Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku

W ramach konta mBiznes oferowany jest limit kredytowy w wysokości 10 000 zł dostępny zaraz po otwarciu rachunku firmowego.

10 000 zł – nawet tyle mogą otrzymać na początek osoby które otwierają własną działalność gospodarczą. Tyle bowiem wynosi limit kredytowy w koncie mBiznes mBanku, który dostępny jest od momentu otwarcia wspomnianego konta firmowego. Brzmi atrakcyjnie? Dzisiaj sprawdzę jak wygląda to dokładnie..

Zacznę może od odpowiedzi na pytanie dlaczego limit kredytowy w koncie jest lepszy od kredytu gotówkowego? W pierwszej kolejności należałoby odpowiedzieć że można go uzyskać znacznie łatwiej i szybciej aniżeli kredyt, tym bardziej w przypadku osób prowadzących firmy. W Większości wypadków jest on bowiem dostępny bez wizyty w banku, bez przedstawiania stosu przeróżnych dokumentów i uruchamiany od ręki. Drugi atut jednak jest jeszcze ważniejszy – limit kredytowy w koncie jest znacznie tańszy niż kredyt. Po trzecie – nie płacimy stałych miesięcznych rat a minimalne opłaty miesięczne (podobnie jak ma to miejsce w przypadku kart kredytowych) a na spłatę całości najczęściej mamy przeważnie 12 miesięcy.

Ile mBank proponuje przedsiębiorcom w ramach limitu kredytowego na koncie mBiznes? Może to być limit w wysokości 10 000 zł i jest on dostępny po złożeniu wniosku który złożymy wraz ze składaniem wniosku o otwarcie konta mBiznes. Wypadałoby więc napisać co nieco na temat samego konta..

Otóż konto mBiznes oferowane jest osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą od kilkunastu już lat a więc od momentu kiedy niektórzy z Was pewnie nie mieli jeszcze styczności z internetem a tym bardziej nie mieli styczności z prowadzeniem firm i rachunków firmowych. Obecnie konto firmowe mBiznes jest bezpłatne w prowadzeniu, pod warunkiem że będziemy opłacać z niego składki ZUS. Za wykonywanie wspomnianych przelewów do ZUS nie będziemy ponosić również żadnych kosztów, to samo tyczy się opłacanie podatku do US. Jeśli chodzi o wypłatę gotówki z bankomatów to będziemy mogli to uczynić bezpłatnie pod warunkiem że dokonamy tego w jednym z bankomatów Planet Cash, Euronet lub banku BZW BK S.A. Kartę debetową dołączoną do rachunku również możemy mieć bezpłatnie, jednak pod warunkiem że suma transakcji bezgotówkowych (a więc suma płatności za pomocą karty) w ciągu jednego miesiąca nie będzie mniejsza niż 500 zł. W przeciwnym wypadku za kartę pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 5 zł.

Podsumowując – oferta limitu kredytowego w mBanku jest stosunkowo atrakcyjna i jeśli nie macie jeszcze konta firmowego lub myślicie nad jego zmianą to warto rozważyć opcję otwarcia konta mBiznes z mBanku.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*