Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Krajowy Rejestr Długów

Opinie o Krajowym Rejestrze Długów

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów – u niektórych instytucja budząca postrach, u niektórych wprost przeciwnie firma dzięki której wiele firm i przedsiębiorców odzyskało kwoty z faktur które w wielu przypadkach były już spisane na starty. My więc przyjrzymy się tej pozytywnej stronie działania KRD czyli odzyskiwaniu długów od dłużników.

Choć Krajowy Rejestr Długów nie zajmuje się bezpośrednio windykacją ponieważ tym zajmuje się współpracująca z nimi Kaczmarski Inkasso, to często samo ostrzeżenie o możliwości wpisania firmy do bazy dłużników działa jak płachta na byka w efekcie czego wiele firm reguluje swoje należności terminowo.

Na czym więc polega nawiązanie współpracy z Krajowym Rejestrem Długów i co my jako przedsiębiorcy na tym zyskujemy? Współpraca z KRD opiera się na umowie podpisywanej najczęściej na okres 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia jeśli będziemy zadowoleni z dotychczasowej współpracy) opartej o abonament miesięczny. Ten abonament jest różny w zależności od tego co obejmuje nasza umowa.

Podpisując umowę z KRD możemy odzyskać zarówno opóźnienia długoterminowe a więc z faktur wystawianych nawet przed kilkoma laty jak również tych obecnych a ponadto będziemy mieć większą pewność płatności z faktur wystawionych obecnie ponieważ będziemy mogli ją opieczętować pieczątką informującą o współpracy z KRD która jednocześnie daje informacje że w przypadku nie terminowych płatności informacja o zadłużeniu zostaje przekazana do KRD. Niby nic dużego ale działa to na większość firm dla których trafienie do baz dłużników to ostateczność.

W przypadku firm które zalegają nam z płatnościami a na które nie działają ostrzeżenia i pisma, stosowane są bardziej stanowcze kroki (pod warunkiem że obejmuje to pakiet z którego zdecydowaliśmy się skorzystać) w postaci wszystkich formalności związanych z windykacją i przeprowadzenia całego procesu do momentu całkowitego rozliczenia się z naszym dłużnikiem.

Co jeszcze daje nam korzystanie z usług KRD? Możemy dopisywać dłużników do bazy dłużników w KRD, sprawdzać informacje na temat kontrahentów z którymi zamierzamy podjąć współprace a więc uzyskać informacje czy wcześniej mieli jakieś problemy z płatnościami wobec swoich kontrahentów.

Nowością w ofercie KRD jest wezwanie do zapłaty Plus w ramach którego możemy odzyskać swoje pieniądze na koszt dłużnika, które powstało na bazie nowego prawa dla firm (ustawa o terminowych płatnościach zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy)

5 Comments

  1. Zdecydowanie polecam KRD, firma godna zaufania. W razie problemu ze spłatą zobowiązań przez kontrahentów KRD czuwa nad twoimi finansami, nic samemu nie trzeba już kontrolować. Mi to bardzo ułatwiło prowadzenie biznesu.

  2. Bartek z Gdańska - branża marketingowa 21 stycznia 2017 at 20:40

    Jakiś rok temu nawiązaliśmy współpracę i musze przyznać, że na początku byłem sceptyczny. Nie sądziłem, że to mi pomoże w biznesie – program wziąłem na próbę, bo mój znajomy bardzo zachwalał KRD. Po tych miesiącach standardem w mojej firmie jest sprawdzanie każdego nowego kontrahenta przed podpisaniem zlecenia. To daje spokój i więcej czasu na rozwijanie biznesu. I o to chodziło!

  3. Mirosław Jonkisz 2 lutego 2017 at 20:29

    Przede wszystkim uczciwość. Dlatego korzystam z KRD i sprawdzam potencjalnych współpracowników. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Ja sam zawsze staram się żeby wszystko było profesjonalnie i tego tez oczekuję od innych.

  4. Takie czasy że lepiej sprawdzić firmy z którymi się chce współpracować czy biznesowo czy nawet prywatnie, np. biuro podróży. Daje to duży spokój. Wiesz, że firma jest zaufana i nie będziesz mieć jakiś nieprzyjemności. KRD fajne rozwiązanie.

    • a jakie to przydatne jak możesz sprawdzić siebie, przekonałem się o tym jak mi portfel ukradli. już miałem wizję zaciągniętych pożyczek na mój dowód, nic przyjemnego.a tak na stronie KRD jest opcja że można sprawdzić swoje zobowiązania. jak piszesz, daje to duży spokój.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*