Krajowy Rejestr Długów

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

36 udostępnij na FB

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów – u niektórych instytucja budząca postrach, u niektórych wprost przeciwnie. Firma dzięki której wiele firm i przedsiębiorców odzyskało kwoty z faktur, które w wielu przypadkach były już spisane na starty. My więc przyjrzymy się tej pozytywnej stronie działania KRD, czyli odzyskiwaniu długów od dłużników.

Choć Krajowy Rejestr Długów nie zajmuje się bezpośrednio windykacją ponieważ tym zajmuje się współpracująca z nimi Kaczmarski Inkasso. To bardzo często samo ostrzeżenie o możliwości wpisania firmy do bazy dłużników, działa jak przysłowiowa płachta na byka. W efekcie czego, wiele firm reguluje swoje należności terminowo.

Na czym więc polega nawiązanie współpracy z Krajowym Rejestrem Długów i co my jako przedsiębiorcy na tym zyskujemy? Współpraca z KRD opiera się na umowie podpisywanej najczęściej na okres 12 miesięcy opartej o abonament miesięczny. Z możliwością jej przedłużenia, jeśli będziemy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i wyrazimy taką chęć. Ten abonament jest różny w zależności od tego co obejmuje nasza umowa.

Co zyskujemy z Krajowym Rejestrem Długów?

Podpisując umowę z KRD możemy odzyskać zarówno opóźnienia długoterminowe, a więc z faktur wystawianych nawet przed kilkoma laty. Jak również tych obecnych, a ponadto będziemy mieć większą pewność płatności z faktur wystawionych obecnie. Ponieważ bieżące faktury będziemy mogli opieczętować pieczątką informującą o współpracy z KRD. Która jednocześnie daje informacje, że w przypadku nie terminowych płatności informacja o zadłużeniu zostaje przekazana do KRD. Niby nic dużego, ale działa to na większość firm, dla których trafienie do baz dłużników to ostateczność.

W przypadku firm które zalegają nam z płatnościami, a na które nie działają ostrzeżenia i pisma, stosowane są bardziej stanowcze kroki. Pod warunkiem że obejmuje to pakiet z którego zdecydowaliśmy się skorzystać. Mowa tutaj o formalnościach związanych z windykacją i przeprowadzenia całego procesu do momentu całkowitego rozliczenia się z naszym dłużnikiem.

Co jeszcze daje nam korzystanie z usług KRD? Możemy dopisywać dłużników do bazy dłużników w KRD, sprawdzać informacje na temat kontrahentów z którymi zamierzamy podjąć współprace. A więc uzyskać informacje, czy wcześniej mieli jakieś problemy z płatnościami wobec swoich kontrahentów.

Nowością w ofercie KRD jest wezwanie do zapłaty Plus. W ramach którego możemy odzyskać swoje pieniądze na koszt dłużnika, które powstało na bazie nowego prawa dla firm (ustawa o terminowych płatnościach zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy)

Pieniądze z faktur – nowe alternatywne rozwiązania

W ciągu ostatnich lat co raz większą popularność zdobywa również nowa usługa, która umożliwia uzyskanie pieniędzy z wystawionych faktur. Mowa tutaj oczywiście o faktoringu dla firm. Dzięki tej usłudze, przedsiębiorca może zachować płynność finansową, nawet przy stosowaniu długich terminów płatności. Minimalizuje on jednocześnie ryzyko związane z nie wypłacalnością kontrahentów.

Zobacz opinie o KRD

Poniżej możesz zapoznać się z opiniami na temat firmy Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Czytaj również

36 Comments
 1. Zdecydowanie polecam KRD, firma godna zaufania. W razie problemu ze spłatą zobowiązań przez kontrahentów KRD czuwa nad twoimi finansami, nic samemu nie trzeba już kontrolować. Mi to bardzo ułatwiło prowadzenie biznesu.

 2. Jakiś rok temu nawiązaliśmy współpracę i musze przyznać, że na początku byłem sceptyczny. Nie sądziłem, że to mi pomoże w biznesie – program wziąłem na próbę, bo mój znajomy bardzo zachwalał KRD. Po tych miesiącach standardem w mojej firmie jest sprawdzanie każdego nowego kontrahenta przed podpisaniem zlecenia. To daje spokój i więcej czasu na rozwijanie biznesu. I o to chodziło!

  • Musiał Pan mieć bardzo mało zleceń, że macie na to czas. KRD to nic innego niż wyciąganie pieniędzy od takich naiwniaków, którzy podpisali z nimi umowę – też taki byłem, ale opamiętałem się jak okazało się, że ich skuteczność jest w zasadzie żadna. Nie ma to jak osobiście jechać i załatwić sprawę.

   • sama prawda. placi sie często abonament i to zazwyczaj nie maly…. a skutecznosc 0. pol roku ciagneli jedna sprawe… i niepowodzenie. niby negocjatorzy dzwonili etc do kontrahenta ale jakos logów do sprawy i wykonanych czynnosci sci nie moga wyslac bym widzial czy cokolwiek robili…

    (5/5)
 3. Przede wszystkim uczciwość. Dlatego korzystam z KRD i sprawdzam potencjalnych współpracowników. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Ja sam zawsze staram się żeby wszystko było profesjonalnie i tego tez oczekuję od innych.

 4. Takie czasy że lepiej sprawdzić firmy z którymi się chce współpracować czy biznesowo czy nawet prywatnie, np. biuro podróży. Daje to duży spokój. Wiesz, że firma jest zaufana i nie będziesz mieć jakiś nieprzyjemności. KRD fajne rozwiązanie.

  • a jakie to przydatne jak możesz sprawdzić siebie, przekonałem się o tym jak mi portfel ukradli. już miałem wizję zaciągniętych pożyczek na mój dowód, nic przyjemnego.a tak na stronie KRD jest opcja że można sprawdzić swoje zobowiązania. jak piszesz, daje to duży spokój.

 5. Bardzo przydatna baza przy prowadzeniu firmy. Sprawdzam u nich kontrahentów i jestem zadowolony z poziomu świadczobych usług.

 6. Wmanewruja czlowieka w umowę od.której nie idzie nawet formalnie odstąpić…KRD nadaje sie tylko do delegalizacji i dawno powinno być cofnieta zgoda na jego dzialanie na rynku…

 7. Jesteśmy partnerem KRD oraz posiadamy certyfikat Rzetelnej Firmy i muszę przyznać, że kontrahenci dbają o terminowa płatność u nas w firmie. Tak więc w naszym przypadku to działa.

 8. Ja na przykład bez skrupułów wpisuje swoich dłużników. A co! Przecież umowę podpisały dwie strony – jedna pracę swoją zrobiła, a druga ma za nią zapłacić w ustalonym terminie. To wszystko jest naprawdę proste i zastanawiam się po co ludzie tak kombinują…

 9. Ja zawsze w bazie kontrahentów sprawdzam czy długów nie mają. Wszystko dobrze działa, jest niedrogo i raportów dużo przydatnych

  (5/5)
 10. sama prawda. placi sie często abonament i to zazwyczaj nie maly…. a skutecznosc 0. pol roku ciagneli jedna sprawe… i niepowodzenie. niby negocjatorzy dzwonili etc do kontrahenta ale jakos logów do sprawy i wykonanych czynnosci sci nie moga wyslac bym widzial czy cokolwiek robili…

  (1/5)
 11. zero pomocy, zero wsparcia, przy podpisaniu umowy zostałem wprowadzony w błąd i musze rok płacić za to, że nic nie mogą zrobić bo juz jest po wygranej sprawie w sądzie. nie polecam

  (1/5)
 12. Chciałem jednorazowo pobrać raport o swojej firmie, a konsultant mówi że nie ma możliwości. To jest wprowadzenie w błąd.
  Druga sprawa usłyszałem że w erifie nie pobiorę raportu po nipie z KRD.
  Jest między Bigami wymiana informacji i można taki raport zbiorczy pobrać z innych BIG-ów.
  Kolejne wprowadzenie w Błąd. To są podstawy żeby anulować umowę potwierdzoną telefonicznie. A wszystkie te dobre opinie tutaj to pracownicy piszą.
  Prawdziwy klient 1 gwiazdkę da, Może 2.

  (1/5)
  • Firma prywatna zajmuje się długami Polaków??? Składasz wniosek o kredyt- odmowa, dlaczego?Bank odpowiada że jesteś w KRD, kolejny krok pytanie do KRD- DARMOWE i co?Po 14 dniach (tyle mają aby Ci odpisać – chodzi tylko o bezpłatny wniosek bo konto u nich już kosztuje) po tych 14 dniach już Cię nie ma w KRD Cud?? Nie sądzę… Warto skorzystać z tej darmowej wersji (papierowej raz na pół roku) i wtedy można się dowiedzieć że tak naprawdę nie ma po co zakładać konta płatnego.

 13. Korzystałem już nie raz z usług KRD aby sprawdzić swoich potencjalnych klientów przy umowach opiewających na znaczne kwoty. Dzięki informacją z KRD zawsze współpracuję z rzetelnymi przedsiębiorcami i nie mam dzięki temu problemów z płynnością finansową.

  (5/5)
 14. Osobiście korzystam z usług odkąd rozpoczął się kryzys gospodarczy związany z pandemią. Myślę, że w dużej mierze dzięki temu mam nadal płynność finansową i współpracuje z wypłacalnymi klientami.

  (5/5)
 15. @eryk a jak dokładnie można sprawdzić swojego potencjalnego kontrahenta? Wpisuje się dane firmy i jakiś raport otrzymujemy z informacjami zwrotnymi ?

  (5/5)
 16. @radek obecnie ciężkie czasy nastały dla przedsiębiorców, więc moim zdaniem weryfikowanie tego z kim podpisujemy umowę to po prostu zabezpieczenie i oszczędność czasu i pieniędzy.

  (5/5)
 17. NIE POLECAM KRD , najpierw wydzwaniają jak chcą złapać klienta , a jak jest problem to nie potrafią go rozwiązać. KRD chwali się że dużo mogą a tak naprawdę wyciągają od Ciebie pieniądze za abonament a tak naprawdę jak klient jest dłużny pieniądze to trzeba iść do sądu.

 18. Odradzam podpisania, a nawet rozmowy przez telefon, bo łapią za słowa i mimo tego że fizycznie nie masz z nimi umowy podpisanej wystawiają FV.

 19. Zostałem bezpodstawnie wpisany jako dłużnik do KRD. Raczej nikt w KRD nie sprawdza wiarygodności długów, wystarczy że ktoś zapłaci i każdego wpiszą. Później sam musiałem to wszystko odkręcać, opłacać prawników aby usunięto wpis. Najgorsze jest to że rzeczywiście przy takim wpisie można mieć później problemy z wzięciem np kredytu. Do dziś nie otrzymałem żadnej rekompensaty z tego tytułu.

  (1/5)
 20. Zawsze przed zawarciem umowy sprawdzam kontrahenta w bazie KRD – z nimi nigdy nie trafiłem na kota w worku podpisując umowę z kontrahentem, a teraz takie czasy, że lepiej na zimne dmuchać 😉

  (5/5)
 21. KRD pozwala szybko sprawdzić z kim warto współpracować a od kogo lepiej trzymać się z daleka. Polecam.

  (5/5)
 22. Prosty i szybki sposób na sprawdzenie potencjalnego klienta/partnera/inwestora. Warto zainwestować i regularnie sprawdzać czy osoba, z którą współpracujecie nie znalazła się przypadkiem w bazie KRD – lepiej sprawdzić i działać od razu niż obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku

 23. Witam nie polecam współpracy z KRD. Umowa zawarta elektronicznie na rok ale na piśmie na czas nieokreślony. Mimo dwukrotnego wypowiedzenia umowy nie przyjmują tego do wiadomości. Dzwonią i straszą że nadal będą wystawiać faktury i zadać pieniędzy. Nie polecam szkoda nerwów i pieniędzy pomoc żadna. Muszę wziąć prawnika żeby definitywnie zakończył umowę.

 24. dZIEKI WAM MOJA FIRMA NIE ZOSTAŁA BEZ GROSZA! NIEŹLE BY NAS KTOŚ ZAŁATWIŁ A TAK TO JUŻ NA SZCZĘŚCIE TO PRZESZŁOŚĆ

 25. Wprowadzili scoring dla firm, który niby coś pokazuje na podstawie czegoś co mają w systemie, a to jedna wielka ściema. Nie masz historii w KRD nie masz oceny, a jak masz to zgłoś to o upublicznienie fałszywych danych. scoring to możesz mieć w BIK, a nie w prywatnej firmie. Tyle na temat.

  (1/5)

Oceń: