Kredyt lub Pożyczka prosto na nasze konto bankowe

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

13 udostępnij na FB
Mamy rok 2016 więc uzyskanie pożyczki czy nawet kredytu bankowego prosto na konto i bez wychodzenia z domu, nie powinno nam przysporzyć większego problemu. Czy jest tak faktycznie?

Doskonale pamiętam czasy na początku ubiegłego 10-lecia (czyli ok. 2000-2001 roku) w bankach jak i innych instytucjach finansowych, ponieważ często wtedy sięgałem po kredyty a nawet zdarzało się, że i po pożyczki pozabankowe. Opcja przelewu kredytu czy pożyczki praktyczni nie istniała a żeby uzyskać potrzebną gotówkę trzeba było przynajmniej z kilka razy udać się do banku, lub jeśli nie mieliśmy tam czego szukać zadzwonić do Providenta z ulotki znalezionej na słupie energetycznym 😉

Choć ulotki na słupach, płotach czy nawet drzewach które zachęcają do wzięcia pożyczki, nadal możemy spotkać (ale już raczej z logo innych firm) to reszta rzeczy zmieniła się i to znacznie. Jeśli zależy nam uzyskaniu nie dużego kredytu (powiedzmy do 10 000 zł) to jest duża szansa na to, że dostaniemy go bez wychodzenia z domu a potrzebne pieniążki trafią bezpośrednio na nasze konto osobiste. I dotyczy to nie tylko firm pozabankowych ale również banków. W których również mamy szanse na uzyskanie kredytu przez internet, . O czym miałem okazję pisać szerzej na łamach jednego z artykułów opublikowanych na łamach Banki24.

Sytuacja # 1 – kredyt w banku z przelewem na konto


Tu w dogodnej sytuacji są osoby które posiadają zatrudnienie, otrzymują wypłatę na konto bankowe a ich bank udziela kredytów internetowych. W takiej sytuacji wniosek o kredyt najlepiej złożyć właśnie w takim banku ponieważ unikniemy większości formalności. Nie będziemy musieli dostarczać dodatkowych dokumentów które potwierdzają uzyskiwany dochód. Bank ma w takiej sytuacji pełny dostęp do naszych danych więc może sam sprawdzić nasze dochody i na ich podstawie ocenić naszą zdolność kredytową.

pożyczka na konto bankowe

Jeżeli jednak nasz bank nie udziela kredytów przez internet lub zaproponowane raty kredytu wydają nam się zbyt wygórowane, pozostaje nam sprawdzić inne propozycje pożyczki na konto. Banków udzielających kredytów w ramach których formalności załatwiane są zdalnie a przelew gotówki następuje bezpośrednio na konto osobiste kredytobiorcy. Niestety nie znajdziemy zbyt dużo i można by na dzień dzisiejszy policzyć je na palcu jednej ręki. Mamy do dyspozycji dwie z najstarszych ofert kredytów dostępnych przez internet czyli mBank i Inteligo, nieco nowsze marki jak T-Mobile Usługi Bankowe (wcześniej Alior Sync) czy iGotówkę.

Co będzie nam potrzebne jeśli zdecydujemy się na kredyt w jednym z powyższych banków? Na pewno dane z dowodu osobistego, chwilę wolnego czasu na złożenie wniosku oraz rzecz jasna, aktywne konto bankowe, przyda się również telefon komórkowy. W zależności od banku w którym składamy wniosek będzie potrzebne wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta oraz elektroniczny wyciąg z konta bankowego na które otrzymujemy wynagrodzenie.

Sytuacja # 2 – pozabankowa pożyczka na konto bankowe

Tutaj mamy znacznie szerszy wybór aniżeli w bankach a do tego czas oczekiwania na potrzebną gotówkę jest znacznie krótszy i średnio zamyka się w czasie 1 godziny od chwili złożenia wniosku. Oczywiście jest i minus a mianowicie wyższe koszty pożyczek w porównaniu do tych bankowych. Ale prawdę mówiąc są one ani tak znacznie niższe niż było to jeszcze przed kilkoma laty. Mógłbym powiedzieć nawet więcej a mianowicie że co raz bardziej zbliżają się do kosztów kredytów gotówkowych. Tu nieco nawiązuje do ostatniej propozycji Aasa która na chwilę obecną do 5000 zł jest najtańszą na rynku.

W przypadku jeśli decydujemy się na opcję pozabankową warto więc wybrać najkorzystniejszą ofertę w ramach której trafi do nas pożyczka na konto bankowe. Taką która będzie cechowała się najniższą ratą oraz umożliwia nam wybranie dowolnego okresu spłaty. Na łamach publikowanych przeze mnie co miesiąc rankingów chwilówek czy rankingów pożyczek pozabankowych znajdziecie najbardziej polecane przeze mnie propozycje, jeśli będziecie mieć problem z wyborem na własną rękę.

Co będzie potrzebne aby pożyczka na konto bankowe dotarła stosunkowo szybko? Przede wszystkim konto osobiste w banku, na które otrzymamy pełną kwotę pożyczki, a z którego wcześniej będziemy musieli przelać opłatę weryfikacyjną (choć możliwe jest ominięcie tej opcji o czym pisałem w odrębnym artykule). Ponadto musimy posiadać również telefon komórkowy oraz brak zadłużeń w bazach dłużników typu KRD czy Erif (a w przypadku niektórych ofert również pozytywną historię w BIK).

