Limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

10 udostępnij na FB
Limit kredytowy dla nowej firmy W ramach konta mBiznes oferowany jest limit kredytowy dla nowej firmy, w wysokości 10 000 zł dostępny zaraz po otwarciu rachunku firmowego.

10 000 zł – nawet tyle mogą otrzymać na początek osoby, które otwierają własną działalność gospodarczą. Tyle bowiem wynosi limit kredytowy dla nowej firmy w koncie mBiznes mBanku. Limit kredytowy dostępny jest od momentu otwarcia wspomnianego konta firmowego. Brzmi atrakcyjnie? Dzisiaj sprawdzę jak wygląda to dokładnie..

Zacznę może od odpowiedzi na pytanie dlaczego limit kredytowy w koncie jest lepszy od kredytu gotówkowego? W pierwszej kolejności należałoby odpowiedzieć że można go uzyskać znacznie łatwiej i szybciej aniżeli tradycyjny kredyt. Tym bardziej w przypadku osób prowadzących firmy. W Większości wypadków jest on bowiem dostępny bez wizyty w banku. Bez przedstawiania stosu przeróżnych dokumentów i uruchamiany niemal od ręki. Drugi atut jednak jest jeszcze ważniejszy – limit kredytowy w koncie jest znacznie tańszy niż kredyt. Po trzecie – nie płacimy stałych miesięcznych rat a jedynie minimalne opłaty miesięczne. Ogólnie więc, wygląda to bardzo podobnie jak w przypadku kart kredytowych. Na spłatę całości najczęściej mamy przeważnie 12 miesięcy. Choć jest to kredyt odnawialny w koncie, a więc po upływie 12 miesięcy może zostać odnowiony.

Kredyt odnawialny w koncie firmowym

Ile mBank proponuje przedsiębiorcom w ramach oferty Limit kredytowy dla nowej firmy na koncie mBiznes? Może to być limit w wysokości 10 000 zł i jest on dostępny po złożeniu wniosku, który złożymy wraz ze składaniem wniosku o otwarcie konta mBiznes. Wypadałoby więc napisać co nieco na temat samego konta..

Otóż konto mBiznes oferowane jest osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą od kilkunastu już lat. A więc od momentu, kiedy niektórzy z Was pewnie nie mieli jeszcze styczności z internetem a tym bardziej nie mieli styczności z prowadzeniem firm i rachunków firmowych. Obecnie konto firmowe mBiznes jest bezpłatne w prowadzeniu, pod warunkiem że będziemy opłacać z niego składki ZUS. Za wykonywanie wspomnianych przelewów do ZUS nie będziemy ponosić również żadnych kosztów. To samo tyczy się opłacania podatku do Urzędu Skarbowego.

Jeśli chodzi o wypłatę gotówki z bankomatów to będziemy mogli to uczynić bezpłatnie, pod warunkiem że dokonamy tego w jednym z bankomatów Planet Cash, Euronet lub banku BZW BK S.A. Kartę debetową dołączoną do rachunku również możemy mieć bezpłatnie. Pod warunkiem że suma transakcji bezgotówkowych (a więc suma płatności za pomocą karty) w ciągu jednego miesiąca nie będzie mniejsza niż 500 zł. W przeciwnym wypadku za kartę pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 5 zł.

Podsumowując – oferta Limitu kredytowego dla nowej firmy w mBanku jest stosunkowo atrakcyjna. Jeśli więc nie macie jeszcze konta firmowego, lub myślicie nad jego zmianą, to warto rozważyć opcję otwarcia konta mBiznes z mBanku.

Czytaj również

10 Opinie
 1. Oferta zdecydowanie warta polecenia dla wszystkich osób prowadzę na własną rękę firmy czy działalność gospodarczą. Limit w koncie to taka poduszka bezpieczeństwa, która może nam pomóc w różnych trudnych sytuacjach finansowych. Ponadto to rozwiązanie finansowe znacznie bardziej korzystne aniżeli kredyt czy pożyczka gotówkowa dla firm.

  • Niestety nie jest tak pięknie jak piszą.Mimo iż mam zdolność kredytową to kilka razy odrzucili mi wniosek o limit.Pic na wodę,aby ściągnąć klientów do siebie.Będę rezygnować z ich usług,bo lepsze warunki są w innych bankach.

 2. Zdecydowanie polecam, zarówno same rozwiązanie które daje nam dostęp do dodatkowych środków, jak również same konto firmowe w mBanku. Chyba najtańsze rozwiązanie jeśli mowa o rachunkach dla osób prowadzących działalność, a ponadto dające dostęp do limitu kredytowego, również dla nowych firm które szukają kredytu na start.

 3. Jeśli ma się już odpowiednie dochody i wpływy to na pewno warto taki limit otworzyć. Dla nowych firm też powinno zdać to egzamin ponieważ nie trzeba spłacać rat miesięcznych. Tylko nie warto w takim przypadku zostawiać sobie wszystkiego na sam koniec, bo możemy mieć problem ze spłatą całości w szybkim czasie.

 4. Polecam taką opcją bo prowadzenie firmy z takim limitem w koncie jest dużo łatwiejsze. Co prawda mam taki limit w innym banku, ale tak się składa że konto w mBanku posiadam już od X lat i mogę polecić zdecydowanie bo bank posiada najtańsze konta w prowadzeniu.

 5. Zdecydowanie dobra opcja dla firmy i wybór mBanku jak najbardziej wskazany, bo jest to jeden z nielicznych banków, który nie będzie nas za wszelką cenę do czegoś nakłaniać jak robią to inne banku. A limit kredytowy dla firm warto posiadać, bo to jedna z najtańszych opcji na przeprowadzanie nie dużych inwestycji.

 6. Przydaje się taki limit kredytowy, w wielu różnych sytuacjach, szczególnie wtedy kiedy nasz klient nie płaci na czas, a my mamy do opłacenia rachunki czy składki ZUS. Tak to już jest że z tymi płatnościami różnie bywa i nie każdy płaci terminowo. Większość ani tak cieszy się z tego, że taki klient wogóle zapłaci.

 7. Dokładnie limit w koncie, szczególnie w przypadku nowych firm zdecydowanie się przydaje bo wydatków jest sporo które trzeba ponieść. No i bank jest takim bankiem który posiada całkiem przyzwoitą ofertę dla przedsiębiorców, również od 1 dnia działalności.

 8. Dobre konto, dla kogoś kto otwiera swoją działalność. Korzystałem swego czasu i miałem to konto całkowicie za darmo. A jeśli chodzi o limit to nie miałem go w mBanku, ale w ramach konta osobistego i przyznam że to bardzo użyteczne rozwiązanie dla przedsiębiorców.

  (4/5)
 9. Prowadząc firmę, taki limit w koncie firmowym na prawdę pomaga bo nie raz stanowi dla przedsiębiorcy dodatkowe koło ratunkowe. I fajne jest to że możemy z niego korzystać, ale gdy nie mamy takiej potrzeby nie musimy i wtedy nie ponosimy dodatkowych kosztów, oczywiście poza opłatą roczną.

  (5/5)
Oceń:*