Hipożyczka – pozabankowe pożyczki hipoteczne

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

4 udostępnij na FB
Hipożyczka to oferta dla osób które szukają pozabankowej oferty pożyczki hipotecznej, czyli takiej w przypadku której akceptowane są zadłużenia w bazach BIK jak również zajęcia komornicze.

Nie tylko banki specjalizują się w udzielaniu pożyczek pod zastaw nieruchomości, również co raz więcej firm z sektora pozabankowego (nie mylić z parabankami) interesuje się wkroczeniem na ten rynek. Pisałem swego czasu o Funduszu Korona, dzisiaj firma o podobnym profilu ponieważ specjalizująca się również w pozabankowych pożyczkach hipotecznych – Hipożyczka.

Na samym początku słów kilka o samej firmie – Hipożyczka Sp. z o.o. jest firmą zarejestrowaną w Krakowie. Działalność rozpoczęła w 2014 roku i jak możemy przeczytać w bazie KRS, główną działalnością firmy jest udzielanie kredytów. W tym miejscu mogę sprecyzować że na dzień dzisiejszy, firma specjalizuje się wyłącznie w udzielaniu pożyczek pozabankowych pod hipotekę czyli takich pożyczek które są zabezpieczone nieruchomością. Firma umożliwia uzyskanie wysokich kwot pożyczek, wyłącznie tym osobom które posiadają własność w postaci lokalu użytkowego, działki budowlanej, domu lub mieszkania. Czas realizacji wypłaty pożyczki to najczęściej 2 dni robocze a przelew pożyczki odbywa się bezpośrednio na rachunek bankowy klienta.

Nawet do 200 000 zł. Nawet tyle możemy uzyskać w ramach oferty Hipożyczki. Okres spłaty jest jednak stosunkowo krótki ponieważ może on wynosić 6, 12 lub 18 miesięcy, z możliwością przedłużenia do 5 lat. Trzeba jednak wiedzieć że na im dłuższy okres spłaty się zdecydujemy, tym będziemy musieli ponieść wyższe koszty pożyczki. Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych możliwości spłaty rat pożyczki, jednak wybór najkrótszego możliwego okresu spłaty będzie dla nas niewątpliwie najbardziej korzystny. Kwota pożyczki uzależniona jest głównie od wartości posiadanej przez nas nieruchomości, w kwocie nie większej jak 50% jej wartości.

Hipożyczka i działalność na terenie całej Polski. Choć główna siedziba firmy mieści się w Krakowie, to załatwienie formalności związanych z uzyskaniem pożyczki możliwe jest na terenie całej Polski. Firma posiada swoich doradców w każdej większej miejscowości, więc w celu dopięcia formalności nie będziemy musieli przemierzać całej Polski, jeśli przykładowo pochodzimy z Pomorza. Oferta skierowana jest zarówno do osób fizycznych jak również firm, które posiadają siedziby lub nieruchomości na terenie takich miejscowości jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Olsztyn, Toruń, Rzeszów, Gliwice, Zakopane, Tychy, Bielsko ­Biała, Szczecin, Lublin, Białystok, Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Kielce, Zabrze, Opole, Bydgoszcz, Zielona Góra lub Łódź.

Zadłużenia w BIK i komornicze. Jak przeczytałem na ich stronie, firma zapewnia pomoc w różnych trudnych sytuacjach również w przypadku osób które posiadają negatywną historię w bazach BIK a nawet w przypadku zajęć komorniczych. Dokumenty które są wymagane do uzyskania pożyczki hipotecznej to numer księgi wieczystej, akt nabycia nieruchomości (spadek/umowa kupna-sprzedaży/umowa darowizny/inne) oraz zdjęcia nieruchomości. Do uzyskania pożyczki nie jest wymagane przedstawianie zaświadczeń o dochodach.

Uprzedzając wasze pytania dotyczące praw do nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie pożyczki. Po podpisaniu umowy z Hipożyczką nadal będziecie właścicielami nieruchomości i będziecie mieli prawo do korzystania z niej, jak do tej pory. Nieruchomość będzie stanowiła zabezpieczenie pożyczki, czyli mogłaby przejść na własność firmy pożyczkowej tylko w sytuacji jeśli osoba która zaciąga pożyczkę, nie regulowałaby swoich zobowiązań czyli nie spłacała rat pożyczki.

Czytaj również

4 Opinie
  1. Pewnie dla osób które wpadły w jakąś trudną sytuację finansową, będzie to jakaś deska ratunku, wszystko zależy od tego jakie koszta zostaną nam zaproponowane. Wiadomo że w przypadku pożyczek hipotecznych te koszta zawsze powinny być znacznie bardziej korzystne niż w przypadku pożyczek gotówkowych, ale nie wiem jak sytuacja wygląda w przypadku takich pożyczek pozabankowych jak ta. Najpierw więc trzeba przyjrzeć się jak wygląda umowa (najlepiej z osobą która się na tym zna) i zapoznać się z harmonogramem spłaty, a wtedy dopiero podpisywać..

  2. Firma która dużo obiecuje a później dziwnie po cichu się wycofuje z oferty
    Nie polecam

    • Dużo lepiej w temacie pożyczki pozabankowej pod hipotekę sprawdza się firma Speed Cash. Nie ściemniają wiele, tylko mówią z góry jakie są możliwości uzyskania finansowania i na starcie wiemy czy będziemy mieli możliwość uzyskania takiej pożyczki pod zastaw.

  3. Polecam Fundusz Hipoteczny Yanok. Niejedną firmę wyciągnęli z tarapatów. Mają umiarkowane ceny

Oceń:*