Funeda Instytucja Pożyczkowa

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB

Przybywa w ostatnim czasie firm oraz instytucji pożyczkowych udzielających pożyczek z ratami miesięcznymi. Jednak jeśli przyjrzeć się dokładnie, to wiele marek działa pod skrzydłami tych samych firm a różnią się one pomiędzy sobą jedynie samą nazwą pożyczki. W przypadku instytucji pożyczkowej Funeda, mamy jednak do czynienia z nieco inną sytuacją. Funeda to całkowicie nowa firma wśród instytucji udzielających pożyczek pozabankowych.

Funeda to nowa firma pożyczkowa pochodząca z Łodzi i której główną specjalizacją są pożyczki ratalne. Firma udziela tradycyjne pożyczki gotówkowe, w przypadku których nie są wymagane jakiekolwiek dodatkowe zabezpieczenia majątkowe. Ich wysokość może wynosić od 2000 zł do nawet 12 000 zł. W zależności od kwoty pożyczki jakiej potrzebujemy, mamy do wyboru okres spłaty wynoszący od 12 do 48 miesięcy. Korzystając z kalkulatora zamieszczonego na stronie, możemy obliczyć dokładny koszt pożyczki. Wysokość raty pożyczki możemy więc poznać jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę w firmie.

Jak przebiega proces udzielenia pożyczki przez Funeda?

Pierwszy krok to wypełnienie wniosku o pożyczkę. W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o dokonanie weryfikacji rachunku bankowego. Zostanie ona przeprowadzona automatycznie za pomocą usługi Instantor, o której pisaliśmy na naszych łamach nie raz. Potem już tylko powinniśmy oczekiwać na kontakt ze strony firmy pożyczkowej, oraz decyzję o przyznaniu pożyczki. Jeśli będzie ona pozytywna, kwota pożyczki powędruje w ekspresowym tempie na nasze konto bankowe. Wszystkie potrzebne formalności odbywają się przez internet, nie ma więc konieczności odbywania dodatkowych spotkań czy wizyt w placówkach. W większości przypadków pożyczka trafia na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia.

Kto może dostać pożyczkę w Funeda?

Warunki uzyskania pożyczki za pośrednictwem instytucji pożyczkowej Funeda nie są specjalnie skomplikowane. Przede wszystkim powinniśmy posiadać polskie obywatelstwo i ukończone 20 lat. Do uzyskania pożyczki niezbędne będzie również posiadanie konta bankowego. Choć firma udziela pożyczek bez przedstawiania zaświadczeń, to w niektórych sytuacjach może poprosić o przesłanie w formie elektronicznej, jakiegoś dokumentu który potwierdzałby fakt uzyskiwania przez nas dochodów np. wyciągu z konta.

Przez kogo udzielane są pożyczki Funeda? Pożyczkodawcą jest FUNEDA Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi, adres: ul. Henryka Sienkiewicza 85, 90-057 Łódź. Jeżeli korzystaliście już z usług firmy, zapraszamy do dzielenia się Waszymi opiniami na temat pożyczek udzielanych przez firmę Funeda.

Czytaj również

4 Comments
  1. Czy może się wypowiedzieć ktoś, komu udało się uzyskać pożyczkę w firmie Funeda? Oferta wygląda dosyć ciekawie, zastanawiam się jednak czy to aby nie kolejne firma pożyczkowa, zbierająca tylko dane.

  2. Składałem ale odrzucili mój wniosek, no ale w banku nie mogę dostać kredytu więc przypuszczam że bazy BIK też sprawdzają. Jak ktoś ma problem z dostaniem kredytu w banku, to w Funeda też może mieć problem z otrzymaniem pożyczki przez internet.

  3. Ta oferta Funerda jest ciekawa, ale znajomy który składał u nich wniosek pożyczki nie dostał, więc zastanawiam się czy komuś w ogóle udzielają tych pożyczek?

    • Ostatnio bardzo dużo firm pożyczkowych zaostrzyło scoring w tym również Funeda, przez co ciężko u nich o uzyskanie pożyczki. No ale tak już jest w tych firmach pożyczkowych, że raz łatwiej a raz trudniej uzyskać pożyczkę.

      (2/5)

Oceń: