Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB
najlepszy kredyt gotówkowy Lepsza Gotówka jest jedną z popularnych marek która umożliwia najtańszej opcji kredytu gotówkowego w zakresie od 500 zł do 20 000 zł pośród ofert kilkunastu banków.

Choć większość naszych stron poświęcam rynkowi pozabankowemu, to czasami staram się napisać o nieco w temacie ofert bankowych. Dzisiaj przybliżę ciekawy temat wyboru kredytu gotówkowego w banku. Jak wiadomo kredyt kredytowi nie równy i jeśli mielibyśmy złożyć wniosek o kredyt w określonej wysokości w każdym z banków, to przypuszczam że każdy jeden zaproponowałby inną ratą kredytu. Jak więc wybrać ten najtańszy, a zarazem najlepszy kredyt gotówkowy?

Można skorzystać z internetowych porównywarek w ramach których porównywane jest większość dostępnych ofert bankowych. Problem jednak w tym że podawane tam kwoty często dalekie są od rzeczywistości. Banki celowo zaniżają podawane tam wartości podając najtańszą możliwą opcję raty kredytu, która najczęściej wiąże się z wzięciem jakiegoś dodatkowego produktu finansowego w banku. Często jest to jakieś duże ubezpieczenie kredytu albo dodatkowa karta kredytowa czy konto osobiste. Sam to już przerabiałem nie raz i dla przykładu – jeśli w porównywarce otrzymałem ratę w wysokości 360 zł, to podczas bezpośredniej wizyty w placówce okazywało się że najtańsza możliwa do zaproponowania przez bank to jednak “nieco” więcej bo 440 zł…

Jak więc wybrać najtańszy i najlepszy kredyt gotówkowy bez takich dodatków?

Tu z pomocą mogą przyjść nam pośrednicy finansowi. Nie musicie się jednak obawiać ponieważ oni nie doliczą nam żadnych dodatkowych kosztów do kredytu, swoją prowizję taka firma otrzymuje od banku już po finalizacji podpisania umowy o kredyt.

Jak to więc działa? Wybieramy jedną z firm która pośredniczy w udzielaniu kredytów i współpracuje z większością banków które udzielają dodatkowej gotówki na dowolny cel. Jako że większość takich firm oferuje swoje usługi finansowe przez internet, samodzielnie możemy wypełnić formularz w którym najczęściej podaje się dane z dowodu osobistego wraz z informacją o interesującej nas kwocie kredytu i okresie jego spłaty. Po wysłaniu takiego wniosku trafia on do wspominanej firmy a następnie do banków. Gdy oferta jest już gotowa do przedstawienia otrzymujemy oferty kredytu z kilku czy nawet kilkunastu banków wśród których najważniejsza będzie dla nas informacja o koszcie kredytu i racie miesięcznej.

Posiadając taką informację możemy wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę która spełnia nasze oczekiwania. Warto przy tym sprawdzić czy oferta którą wybraliśmy posiada ubezpieczenie kredytu ujęte już w ratach miesięcznych.

Czytaj również

1 Opinie
  1. Można korzystać z różnego rodzaju porównywarek kredytów, ale szczerze mówiąc to dane w ich podane dalekie są od rzeczywistości. Oczywiście nie wątpię że bank może zaproponować taką ofertę jaką tam podają, ale przy takich najtańszych ofertach najczęściej są haczyki. Trzeba mieć wysoką zdolność kredytową a do tego oferta najczęściej wiąże się ze skorzystaniem z dodatkowych produktów finansowych banku – ubezpieczenia czy karty kredytowej.

Oceń:*