Czytaj również

13 Opinie
 1. Teraz mBank ma sporego konkurenta w postaci Inbanku, który udziela całkiem sporej ilości kredytów przez internet. No tyle żeby uzyskać taki kredyt, trzeba mieć odpowiednią zdolności i nie naganną historię kredytową. Dobra opcja jak ktoś ma możliwość sięgnięcia po kredyt bankowy.

 2. W każdym banku trzeba mieć odpowiednią zdolność i historię kredytową. Osoby bez odpowiedniej oceny punktowej w BIK nie mają zbytnio co liczyć na uzyskanie pożyczki w banku. Za to w firmach pożyczkowych wygląda to już nieco bardziej przejrzyście i szanse na uzyskanie gotówki większe. A koszt wcale nie dużo większy, jeśli zależy nam na nie dużym sianie – 3000 czy 5000 zł w takich firmach jak Wonga, Ratka, Monedo czy Aasa będą na zbliżonych warunkach co w bankach.

 3. W Aasa można nawet do 10 000 pożyczki wziąć 🙂 Koszty faktycznie niskie tak jak napisał Raspberry.

  • .. i od niedawna do uzyskania u nich pożyczki nawet nie jest potrzebne konto osobiste. Można uzyskać pożyczkę w ramach czeku Giro, a więc nie posiadają rachunku bankowego. Pożyczka wtedy wędruje do urzędu pocztowego, więc możemy ją odebrać na najbliższym oddziale Poczty Polskiej lub w Banku Pocztowym. Żadnych dodatkowych kosztów przez to nie ponosimy, więc rozwiązaniem całkiem niezłe jak ktoś nie ma konta bankowego. Choć czy są jeszcze takie osoby?

 4. Ja też mam eKonto i założone już od 2002 roku a więc jakieś 15 lat. Pomimo tego że korzystam z niego z doskoku, to nie płacę za prowadzenie jego żadnych opłat miesięcznych ani też rocznych. Jest to więc fajna opcja dla kogoś ktoś nie chce być zobowiązany do czegoś przez założenie takiego konta bankowego. Tylko że ja nie posiadam do tego konta karty więc chyba dlatego nie mam żadnych opłat.

 5. Jeśli ktoś nie ma konta bankowego, to do uzyskania pożyczki już nie musi go posiadać bo jest już sporo firm które udzielają pożyczek na czek Giro. Jeśli pożyczka zostanie nam przyzna, to wystarczy że zgłosimy się z odpowiednim dokumentem na placówkę pocztową i tam zostanie nam ona wypłacona, oczywiście na terenie naszego miejsca zamieszkania, więc nie trzeba nigdzie jeździć.

 6. Ja się cieszę że firmy pożyczkowe powoli odchodzą już od weryfikacji przez przelewania grosza. Ta opcja była mocno dziurawa i pomagała wielu osobom wyłudzić kredyt czy chwilówkę. Taka osoba mogła bez większych problemow założyć w każdym jednym banku, posiadając dane z dowodu i przelać z niego małą opłatę weryfikacyjną. Teraz już u większości firm w których dostępna jest pożyczka bezpośrednio na rachunek bankowy, używają systemu które sprawdza konto od A do Z, w tym również to, czy są stałe wpływy.

 7. Obecnie można znaleźć już dosyć fajne oferty kont i pisząc fajne, mam na myśli to że nie trzeba już za nie płacić takich wysokich opłat jak było to 10 czy kilkanaście lat temu. Wtedy niemal nie istniały oferty kont osobistych, za które nie trzeba byłoby płacić opłat miesięcznych. Teraz w zasadzie większość kont osobistych nie ma opłat za prowadzenie. Jeśli już jest jakaś opłata to najczęściej za kartę do konta czy autoryzacje przelewów.

 8. Tak wiem po sobie, jakie koszty kiedyś musiałem ponosić prowadząc konta, tzreba było płacić niemal za wszystko, arze, wychodziło tego przynajmniej kilkadziesiąt złotych. Teraz wybieramy konto takie jakie chcemy, większość posiada darmowe prowadzenie, darmowe przelewy czy wypłaty z bankomatów. Przeważnie jedynie opłata za kartę jest jakaś, ale rzędu kilku złotych miesięcznie.

 9. Chyba wszystkie firmy pożyczkowe robią przelew pożyczki, więc w tych czasach to już raczej ciężko znaleźć taką firmą która pożyczkę dawałaby do ręki jak kiedyś Provident. Choć na topie są teraz pożyczki które można odebrać w okienku pocztowym i chyba można je dostać w Ratce czy Aasa.

 10. Teraz to chyba większość pożyczek czy chwilówek jest w ten sposób udzielana i raczej ciężko pożyczyć dodatkowe pieniądze, jeśli się nie posiada rachunku bankowego. Ja mam konto osobiste już od kilku dobrych lat w mBanku i nic za nie nie płacę, żadnych opłat miesięcznych.

 11. Bardzo wygodna opcja, bo teraz chcąc wziąć pożyczkę, możemy to zrobić zasiadając wygodnie za komputerem. Nie trzeba nigdzie wychodzić, nie trzeba biegać po placówkach, spotykać się z jakimiś doradcami, jak to było za czasów domowych pożyczek Providenta. Dzisiaj uzyskanie pożyczki ogranicza się do wysłania wniosku, zdalnej weryfikacji i przelewu pożyczki na konto.

 12. (4/5)

  Teraz już takie czasy, że nie trzeba się wcale namęczyć by dostać kredyt na konto bankowe. Wystarczy mieć dobrą zdolność kredytową, zasiąść wygodnie w fotelu, wypełnić odpowiedni wniosek i kasa jest w kilkanaście minut na naszym koncie.

Oceń:*