Jak odzyskać dług od firmy?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

2 udostępnij na FB
Pomoc firmy która specjalizuje się obsłudze wierzytelnościami może być szczególnie pomocna kiedy nie chcemy na własną rękę stosować prób odzyskania należności od dłużnika, który zwleka z opłaceniem wystawionej przez nas faktury.

Prowadzenie firmy poza tym że daje wiele udogodnień i możliwości spełniania się zawodowo, to niestety niesie również ze sobą pewne ryzyko. Szczególnie w sytuacjach kiedy napotykamy na nie rzetelnego kontrahenta. Takiego który nie będzie terminowo wywiązywał się z płatności za wystawioną przez nas fakturę.

W komfortowej sytuacji są osoby które posiadają stałych klientów, sprawdzone firmy do których mamy już zaufanie i terminowo realizują płatności za wystawione faktury. Jeśli jednak często mamy styczność z nowymi firmami a zarazem często stosujemy terminowe płatności (np. przelew 7, 14 czy nawet 30-dniowy), warto w takiej sytuacji się zabezpieczyć. Wystarczy nawiązać współpracę ze sprawdzoną firmą specjalizującą się w zakresie zarządzania wierzytelnościami. Będzie to dla nas korzystne zarówno w przypadku nowo nawiązywanych form współpracy jak również w przypadku kiedy posiadamy już jakieś nie opłacone faktury z których płatności chcielibyśmy odzyskać.

Jak odzyskać dług od firmy czyli skuteczne odzyskanie długu. Jedną z firm specjalizującą się w nabywaniu i zarządzaniem wierzytelnościami jest Powszechny Fundusz Wierzytelności. Wśród głównych ofert firmy znajduje się cesja wierzytelności, zlecenia windykacji zarówno na terenie Polski jak i windykacja międzynarodowa. Ponadto obsługa prawna firm czy wywiad gospodarczy, który może okazać się pomocny przy nawiązywaniu nowych umów lub innych form współpracy.

W przypadku procesu windykacji postępowania mogą się odbywać na trzech stopniach. Pierwszym z nich jest postępowanie polubowne przed sądowe w ramach którego firma w pierwszej kolejności wysyłania upomnienia listowne. Firma kontaktuje się drogą elektroniczną oraz przeprowadza negocjacje oraz mediacje telefoniczne. Drugim stopniem jest postępowanie sądowe w ramach którego następuje analiza statusu sprawy, wniesienie powództwa i obsługa sprawy. Ponadto również reprezentowanie nas na etapie postępowania zwykłego w celu uzyskania ostatecznego wyroku. W ramach trzeciego stopnia którym jest postępowanie egzekucyjne możemy liczyć na rekomendacje i dobór kancelarii komorniczej jak też nadzorowanie czynności kancelarii komorniczych.

Ciekawą ofertą którą znalazłem w ofercie Powszechnego Funduszu Wierzytelności jest możliwość sprzedaży długu. Jest on dobrym rozwiązaniem w sytuacji kiedy nie chcemy narażać się na skomplikowane procedury windykacyjne. Możemy po prostu odsprzedać swój dług a więc w skrócie nie opłaconą przez naszego kontrahenta fakturę.

Sprzedażą długu mogą być objęte wszystkie wierzytelności a do samej transakcji dochodzi na podstawie wzajemnie uzgodnionej umowy cesji długu. Głównym atutem takiego rozwiązania jest uwolnienie się od konieczności prowadzenia trudnego i często żmudnego procesu dochodzenia długu na własną rękę.

Jeśli chcesz odzyskać dług lub po prostu go odsprzedać – zostaw swoje dane poprzez formularz na stronie PFW

Czytaj również

2 Opinie
  1. Ja przez rok starałam się odzyskać 20 tys. 5 nieopłaconych faktur, dużo stresu i nerwów, znajoma kazała skontaktować mi się z windykacją zamiast wchodzić na drogę sądową, kontaktowałam się z mecenasem Łukaszem Markowskim pod adresem kancelaria.markowski@yahoo.com oni mają normalną firmę, która zajmuje się właśnie takimi dłużnikami. Mam nadzieję tylko, że już nie trafię na takich niewypłacalnych ludzi.

  2. Teraz podobno ma być z tym łatwiej, bo taką firmą będącą naszym dłużnikiem, szybciej będzie można wpisać do baz dłużników. Swego czasu też miałem problemy z takimi nie wypłacalnymi firmami. Na szczęście od jakiegoś czasu mam okazję współpracować ze stałymi kontrahentami, którzy umieją w terminie opłacać faktury.

Oceń:*