Pożyczka bez zaświadczeń na raty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

17 udostępnij na FB

Kiedyś do uzyskania jakiegokolwiek kredytu czy pożyczki, konieczne było przedstawienie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. W bankach nadal bardzo często taki dokument jest niezbędny do uzyskania pożyczki. Nieco inaczej wygląda to jednak w przypadku firm pożyczkowych. Dzisiaj skupię się na firmach które umożliwiają uzyskanie pożyczki bez zaświadczeń na raty miesięczne. A wysokość pożyczek może wynieść nawet do 25 000 zł.

Oczywiście przypuszczam że każdy z Was doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że choć uzyskanie pożyczki pozabankowej jest znacznie bardziej ułatwione aniżeli kredytu bankowego. To takie rozwiązanie nie jest jednak pozbawione wad. Ta największa wada o której musicie wiedzieć to oczywiście koszty. O ile sięgając po nie dużą kwotę pożyczki, ze stosunkowo krótkim okresem spłaty, nie poniesiemy zbyt wysokich kosztów. To decydując się na dłuższy okres spłaty i większą kwotę pożyczki już tak. Takich pożyczek jednak nie bierze się w ciemno. Każda firma pożyczkowa dysponuje na swoich stronach internetowych narzędziem, za pomocą którego możemy dokonać symulacji takiej pożyczki. Obliczmy za jej pomocą dokładną wysokość raty pożyczki czy łączny koszt, jaki będziemy musieli ponieść, decydując się na takie rozwiązanie.

Firmy w których dostępna jest pożyczka bez zaświadczeń na raty

Większość firm nie wymaga od potencjalnych pożyczkobiorców dodatkowych zaświadczeń z prostej przyczyny. Takie firmy korzystają z automatycznych sposobów weryfikacji, takich jak choćby Instantor czy opisywany nie tak dawno Kontomatik. Takie systemy poza tym że umożliwiają weryfikację posiadacza rachunku bankowego, dają również dodatkowe uprawnienia firmie pożyczkowej. Mowa o dostępie do historii wpływów na nasze konto. Dzięki którym firma może oszacować jaka jest nasza zdolność kredytowa. W ten sposób firma zweryfikuje czy posiadamy odpowiednie warunki do spłaty zaciągniętej pożyczki.

Pożyczka do 25 000 zł bez zaświadczeń na raty

Największą kwotę pożyczki pozabankowej dostępną na raty oferuje obecnie firma Rapida Money. Wysokość pożyczki może wynosić nawet do 25 000 zł, a okres spłaty nawet do 48 miesięcy. Choć nasze zaświadczenie o dochodach nie będzie wymagane. To jednak koniecznie będzie potwierdzenie wpływów osoby która będzie dodatkowym poręczycielem pożyczki. Firma Rapida należy bowiem do firm które udzielają pożyczek z żyrantem. Oznacza to więc konieczność posiadania dodatkowej osoby do uzyskania pożyczki. Taka osoba powinna posiadać odpowiednią zdolność kredytową jak również pozytywną historię kredytową. Tylko w takiej konfiguracji istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki za pośrednictwem Rapida Money. Nie da się ukryć że jest to oferta typowo skierowana do tych osób, które mają problem z uzyskaniem kredytu lub pożyczki. Najczęściej z konkretnych powodów a więc negatywna historia kredytowa w BIK, zajęcie komornicze czy są wpisane do rejestrów dłużników.

Pożyczka bez zaświadczeń dochodach przez internet

Kolejną propozycją pożyczek bez zaświadczeń i również ze spłatą w ratach miesięcznych jest oferta firmy Zaplo. Jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych propozycji wśród firm posiadających w swojej ofercie pożyczki pozabankowe. Przede wszystkim oferta cechuje się nie wygórowanymi kosztami jak na tego typu pożyczki. Ponadto ta pożyczka przez internet bez zaświadczeń na raty dostępna jest całkowicie droga internetową. Za pośrednictwem firmy Zaplo będziecie mogli pożyczyć do 10 000 zł, a okres spłaty pożyczki maksymalnie może zostać rozłożony na 36 miesięcznych rat. Jest to pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń. Ponieważ firma korzysta z zewnętrznego systemu weryfikacji, o której miałem okazję wspomnieć już wyżej – a mianowicie Instantor. Dzięki temu w bardzo szybki sposób możemy otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki na raty. Która zasili nasze konto nawet w przeciągu kilkunastu minut od rozpatrzenia wniosku o pożyczkę.

Dopasowana pożyczka na raty do 12 000 zł

Flexpożyczka to kolejna z ofert, którą mógłbym polecić osobom poszukującym pożyczki bez dodatkowych zaświadczeń. W ofercie firmy znajdują się pożyczki w wysokości do 12 000 zł z okresem spłaty od 2 do 24 miesięcy. Jest to bez wątpienia dobra propozycja dla osób, które albo nie do końca wiedzą z jakiej oferty pożyczki skorzystać, bądź też mają problem z jej uzyskaniem. Flexpożyczka może nam pomóc jeśli uzyskanie pożyczki drogą pozabankową sprawia nam trudność. A trudności z uzyskaniem pożyczki może być wiele, począwszy od zadłużeń w bazach BIK czy KRD, zbyt niskiego wieku po inne skomplikowane sytuacje będące przeszkodą na drodze ku uzyskaniu dodatkowej gotówki. Jeśli nie możemy sami sobie z nimi poradzić, warto w takim momencie skorzystać z gotowego rozwiązania.

Pożyczka z szybką decyzją do 10 000 zł

Szukając firmy w ofercie której pożyczka bez zaświadczeń na raty byłaby na wyciągnięcie ręki, warto skierować swoje poszukiwania w stronę oferty Ferratum. To firma działająca już kilka dobrych lat na krajowym rynku pożyczek ratalnych. W ofercie firmy znajdują się pożyczki długoterminowe których wysokość może sięgnąć do 10 000 zł, a okres spłaty pożyczki wynosić może do 24 miesięcy. Jeżeli nie chcemy się wiązać umową na dłuższy okres czasu, możemy skorzystać z innego rozwiązania które oferuje firma. Jest to standardowa pożyczka 30-dniowa, czyli pożyczka z szybką spłatą. Jeżeli jesteśmy nowym klientem firmy, możemy skorzystać z dostępnej promocji, w ramach której pierwszą pożyczkę uzyskamy całkowicie za darmo. Jest to rozwiązanie o tyle idealne, że nie poniesiemy jakichkolwiek kosztów związanych z uzyskaniem pożyczki. Musimy tutaj jednak pamiętać o terminowej spłacie pożyczki.

Szybka pożyczka ratalna bez zaświadczeń do 15 000 zł

Jeszcze jedną propozycją szybkiej pożyczki bez zaświadczeń może być oferta Super Grosza. Jest to oferta w ramach której znajdziecie pożyczki w wysokości do 15 000 zł a okres spłaty pożyczki może zostać rozłożony, w zależności od naszej potrzeby od 2 do 48 miesięcy. Nie da się jednak ukryć że jeżeli myślimy o dłuższym okresie spłaty, powinniśmy dokładnie przeanalizować koszty pożyczki za pomocą dostępnego na stronie kalkulatora. Większa kwota pożyczki oraz wydłużony okres spłaty zawsze będzie wiązał się koniecznością poniesienie większych kosztów. Do uzyskania pożyczki za pośrednictwem Super Grosza wystarczy nam w zasadzie jedynie dowód osobisty, aktywne konto bankowe oraz telefon komórkowy.

Czytaj również

17 Comments
 1. Wśród firm pożyczkowych już bardzo dużo nie wymaga zaświadczeń o dochodach, nawet przy tych udzielanych na raty. Ale trzeba wiedzieć że co raz więcej z nich wymaga weryfikacji konta bankowego specjalnym systemem np. Kontomatik albo Instantor. A te sprawdzą nie tylko dane osoby do której należy konto, ale również wpływy na konto i po tym ocenią naszą zdolność kredytową.

 2. Brałem w kilku firmach pożyczkowych i faktycznie żadna nie chciała ode mnie takiego zaświadczenia. Te firmy inaczej badają zdolność klienta, sprawdzają różne bazy, mają swoje bazy informacji i na tej podstawie mogą ocenić czy dana osoba będzie w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Zaświadczenia o dochodach nie zawsze są wystarczająco wiarygodne.

 3. Dajcie spokój, takie pożyczki bez zaświadczeń są drogie w spłacie. Ja rozumiem jeśli ktoś chce jakąś drobną pożyczkę 500 czy 1000 zł to można ją śmiało wziąć przez internet. Ale pożyczanie 5000 zł to już moim zdaniem trochę nie za bardzo rozsądne pożyczanie, bo koszty takiej pożyczki będą ogromne.

 4. Jeśli chodzi o firmy pożyczkowe to one faktycznie rzadko kiedy wymagają dodatkowych dokumentów i bez przeszkód udzielają pożyczki bez zaświadczeń. Mam tu na myśli nie tylko te które udzielają chwilówek ale również pożyczki na raty miesięczne np. Zaplo, Provident czy Ferratum.

