet. Wtedy będziemy mieli do wyboru zarówno oferty bankowe jak również od firm udzielających pożyczki pozabankowe.

  (5/5)
 2. Gorzej mają Ci którym ta historia kredytowa się trochę popsuła, lub na najniższej krajowej. Wtedy banki najczęściej kręcą nosem. Również w firmach które oferują pożyczki gotówkowe online z niski ratami, może być problem z uzyskaniem pożyczki. W ostatnim czasie jakby podkręciły scoring i już nie tak łatwo dostać w tych firmach pożyczkę.

  (3/5)
 3. Jest sporo sprawdzonych firm udzielających tego rodzaju pożyczki online. Do nas tylko znalezienie takiej oferty, która będzie dla nas korzystna cenowo. Przy tak dużej mnogości ofert i firm zdecydowanie nie warto przepłacać.

  (4/5)
 4. A są takie firmy które udzielają pożyczki gotówkowe online, jeśli nie dostałam kredytu w banku? Mam stały miesięczny dochód i nie za bardzo wiem, z jakiego powodu mój wniosek został odrzucony?

  (5/5)
  • Jest takich firm bardzo dużo, jednak teraz mamy czasy jakie mamy i nie każda z nich chętnie udziela pożyczek. Może spróbuj w Kasie Stefczyka, większe szanse na kredyt niż w banku.

 5. @Fredro – są takie firmy, ale u nich obecnie warunki do uzyskania pożyczki gotówkowej online są niemal zbliżone jak w banku. Ale znacznie łatwiej w ich przypadku zweryfikować czy dostaniesz pożyczkę czy nie, bo cały proces odbywa się online.

  (5/5)
 6. @Fredro – próbowałeś w Kasie Stefczyka? Z doświadczenia wiem, że niektóre osoby mają większe szanse uzyskać u nich pożyczki gotówkowe online niż w banku. Tyle, że nie każdemu dają pożyczki przez internet i przeważnie potrzebna jest wizyta w placówce.

  (4/5)
 7. Ktoś mi powie czy można uzyskać pożyczkę w wysokości 5000 zł online, bez wychodzenia z domu? Szukam takiej pożyczki, nie koniecznie musi być bankowa, choć nie posiadam negatywnego BIK. Gorzej ze zdolnością, bo to najniższa krajowa.

  (5/5)
 8. @Adek – myślę że w Provident taka pożyczka w gotówce online powinna być dla Ciebie dostępna od ręki. Jak nie to spróbuj w Asa, Hapi albo Zaplo, ale w tym ostatnim będziesz miał na spłatę pożyczki tylko 3 miesięce.

  (4/5)

Oceń: