Darmowe konto walutowe w Smart Banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

2 udostępnij na FB
Darmowe przelewy europejskie, najlepszy kurs euro przez internet, możliwość otrzymywania pensji od zagranicznego pracodawcy w euro czy darmowe wypłaty z bankomatów na terenie Europy - to główne atuty konta europejskiego Banku Smart.

Jeżeli właśnie jesteście w trakcie poszukiwań konta walutowego w euro a do tego chcielibyście by było ono w pełni darmowe to dobrze trafiliście ponieważ dzisiaj przybliżę Wam nową propozycję Banku Smart a jest nią Europejskie Konto Walutowe. Jak może już się zorientowaliście bądź też nie, za większość dostępnych kont walutowych dostępnych na rynku bankowym przyjdzie nam zapłacić a więc będziemy płacić miesięczne opłaty za korzystanie z niego. Na szczęście w przypadku Banku Smart jest inaczej..

Bank Smart oferuje nam prawdziwe konto walutowe za zero euro w ramach którego większości opłat po prostu nie ma. Tak więc samo prowadzenie konta walutowego mamy za darmo bez spełniania żadnych dodatkowych warunków. Kartę do konta otrzymamy również bezpłatnie lub zapłacimy za nią 5 euro w sytuacji gdy posiadamy już kartę płatniczą do Smart Konta w złotówkach. Za korzystanie z karty również nie poniesiemy żadnych opłat rocznych, chyba że posiadamy już dwie karty w banku Smart do rachunków osobistych wtedy taka opłata roczna wyniesie nas 5 euro.

Co jeszcze będziemy mieli bez opłat w ramach darmowego konta walutowego w euro w Banku Smart? Możemy również liczyć na bezpłatne wypłaty z bankomatów w strefie euro oraz bezpłatne przelewy europejskie SEPA.

To jednak nie koniec udogodnień które otrzymujemy w ramach wspomnianego konta ponieważ ponadto czeka na nas jeszcze..

Wymiana euro przez internet – w ramach konta możemy również korzystnie wymieniać euro na złotówki i złotówki na euro i to po stosunkowo korzystnym kursie. Najlepsze warunki przewalutowań otrzymamy w godzinach 9:00-17:00. Na stronie banku Smart możemy dokonać porównania kosztów przewalutowania w Banku Smart na tle innych banków.

Dla kogo konto walutowego w Banku Smart? Praktycznie dla wszystkich osób które potrzebują konta w euro a więc zarówno da osób które potrzebują konta do przewalutowania euro jak również dla tych osób które pracują za granicą i chcą otrzymywać wypłatę od swojego pracodawcy na konto walutowe. Warto bowiem pamiętać że pracując zagranicą nie musimy otwierać konta w zagranicznym banku, podpisując trudną dla nas do zrozumienia umowę o założenie takiego konta.

Wystarczy że założymy konto walutowego w Banku Smart, czego możemy dokonać nawet bez odwiedzania placówki banku a wykorzystując do tego wniosek internetowy. Po jego założeniu będziemy mogli korzystać z konta jak ze zwykłego konta a przy tym dokonywać zarówno przelewów krajowych jak i zagranicznych, wypłacać gotówkę w bankomatach w Polsce jak i zagranicą a do tego otrzymując na to konto wypłatę w euro od naszego pracodawcy. Do otwarcia konta jedynym dokumentem który będzie nam potrzebny będzie nasz dowód osobisty (lub paszport) a w celu potwierdzenia danych wystarczy przelew 1 euro z innego nasze konta lub możemy zamiast tego podpisać umowę która dotrze do nas za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Czytaj również

2 Opinie
 1. Czy jeśli często wyjeżdżam za granicę, to takie konto walutowe będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem? Jakie są jego główne korzyści w porównaniu do tradycyjnego rachunku bankowego?

  • (5/5)

   W Smart Banku już nie założysz darmowego konta walutowego. Co więcej, w tym banku nie założysz już konta wogóle, bo od jakiegoś czasu bank ten przemianował się na Nest Bank. Ale w jego ofercie nadal jest konto walutowe rozliczane w EUR, USD, GBP. Jeśli często wyjeżdżasz, to na pewno będzie to lepsze rozwiązanie bo możesz:
   – wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą za 0 zł
   – wykonywać zagraniczne przelew internetowe za 0 zł

Oceń:*