Hapi Loans

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB
Nowa marka stworzona przez Providenta w ramach której pożyczkę można uzyskać całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu i spotkań z pracownikami firmy.

Firma Provident już od dłuższego czasu obserwowała ogromne zainteresowanie internetowymi pożyczkami a takich do tej pory brakowało w ofercie firmy. Odpowiedzią na nie jest powołanie całkowicie nowej marki Hapi Loans czy bardziej znanej jako Hapi Pożyczki.

Na pierwszy rzut oka oferta Hapi Loans wydaje się ofertą dosyć atrakcyjną na tle konkurencji, choć podobnie jak w przypadku Providenta nie uzyskamy tu pożyczki na okres krótszy niż 3 miesiące. Okres spłaty pożyczki możemy wybrać sami za pomocą specjalnego suwaka, jaki znamy ze stron innych firm które udzielają podobnych pożyczek pozabankowych przez internet. Kwoty dostępnych pożyczek to od 1500 zł do 7500 zł z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy.

Koszt pożyczek w Hapi Loans – tu chciałem głównie porównać je do oferty Providenta i niestety muszę przyznać że w Hapi koszt pożyczek jest nieco wyższy. No ale coś za coś – w Hapi pożyczkę możemy mieć nawet w ciągu kilkunastu minut i bez kontaktu z pracownikiem firmy natomiast w Providencie najczęściej gotówka dostarczana jest dnia następnego i wcześniej wymagane jest spotkanie z pracownikiem firmy. Dla przykładu w przypadku pożyczki 3000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy w Hapi Loans otrzymamy ratę w wysokości 396.99 zł, natomiast w Providencie przy tej samej opcji 338,24 zł w opcji Przelew. Ogólnie nie są to jednak wygórowane koszty jak na warunki pozabankowe i wielu znanych mi firmach te koszy są jeszcze wyższe.

Uzyskać pożyczkę w Hapi mogą wszystkie osoby które posiadają dowód osobisty i mają ukończone 18 lat oraz posiadają regularny miesięczny dochód który umożliwi im spłatę pożyczki. Według mojej informacji Hapi przy weryfikacji danych pożyczkobiorcy sprawdza zarówno rejestry dłużników jak i weryfikuje bazy BIK. Do uzyskania pożyczki będzie nam również potrzebne konto bankowe oraz telefon komórkowy na którego numer zostanie przesłany indywidualny numer PIN.

Czytaj również

4 Opinie
  1. To chyba to samo co Hapi Pożyczki? Ogólnie jedna z najtańszych propoycji jeśli mowa o pożyczkach pozabankowych. Różni się tym od oferty Providenta że tutaj wszystkie formalności dopinane są przez internet. Niby prościej i łatwiej, jednak nieco trudniej jest tu pożyczkę uzyskać, szczególnie jeśli z naszą historią kredytową wszystko jest ok albo mamy niski dochód. No i w przeciwieństwie do pożyczek Providenta, tu za każdym razem jest weryfikowana historia kredytowa w BIK i innych bazach.

  2. Mają jedne z niższych kosztów pożyczek wśród firm pozabankowych, ale osoby którym bank nie dał kredytu z powodu negatywnej historii kredytowej w BIK, również mogą mieć problem żeby dostać u nich pożyczkę. Zdolność kredytowa nie musi być jakaś specjalnie duża, ale ważne jest to, byśmy nie posiadali zadłużeń, ani w bazach BIK ani w bazach dłużników. Sprawdzają to dokładnie

  3. Zgodzę się z tym że oferta mają całkiem niezłą, ale uzyskanie u nich pożyczki wcale nie jest takie łatwo, jakby się mogło wydawać. Wiem że weryfikują wszystkie możliwe przy udzielaniu pożyczek więc dokładnie prześwietlą naszą historię kredytową zanim udzielą nam pożyczki.

  4. Teraz to chyba jedna z najtańszych pożyczek dostępnych przez internet. Jeśli bank odrzucił nasz wniosek z powodu nie najlepszej zdolności kredytowej to nie powinniśmy mieć problemu z otrzymaniem w Hapi pożyczki. Gorzej jeśli posiadamy negatywną historię kredytową w BIG’u.

Oceń:*