Konto Osobiste – 0 zł za prowadzenie i obsługę karty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

6 udostępnij na FB

Czy jest realne, posiadanie konta bankowego, które będzie niemal w pełni darmowe? Konto osobiste, które nie będzie posiadało opłat miesięcznych za prowadzenie rachunku. A co więcej, posiadanie karty płatniczej dołączonej do konta, nie będzie generowało za sobą dodatkowych opłat.

Każdy kto ma za sobą jakieś doświadczenie z kontami osobistymi, wie doskonale o tym, że znalezienie takiego konta graniczy niemal z cudem. Owszem, otwierając konto osobiste w promocji, możemy cieszyć się brakiem opłat przez początkowy czas. Może to być 12 miesięcy od otwarcia rachunku, niekiedy nieco więcej. Prędzej czy później jednak, w ramach takiego konta, które początkowo było w pełni darmowe, mogą pojawić się dodatkowe opłaty. Będzie to opłata miesięczna za kartę, jakieś dodatkowe opłaty za przelewy czy zlecenia stałe. I nagle, nasze konto osobiste które początkowo było w pełni darmowe, zamienia się w konto generujące dodatkowe opłaty. Jak tego uniknąć?

Jak uniknąć opłat za prowadzenie i obsługę karty?

Na wstępie zaznaczę, że moja porada dotycząca tego, jak założyć konto bez dodatkowych opłat, dotyczy tych osób które uzyskują stałe miesięczne wpływy na konto. Dlaczego? O tym dowiecie się w dalszej części mojego artykułu.

Poszukiwania konta osobistego bez opłat za prowadzenie i obsługę karty, warto zacząć od analizy kont osobistych. Szczególnie tych, które nie posiadają opłaty za prowadzenie. Tu warto wziąć pod uwagę dwa rodzaje kont bankowych. A mianowicie te, które bezwarunkowo nie posiadają opłaty miesięcznej. Również te które w zamian za darmowe prowadzenie, wymagają od nas spełnienia określonego warunku. Ten jest dosyć jasno sprecyzowany, i większość osób, nie powinna mieć problemu z jego realizacją.

Banki w których założymy konto 0 zł

Otóż banki, oddając w nasze ręce konto osobiste 0 zł, wymagają abyśmy aktywnie korzystali z takiego konta. Dlatego tez wspomniany brak opłaty miesięcznej może być uzależniony od tego, czy na naszym koncie będą pojawiać się wpływy. I bardzo często jest tak, że bank nie pobiera opłaty za konto, jeśli co miesiąc jest ono zasilane dodatkowymi wpływami np. w postaci miesięcznego wynagrodzenia które otrzymujemy od naszego pracodawcy. Jeśli jednak jakiegoś miesiąca takich wpływów zabraknie na koncie, bank w tym konkretnym miesiącu naliczy nam opłatę miesięczną za prowadzenie rachunku. Ile wynosi taka opłata? To już zależne jest od banku, w którym zdecydowaliśmy się założyć konto osobiste 0 zł. Jednak nie powinna ona być większa jak od 6 do 9 zł.

Karta płatnicza bez opłat

Bardzo podobnie może również wyglądać kwestia karty płatniczej dołączonej do konta. Oczywiście nie musimy jej zakładać. Wniosek o jej wydanie najczęściej składa się jednocześnie z wnioskiem o założenie rachunku. Jeśli jednak dokonujemy płatności kartą czy to przez internet czy w stacjonarnych sklepach, ponadto lubimy mieć dostęp do “żywej” gotówki, wypłacając ją z bankomatu, to zdecydowanie warto sobie taką kartę założyć. Tym bardziej, że samo wydanie karty jest zazwyczaj darmowe. Natomiast utrzymanie karty może już się wiązać z dodatkowymi opłatami.

Dlatego jeśli nie chcemy ponosić takich opłat, warto poszukać oferty warunkowej. A więc takiej, przy której podobnie jak przy prowadzeniu konta, będzie określony warunek do spełnienia. W przypadku kart płatniczych, ten dodatkowy warunek najczęściej mówi o wykonaniu określonych transakcji bezgotówkowych za pośrednictwem karty. Mogą to być zarówno płatności dokonane kartą przez internet, jak również w stacjonarnych palcówkach. Jeśli będziemy się wywiązywali z tego warunku, bank nie będzie nam naliczał opłaty miesięcznej za utrzymanie karty. Oczywiście najpierw musimy znaleźć ofertę konta bankowego, w ramach którego dostępna jest taka opcja. Tutaj możemy polecić nasz Ranking Kont Osobistych, które każdego miesiąca aktualizujemy.

Podsumowując, jeśli aktywnie korzystamy z konta osobistego, jak i samej karty, to nie ma żadnych przeszkód ku temu, abyśmy nie ponosili opłaty ani za prowadzenie konta bankowego, ani korzystanie z karty.

Czytaj również

6 Comments
 1. A ja miałem taką sytuację, że znalazłem w pełni darmowe konto, bez opłat za prowadzenie i bez prowizji za kartę. Skorzystałem z tej oferty, ale po jakichś 2 lat bank włączył opłatę miesięczną za kartę. Warto więc poza samą ofertą, zapoznać się również z warunkami umowy. Jednak dobrze że z kontem bankowym to nie jest większy problem, bo w każdym momencie mamy możliwość zmiany banku.

  (3/5)
 2. Również szukałem konta bez opłat miesięcznych i bez dodatkowych opłat za kartę. W moim przypadku wyborem było Konto Proste Zasady. Konto za darmo i większość opcji jest darmowa. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to zrobienie przynajmniej raz w miesiącu jednej transakcji bezgotówkowej za pomocą karty np. płatność kartą za zakupy w sklepie czy w sklepie internetowym.

  (5/5)
 3. Ja nie liczyłbym na żadne promocje typu konto za 0 zł czy karta bez opłat miesięcznych. Taka opłata pojawi się w większości banków prędzej czy później. Lepiej znaleźć sobie konto gdzie te opłaty są warunkowe np. gdy jest wpływ na konto min. 500 zł miesięcznie – brak opłaty miesięcznej za prowadzenie, gdy są transakcję kartą min. 50 zł miesięcznie – brak opłaty za kartę. To uczciwe warunki moim zdaniem.

  (4/5)
 4. Większość banków oferuje konto w opcji 0 zł za prowadzenie. Problem w tym, że inne opcje mogą wiązać się z opłatami, najczęściej karta czy wypłaty z bankomatów.

  (4/5)
 5. @Anioł to można wtedy założyć konto bez karty, nie masz obowiązku jej brać. Mało kto teraz wypłaca gotówką z bankomatów a do płatności można użyć Blika.

  (5/5)
 6. W mało jakim banku założymy konto bez opłat za prowadzenie karty. Mamy do wyboru najczęściej dwie opcje. Albo zapłacić miesięczną czy roczną opłatę za kartę. Bądź też spełnienie określonych warunków które stawia bank.

  (5/5)

Oceń: