Jak odzyskać dług od firmy?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB
odzyskanie długu od firmy Pomoc firmy która specjalizuje się obsłudze wierzytelnościami może być szczególnie pomocna kiedy nie chcemy na własną rękę stosować prób odzyskania należności od dłużnika, który zwleka z opłaceniem wystawionej przez nas faktury.

Prowadzenie firmy poza tym że daje wiele udogodnień i możliwości spełniania się zawodowo, to niestety niesie również ze sobą pewne ryzyko. Szczególnie w sytuacjach kiedy napotykamy na nie rzetelnego kontrahenta. Takiego który nie będzie terminowo wywiązywał się z płatności za wystawioną przez nas fakturę.

W komfortowej sytuacji są osoby które posiadają stałych klientów, sprawdzone firmy do których mamy już zaufanie i terminowo realizują płatności za wystawione faktury. Jeśli jednak często mamy styczność z nowymi firmami a zarazem często stosujemy terminowe płatności (np. przelew 7, 14 czy nawet 30-dniowy), warto w takiej sytuacji się zabezpieczyć. Wystarczy nawiązać współpracę ze sprawdzoną firmą specjalizującą się w zakresie zarządzania wierzytelnościami. Będzie to dla nas korzystne zarówno w przypadku nowo nawiązywanych form współpracy jak również w przypadku kiedy posiadamy już jakieś nie opłacone faktury z których płatności chcielibyśmy odzyskać.

Odzyskanie długu od firmy

Jak odzyskać dług od firmy czyli skuteczne odzyskanie długu. Jedną z firm specjalizującą się w nabywaniu i zarządzaniem wierzytelnościami jest Powszechny Fundusz Wierzytelności. Wśród głównych ofert firmy znajduje się cesja wierzytelności, zlecenia windykacji zarówno na terenie Polski jak i windykacja międzynarodowa. Ponadto obsługa prawna firm czy wywiad gospodarczy, który może okazać się pomocny przy nawiązywaniu nowych umów lub innych form współpracy.

W przypadku procesu windykacji postępowania mogą się odbywać na trzech stopniach. Pierwszym z nich jest postępowanie polubowne przed sądowe w ramach którego firma w pierwszej kolejności wysyłania upomnienia listowne. Firma kontaktuje się drogą elektroniczną oraz przeprowadza negocjacje oraz mediacje telefoniczne. Drugim stopniem jest postępowanie sądowe w ramach którego następuje analiza statusu sprawy, wniesienie powództwa i obsługa sprawy. Ponadto również reprezentowanie nas na etapie postępowania zwykłego w celu uzyskania ostatecznego wyroku. W ramach trzeciego stopnia którym jest postępowanie egzekucyjne możemy liczyć na rekomendacje i dobór kancelarii komorniczej jak też nadzorowanie czynności kancelarii komorniczych.

Ciekawą ofertą którą znalazłem w ofercie Powszechnego Funduszu Wierzytelności jest możliwość sprzedaży długu. Jest on dobrym rozwiązaniem w sytuacji kiedy nie chcemy narażać się na skomplikowane procedury windykacyjne. Możemy po prostu odsprzedać swój dług a więc w skrócie nie opłaconą przez naszego kontrahenta fakturę.

Sprzedażą długu mogą być objęte wszystkie wierzytelności a do samej transakcji dochodzi na podstawie wzajemnie uzgodnionej umowy cesji długu. Głównym atutem takiego rozwiązania jest uwolnienie się od konieczności prowadzenia trudnego i często żmudnego procesu dochodzenia długu na własną rękę.

Czytaj również

2 Opinie
  1. Ja przez rok starałam się odzyskać 20 tys. 5 nieopłaconych faktur, dużo stresu i nerwów, znajoma kazała skontaktować mi się z windykacją zamiast wchodzić na drogę sądową, kontaktowałam się z mecenasem Łukaszem Markowskim pod adresem kancelaria.markowski@yahoo.com oni mają normalną firmę, która zajmuje się właśnie takimi dłużnikami. Mam nadzieję tylko, że już nie trafię na takich niewypłacalnych ludzi.

  2. Teraz podobno ma być z tym łatwiej, bo taką firmą będącą naszym dłużnikiem, szybciej będzie można wpisać do baz dłużników. Swego czasu też miałem problemy z takimi nie wypłacalnymi firmami. Na szczęście od jakiegoś czasu mam okazję współpracować ze stałymi kontrahentami, którzy umieją w terminie opłacać faktury.

Oceń:*