 5. Skończyły się już czasy kiedy firmy udzielające pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń dochodach były traktowane jak coś gorszego od banków. Teraz nie dość że taką pożyczkę możemy mieć łatwiej i szybciej, to i po bardzo zbliżonych kosztach jak w bankach. Jest to więc spora konkurencja dla banków, tym bardziej że takie pożyczki są dostępne bez wychodzenia z domu i też na raty miesięczne jak w banku.

 6. Faktycznie, dużo jest racji w tym że firmy pożyczkowe udzielają pożyczek jakby łatwiej ponieważ nie wymagają dodatkowych zaświadczeń czy innych dokumentów które często komplikują uzyskanie kredytu. Dziwie że banki nie idą tą drogą skoro dzisiaj można dochody sprawdzić automatycznie z poziomu odpowiedniej aplikacji.

 7. Pamiętam jak kiedyś się nachodziłem z tymi zaświadczeniami szukając banku który da mi kredyt. Zarabiałem wtedy najniższą krajową, spłacałem coś na raty i żaden bank nie chciał mi dać dodatkowego kredytu. A w każdym jednym banku trzeba było przynieść zaświadczenie. Coś strasznego, choć nie korzystałam już długo z kredytów to mam nadzieję że skończyła się już ta era papierowych zaświadczeń.

 8. Z tymi zaświadczeniami to jest różnie. Niektóre firmy ich nie wymagają, inne zadowolą się samym wyciągiem z konta i zdarzą się również takie, które będą chciały skan takiego zaświadczenia lub samej umowy o pracę. Jeśli szukamy pożyczki bez zaświadczeń to ja polecam Zaplo, u nich najmniej jest uciążliwych sytuacji.

 9. Pożyczka bez zaświadczeń z ratami miesięcznymi dostępna jest niemal w każdej jednej firmie pożyczkowej. Ja nie spotkałem się z tym, żeby takie firmy wymagały standardowych zaświadczeń. Mogą jednak zweryfikować dochody na inny sposób, sprawdzając wpływy na konto czy prosząc o wyciąg z rachunku bankowego.

 10. Jest już całkiem sporo firm, w których możemy uzyskać takie duże pożyczki pozabankowe. Nie zawsze jednak udaje się to bez zaświadczeń, choć mało które firmy pożyczkowe wymagają przedstawiania takich papierowych dokumentów jak banki. Tutaj wystarczy najczęściej do uzyskania pożyczki wyciąg z konta lub weryfikacja konta przez Instantor/Kontomatik.

 11. Zaplo udziela pożyczki bez zaświadczeń na raty i nawet jak wnioskujemy o największą kwotę pożyczki 10 000 zł, to takie dokumenty nie są u nich wymagane. Bądź co bądź, stałe miesięczne dochody trzeba posiadać i firma może to sprawdzić poprzez weryfikację rachunku bankowego.

 12. Spośród wielu firm, z usług których korzystałem, była dostępna pożyczka bez zaświadczeń na raty i nie trzeba było przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów, poza dowodem osobistym. Faktycznie, niektóre dodatkowo weryfikują dochody na koncie przez własne systemy, ale to już powoli zaczyna się robić niemal standardem.

 13. Zarówno firmy pożyczkowej jak i nawet banki odchodzą już od standardowych zaświadczeń na papierze. Dzięki temu pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń może zostać udzielona bez zbędnych i długotrwałych formalności a jedynie co może być nam potrzebne do uzyskania pożyczki lub kredytu to dowód osobisty oraz wyciąg z konta bankowego.

  • Dlatego ja wybrałbym jednak kredyt bez zaświadczeń na raty, ponieważ w banku również jest szansa na tego typu kredyt. Również uzyskamy go bez zaświadczeń a do tego po znacznie niższych kosztach.

 14. A czy takie firmy udzielające pożyczki bez zaświadczeń na raty, nie wymagają dodatkowych dokumentów? Jeśli mam dowód i dostęp do konta na które dostaję wypłatę, to wystarczy mi to, do uzyskania pożyczki?

  • Powinno wystarczyć, ale jeśli to jakaś większa pożyczka to może konieczne być przedstawienie wyciągu z konta bankowego, dokumentującego wpływy z kilku ostatnich miesięcy. Niekiedy również ostatnio opłacone terminowo (co ważne) rachunki.

 15. Z mojego doświadczenia wynika, że jest cało grono firm które udzielają pożyczki bez zaświadczeń na raty przez internet. W ostatnim czasie, w związku z trudnym okresem część z nich niestety się wykruszyła, ale nadal bez większych problemów można uzyskać takie pożyczki nie przedstawiając zaświadczeń choćby w Smartney, Zaplo czy Super Grosz.